printButton PRINT

Atlantic indoor championship
CEPS, Moncton NB
Mar 10, 2018









Licensed to Athletisme Sud-est South East Athl. Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 2018-03-28 03:34 PM
                   Atlantic Indoor Championsips - 2018-03-10                   
                       Championnat intérieur atlantique                        
                             CEPS Univ de Moncton                              
                                    Results                                    
 
Women 15&U 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    90 Jacobson, Carys     04 Fast Tracks             8.33       8.36q  5 
  2    61 Evans, Willa        05 Truro Lions             9.15       8.52q  3 
  3   193 Evans, Karly        05 Saint John TC                      9.00q  4 
  4   178 Tomlinson, Taylor   05 Pictou County                      9.14q  1 
  5   192 Laraque, Gabrielle  04 Chebucto                9.44       9.31q  2 
  6     7 Apa, Caity          03 Chebucto                9.00       9.52   3 
  7    43 Davidson, Heidi     04 F L T C                 9.58       9.65   2 
  8     9 Aucoin, Léarose     04 Ecole Nda                          9.99   1 
 
Women 15&U 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    90 Jacobson, Carys     04 Fast Tracks             8.36       8.39   10   
  2    61 Evans, Willa        05 Truro Lions             8.52       8.56    8   
  3   193 Evans, Karly        05 Saint John TC           9.00       8.94    6   
  4   178 Tomlinson, Taylor   05 Pictou County           9.14       9.19    5   
  5   192 Laraque, Gabrielle  04 Chebucto                9.31       9.35    4   
 
Women 16-17 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   122 MacLeod, Lauren     01 Pictou County          12.00       8.28q  2 
  2   124 MacNeil, Allison    02 Y H Z                   8.49       8.43q  4 
  3    65 Fergusson, Lauren   02 Chebucto                8.35       8.54q  5 
  4   154 Robinson-Grozik, A  01 Saint John TC           8.50       8.65q  4 
  5   190 Yiridoe, Martha     02 Truro Lions             8.50       8.66q  4 
  6   165 Smith, Gabreille    02 Unattached              8.80       8.85   3 
  7   136 Moores, Jessica     02 Pictou County                     10.12   1 
 
Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1   122 MacLeod, Lauren     01 Pictou County           8.28       8.30   1  10   
  2   124 MacNeil, Allison    02 Y H Z                   8.43       8.39   1   8   
  3   154 Robinson-Grozik, A  01 Saint John TC           8.65       8.54   1   6   
 
Women 18-19 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    42 Davidson, Abigail   00 F L T C                 8.07       8.14q  5 
  2   105 Layes, Grace        00 Chebucto                8.10       8.27q  5 
  3    82 Hill, Olivia        99 Chebucto                8.40       8.52q  5 
  4   129 McCavour, Erin      00 Truro Lions             8.65       8.73q  4 
  5     2 Alexander, Mira     00 Truro Lions             9.00       9.13q  3 
 
Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1    42 Davidson, Abigail   00 F L T C                 8.14       8.13   1  10   
  2   105 Layes, Grace        00 Chebucto                8.27       8.46   1   8   
  3    82 Hill, Olivia        99 Chebucto                8.52       8.59   1   6   
  4   129 McCavour, Erin      00 Truro Lions             8.73       8.72   1   5   
  5     2 Alexander, Mira     00 Truro Lions             9.13       9.19   1   4   
 
Women 20-34 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   180 Udeh, Stephanie     98 Unattached              9.45       9.30q  2 
  2   134 McNeil, Kate        85 Unattached              9.50       9.46q  2 
 
Women 20-34 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1   180 Udeh, Stephanie     98 Unattached              9.30       9.26   1  10   
  2   134 McNeil, Kate        85 Unattached              9.46       9.42   1   8   
 
Women 35+ 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    13 Beaulieu, Desree    79 Unattached              9.07       9.18q  3 
 
Women 35+ 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1    13 Beaulieu, Desree    79 Unattached              9.18       9.27   1  10   
 
Women 15&U 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1     3 Allanach, Janelle   03 A.S.E.A.               28.37      28.34   5  10   
  2    47 Despres, Erika      04 A.S.E.A.               28.37      28.55   5   8   
  3    61 Evans, Willa        05 Truro Lions            28.08      28.96   7   6   
  4    90 Jacobson, Carys     04 Fast Tracks            28.71      29.02   6   5   
  5   193 Evans, Karly        05 Saint John TC          31.12      31.55   4   4   
  6    87 Hunt, Rebecca       04 Unattached                        33.89   1   3   
  7    63 Ferguson, Jordyn    04 Pictou County                     33.90   2   2   
  8   132 McKay, Keely        04 Pictou County          30.00      35.46   4   1   
  9     9 Aucoin, Léarose     04 Ecole Nda                         36.85   1 
 10   177 Timmons, Donya      04 Ecole Nda              42.00      38.15   2 
 
Women 16-17 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   122 MacLeod, Lauren     01 Pictou County          27.10      28.50   7  10   
  2    65 Fergusson, Lauren   02 Chebucto               28.07      28.76   7   8   
  3   124 MacNeil, Allison    02 Y H Z                  28.38      28.95   6   6   
  4   154 Robinson-Grozik, A  01 Saint John TC          29.18      30.15   5   5   
  5   112 Leger, Annick       02 A.S.E.A.                          31.48   1   4   
  6   136 Moores, Jessica     02 Pictou County                     35.67   2   3   
 
Women 18-19 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    42 Davidson, Abigail   00 F L T C                26.30      27.19   8  10   
  2   125 MacNeil, Sarah      99 Y H Z                  28.58      28.69   6   8   
  3    82 Hill, Olivia        99 Chebucto               27.00      29.10   8   6   
 
Women 20-34 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   134 McNeil, Kate        85 Unattached             31.50      33.28   3  10   
 --   180 Udeh, Stephanie     98 Unattached             32.00        DNF   3 
 
Women 35+ 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    13 Beaulieu, Desree    79 Unattached             32.35      32.39   3  10   
 
Women 15 & Under 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   193 Evans, Karly        05 Saint John TC          49.50      49.44   2  10   
  2    63 Ferguson, Jordyn    04 Pictou County                     52.00   1   8   
  3    83 Hiltz, Ellie        04 Southwest Nova                    55.12   1   6   
  4   132 McKay, Keely        04 Pictou County          50.00      55.54   2   5   
  5    84 Hiltz, Janaya       05 Southwest Nova                    56.16   1   4   
 
Women 17&U 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    51 Doucet, Emily       03 A.S.E.A.                        1:10.52   10   
 
Women 18-19 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   125 MacNeil, Sarah      99 Y H Z                1:04.58    1:07.74   10   
 
Women 35+ 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    13 Beaulieu, Desree    79 Unattached           1:14.32    1:16.19   10   
 
Women 15&U 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   116 MacDonald, Cara     05 Pictou County        2:27.63    2:28.41   1  10   
  2   155 Ross, Kristen       03 Pictou County        2:27.00    2:28.49   1   8   
  3    51 Doucet, Emily       03 A.S.E.A.             2:34.00    2:33.33   1   6   
  4    31 Carr-McEachern, Ge  04 Y H Z                2:41.59    2:44.39   1   5   
  5    95 Kelly, Patricia     03 Fast Tracks          2:28.11    2:49.16   1   4   
  6    83 Hiltz, Ellie        04 Southwest Nova                  2:56.31   2   3   
  7   132 McKay, Keely        04 Pictou County        3:06.00   x3:02.03   2 
  8    87 Hunt, Rebecca       04 Unattached                      3:02.67   2   2   
  9    84 Hiltz, Janaya       05 Southwest Nova                  3:03.51   2   1   
 10   177 Timmons, Donya      04 Ecole Nda            3:33.73    3:18.26   2 
 
Women 16-17 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    19 Boucher, Mikayla    02 Y H Z                2:20.00    2:22.24   1  10   
  2   131 McKay, Danielle     01 Pictou County        2:58.99    2:45.82   2   8   
  3   147 Poirier, Amy        02 Chaleur                         3:04.09   2   6   
  4   146 Pitre, Haley        02 Unattached                      3:22.97   2   5   
 
Women 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   127 Marchand, Lauryn    99 unattached NS        2:36.54    2:45.12   10   
  2   159 Sandluck, Breanna   99 Pictou County        2:45.00    2:46.96    8   
 
Women 20-34 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   150 Rawlyk, Brooklyn    98 Unattached           2:24.00    2:25.75   1  10   
  2    41 Cowie, Emily        96 HaliFast                        2:46.29   2   8   
 
Women 15 & Under 1200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    35 Chisholm, Siona     03 Antigonish TC        4:00.00    3:54.42   10   
  2   182 Vringer, Erin       04 Saint John TC        3:55.55    3:54.47    8   
  3    87 Hunt, Rebecca       04 Unattached                      4:16.79    6   
  4    31 Carr-McEachern, Ge  04 Y H Z                4:15.86    4:21.69    5   
  5    15 Beausoleil, Audrey  04 A.S.E.A.                        4:26.74    4   
  6    30 Cameron, Nell       03 Pictou County        5:04.00    5:03.61    3   
  7   177 Timmons, Donya      04 Ecole Nda            5:28.68    5:18.69    2   
  8     9 Aucoin, Léarose     04 Ecole Nda                       5:34.07    1   
 
Women 17&U 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    19 Boucher, Mikayla    02 Y H Z                4:56.59    5:01.48   10   
  2   131 McKay, Danielle     01 Pictou County        6:21.56    6:12.50    8   
 
Women 15 & Under 2000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   182 Vringer, Erin       04 Saint John TC                   6:47.94   10   
  2    35 Chisholm, Siona     03 Antigonish TC        6:50.00    6:52.42    8   
  3    95 Kelly, Patricia     03 Fast Tracks                     7:33.80    6   
  4    28 Cameron, Eilidh     03 Pictou County        8:19.00    7:46.36    5   
  5    15 Beausoleil, Audrey  04 A.S.E.A.                        7:46.92    4   
  6    30 Cameron, Nell       03 Pictou County        8:37.00    8:48.79    3   
 
Women 17&U 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   158 Sandluck, Allie     02 Pictou County       11:00.00   12:28.06   10   
  2    86 Hudder, Morgan      04 Truro Lions                    15:36.77    8   
 
Women 18-19 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   159 Sandluck, Breanna   99 Pictou County       11:13.00   11:46.49   10   
 
Women 20-34 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 --    85 Hourihan, Sacha     85 Unattached          17:56.00        DNF  
 
Women 15 & Under 60 Meter Hurdle 76cm /30"
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    69 Gaudry, Abbi        03 Chebucto               10.15      10.34   10   
  2   155 Ross, Kristen       03 Pictou County          10.94      10.92    8   
  3   116 MacDonald, Cara     05 Pictou County          11.34      11.73    6   
  4    63 Ferguson, Jordyn    04 Pictou County                    x12.25  
  5     9 Aucoin, Léarose     04 Ecole Nda                         13.21    5   
 
Women 18-19 60 Meter Hurdle 84cm /33"
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    82 Hill, Olivia        99 Chebucto                9.70      12.92   10   
 
Women 15&U 4x200 Meter Relais
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 A.S.E.A.  'A'                                                1:56.43   10   
 
Women 18-19 4x200 Meter Relais
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Truro Lions  'A'                                             2:02.42   10   
  2 A.S.E.A.  'B'                                                2:09.63    8   
 
Women 15&U High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    17 Blanch, Mehkya      03 unattached NS          1.52m      1.45m   10   
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    O    O    O   XO  XXX 
  2    28 Cameron, Eilidh     03 Pictou County          1.38m      1.40m    8   
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  3     7 Apa, Caity          03 Chebucto               1.45m      1.30m    6   
     1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXX 
 
Women 16-17 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   151 Reid, Amelia        02 F L T C                1.45m      1.45m   10   
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    O    O   XO   XO  XXX 
  2    65 Fergusson, Lauren   02 Chebucto               1.40m      1.35m    8   
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O  XXO    O  XXX 
 
Women 12-19 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   135 Mekonnen, Magkda    00 A.S.E.A.                          1.30m   10   
 --   155 Ross, Kristen       03 Pictou County                    X1.40m  
 --   116 MacDonald, Cara     05 Pictou County                    X1.35m  
 
Women 15&U Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    69 Gaudry, Abbi        03 Chebucto               4.88m      4.71m   10   
      4.27m  4.31m  4.22m  4.58m  4.50m  4.71m
  2   192 Laraque, Gabrielle  04 Chebucto                          3.78m    8   
      3.78m  3.33m  3.53m  3.60m  3.10m  PASS
  3    43 Davidson, Heidi     04 F L T C                3.63m      3.72m    6   
      3.72m  3.10m  3.60m  3.45m  3.52m  3.68m
  4   178 Tomlinson, Taylor   05 Pictou County                     3.38m    5   
      3.38m  2.60m  2.67m         
 --     7 Apa, Caity          03 Chebucto               3.00m       FOUL  
      PASS  FOUL  FOUL         
 
Women 16-17 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   165 Smith, Gabreille    02 Unattached             4.50m      4.35m   10   
      4.05m  4.02m  3.98m  4.19m  4.13m  4.35m
  2   131 McKay, Danielle     01 Pictou County          3.10m      3.11m    8   
      FOUL  3.11m  3.06m         
  3   136 Moores, Jessica     02 Pictou County                     2.52m    6   
      FOUL  FOUL  2.52m         
 
Women 18-19 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    42 Davidson, Abigail   00 F L T C                5.13m      5.06m   10   
      4.92m  4.92m  5.01m  5.06m  PASS  PASS
  2   160 Shannon, Lexie      00 F L T C                5.12m      4.95m    8   
      4.74m  4.70m  4.75m  4.85m  4.86m  4.95m
  3   135 Mekonnen, Magkda    00 A.S.E.A.               4.96m      4.84m    6   
      4.37m  4.79m  FOUL  4.43m  FOUL  4.84m
  4   129 McCavour, Erin      00 Truro Lions            5.10m      4.81m    5   
      4.47m  4.59m  4.52m  4.81m  4.72m  4.77m
 
Women 15&U Triple Sauts
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    47 Despres, Erika      04 A.S.E.A.                          9.11m   10   
      9.11m  FOUL  8.88m  8.78m  9.02m  9.08m
 
Women 16-17 Triple Sauts
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   112 Leger, Annick       02 A.S.E.A.                          8.48m   10   
      8.48m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Women 18-19 Triple Sauts
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   160 Shannon, Lexie      00 F L T C               11.56m     11.29m   10   
      10.96m  10.90m  10.84m  10.90m  10.80m  11.29m
  2   129 McCavour, Erin      00 Truro Lions           10.76m     10.52m    8   
      9.40m  10.21m  9.53m  10.31m  10.39m  10.52m
  3   135 Mekonnen, Magkda    00 A.S.E.A.              10.56m     10.00m    6   
      9.82m  9.44m  FOUL  FOUL  FOUL  10.00m
 
Women 15&U ShotPut 3kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    44 Decoff, Keighan     03 Pictou County         10.50m     11.06m   10   
      9.68m  10.95m  11.06m  10.66m  10.70m  10.70m
  2     3 Allanach, Janelle   03 A.S.E.A.                          8.07m    8   
      7.92m  8.07m  8.07m  7.45m  6.70m  7.02m
  3   116 MacDonald, Cara     05 Pictou County                     7.56m    6   
      6.91m  7.56m  PASS  PASS  PASS  PASS
  4    69 Gaudry, Abbi        03 Chebucto               3.25m      7.51m    5   
      7.01m  FOUL  6.65m  PASS  7.51m  PASS
  5     9 Aucoin, Léarose     04 Ecole Nda                         7.33m    4   
      7.33m  7.15m  7.15m  7.10m  5.50m  7.33m
  6   155 Ross, Kristen       03 Pictou County          7.00m     x6.85m  
      6.85m  6.52m  PASS  PASS  PASS  PASS
  7    51 Doucet, Emily       03 A.S.E.A.                          6.71m    3   
      FOUL  6.71m  FOUL  6.64m  FOUL  FOUL
  8     4 Allanach, Jocelyne  05 A.S.E.A.               6.00m     x6.48m  
      6.40m  6.48m  6.30m  6.37m  5.96m  6.04m
  9    86 Hudder, Morgan      04 Truro Lions                       5.71m    2   
      PASS  PASS  PASS  FOUL  5.21m  5.71m
 
Women 16-17 ShotPut 3kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   118 MacIsaac, Chelsea   01 Truro Lions           11.17m     12.38m   10   
      11.25m  12.13m  12.38m  11.29m  12.02m  11.92m
  2   112 Leger, Annick       02 A.S.E.A.                          9.69m    8   
      9.01m  8.64m  9.28m  9.57m  9.69m  9.61m
  3   165 Smith, Gabreille    02 Unattached             7.10m      7.86m    6   
      7.51m  FOUL  7.81m  7.86m  FOUL  7.37m
 
Women 18-19 ShotPut 4kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    16 Black, Sophie       00 A.S.E.A.                          8.83m   10   
      8.83m  8.67m  FOUL  FOUL  8.62m  8.68m
  2     2 Alexander, Mira     00 Truro Lions                       7.14m    8   
      FOUL  6.73m  7.14m  6.26m  7.14m  FOUL
  3   181 Vincent, Sara       99 Unattached             7.50m      6.73m    6   
      6.55m  6.67m  6.42m  6.53m  6.25m  6.73m
 
Women 35-49 ShotPut 4kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    64 Ferguson, Tracey    74 Pictou County                     6.61m   10   
      6.48m  6.19m  6.59m  6.61m  6.04m  6.11m
  2   162 Simpson, Joyce      73 Pictou County                     5.16m    8   
      4.68m  5.16m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Women 50-74 ShotPut 3kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   107 LeBlanc, Heather    61 unattached NB          7.67m      7.45m   10   
      7.29m  7.45m  7.32m  7.33m  7.25m  7.23m
  2    32 Carty, Anita        58 Pictou County          5.80m      5.33m    8   
      5.21m  5.27m  5.12m  5.32m  5.33m  5.31m
 
Women 15&U Weight Throw 7.26kg /16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    44 Decoff, Keighan     03 Pictou County          8.50m     11.70m   10   
      10.30m  10.68m  10.68m  10.68m  11.70m  11.26m
 
Women 16-17 Weight Throw 7.26kg /16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   118 MacIsaac, Chelsea   01 Truro Lions           10.62m     11.74m   10   
      11.74m  11.30m  10.26m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Women 20-34 Weight Throw 9.08kg /20#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   126 Maltais, Naomie     92 A.S.E.A.                         15.24m   10   
      15.03m  15.24m  15.19m  FOUL  FOUL  14.95m
 
Women 35-49 Weight Throw 9.08kg /20#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    64 Ferguson, Tracey    74 Pictou County                     6.45m   10   
      5.85m  5.94m  6.00m  6.45m  FOUL  6.16m
  2   162 Simpson, Joyce      73 Pictou County                     5.53m    8   
      5.27m  5.53m  4.27m  FOUL  FOUL  4.98m
 
Women 50-59 Weight Throw 7.26kg /16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   107 LeBlanc, Heather    61 unattached NB          7.45m      5.93m   10   
      FOUL  FOUL  5.32m  FOUL  5.93m  5.87m
 
Women 60-74 Weight Throw 5.45kg /12#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    32 Carty, Anita        58 Pictou County                     8.27m   10   
      6.90m  FOUL  8.27m  FOUL  7.47m  7.88m
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 15&U 60 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   119 MacIsaac, Shelby    03 A.S.E.A.                  8.27     767
 
Women 40-44 60 Meter Dash Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Lagacé, Rebecca     77 Saint John TC            10.24     289
 
Women 45-49 60 Meter Dash Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    54 Dunn, Tracy         70 Saint John TC            12.48      14
 
Women 55-60 60 Meter Dash Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Peabody, Sharon     58 Saint John TC            11.40     107
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 15&U 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   119 MacIsaac, Shelby    03 A.S.E.A.               2:26.08     743
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 16-17 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Ledevehat, Shae     01 Pearlgate              2:39.47     579
 --   140 Parker, Ashley      01 A.S.E.A.                   DNF  
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 20+ 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 LeBlanc, Monika     95 unattached NB          2:38.05     595
  2   194 Sampson, December   98 Unattached             2:45.69     509
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 16-17 60 Meter Hurdle 76cm /30" Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Ledevehat, Shae     01 Pearlgate                10.30     657
  2   140 Parker, Ashley      01 A.S.E.A.                 11.59     444
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 20+ 60 Meter Hurdle 84cm /33" Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 LeBlanc, Monika     95 unattached NB            10.78     573
  2   194 Sampson, December   98 Unattached               11.49     459
 
Indoor Pentathlon: #2 Women 15&U High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   119 MacIsaac, Shelby    03 A.S.E.A.                 1.51m     632
     1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
 
Indoor Pentathlon: #2 Women 16-17 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Ledevehat, Shae     01 Pearlgate                1.48m     599
     1.15 1.18 1.21 1.24 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 
        P    P    P    P    O    O   XO    O   XO   XO  XXX 
  2   140 Parker, Ashley      01 A.S.E.A.                 1.21m     321
     1.15 1.18 1.21 1.24 
       XO  XXO  XXO  XXX 
 
Women 40-44 High Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Lagacé, Rebecca     77 Saint John TC            1.02m     156
 
Women 45-49 High Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    54 Dunn, Tracy         70 Saint John TC            1.02m     156
 
Women 55-60 High Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Peabody, Sharon     58 Saint John TC            1.02m     156
 
Indoor Pentathlon: #2 Women 20+ High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 LeBlanc, Monika     95 unattached NB            1.39m     502
     1.15 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 
        P    P    P    P    O    P    O    O    O  XXX 
  2   194 Sampson, December   98 Unattached               1.30m     409
     1.15 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33 
        O    P    O    O   XO    O  XXX 
 
Indoor Pentathlon: #4 Women 15&U Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   119 MacIsaac, Shelby    03 A.S.E.A.                 4.69m     477
      4.26m  4.53m  4.69m            
 
Indoor Pentathlon: #4 Women 16-17 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Ledevehat, Shae     01 Pearlgate                4.53m     436
      4.28m  4.45m  4.53m            
  2   140 Parker, Ashley      01 A.S.E.A.                 3.32m     165
      3.21m  3.19m  3.32m            
 
Women 40-44 Long Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Lagacé, Rebecca     77 Saint John TC            3.01m     109
      3.01m  2.94m  2.99m            
 
Women 45-49 Long Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    54 Dunn, Tracy         70 Saint John TC            2.36m      18
      2.25m  2.15m  2.36m            
 
Women 55-60 Long Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Peabody, Sharon     58 Saint John TC            2.57m      43
      2.57m  2.49m  FOUL            
 
Indoor Pentathlon: #4 Women 20+ Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 LeBlanc, Monika     95 unattached NB            4.40m     403
      FOUL  FOUL  4.40m            
  2   194 Sampson, December   98 Unattached               3.74m     250
      3.67m  3.74m  3.63m            
 
Indoor Pentathlon: #3 Women 15&U ShotPut 3kg Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   119 MacIsaac, Shelby    03 A.S.E.A.                 8.21m     413
      7.83m  7.52m  8.21m            
 
Indoor Pentathlon: #3 Women 16-17 ShotPut 3kg Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Ledevehat, Shae     01 Pearlgate               11.43m     623
      10.57m  11.43m  11.16m            
  2   140 Parker, Ashley      01 A.S.E.A.                 7.10m     341
      6.81m  7.10m  6.94m            
 
Women 40-44 ShotPut Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Lagacé, Rebecca     77 Saint John TC            8.21m     413
      8.17m  8.21m  7.54m            
 
Women 45-49 ShotPut Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    54 Dunn, Tracy         70 Saint John TC            5.81m     259
      5.31m  5.81m  5.24m            
 
Women 55-60 ShotPut Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Peabody, Sharon     58 Saint John TC            5.20m     221
      5.20m  5.13m  5.05m            
 
Indoor Pentathlon: #3 Women 20+ ShotPut 4kg Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 LeBlanc, Monika     95 unattached NB            7.40m     361
      7.40m  7.40m  7.29m            
  2   194 Sampson, December   98 Unattached               5.85m     262
      5.85m  FOUL  5.49m            
 
Women 40-44 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 Lagacé, Rebecca     77 Saint John TC            9.10m     438
      FOUL  9.02m  9.10m            
 
Women 45-49 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    54 Dunn, Tracy         70 Saint John TC            5.96m     250
      5.51m  5.96m  5.12m            
 
Women 55-60 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Peabody, Sharon     58 Saint John TC            7.35m     333
      7.35m  6.81m  FOUL            
 
Women 15 & Under Indoor Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   119 MacIsaac, Shelby    03 A.S.E.A.                           3032   10   
 
Women 16-17 Indoor Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   111 Ledevehat, Shae     01 Pearlgate                          2894   10   
  2   140 Parker, Ashley      01 A.S.E.A.                           1271    8   
 
Women 20+ Indoor Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   109 LeBlanc, Monika     95 unattached NB                      2434   10   
  2   194 Sampson, December   98 Unattached                         1889    8   
 
Women 40-44 Throws Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    99 Lagacé, Rebecca     77 Saint John TC                      1405   10   
 
Women 45-49 Throws Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    54 Dunn, Tracy         70 Saint John TC                       697   10   
 
Women 55-60 Throws Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   141 Peabody, Sharon     58 Saint John TC                       860   10   
 
Men 15&U 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   183 Wamboldt, Austin    03 A.S.E.A.                           7.97q  1 
  2   108 LeBlanc, Marc-Étie  04 A.S.E.A.                8.52       8.94q  3 
  3    45 Dedekhani, Youssef  05 Pictou County                      9.67q  3 
 
Men 15&U 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   183 Wamboldt, Austin    03 A.S.E.A.                7.97       7.99   10   
  2   108 LeBlanc, Marc-Étie  04 A.S.E.A.                8.94       8.96    8   
  3    45 Dedekhani, Youssef  05 Pictou County           9.67       9.49    6   
 
Men 16-17 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    14 Beaulieu, Nick      01 Chebucto                7.15       7.17q  5 
  2    96 King, Ben           02 Saint John TC                      7.54q  2 
  3    52 Dowell, James       02 Chebucto                7.52       7.57q  5 
  4   101 Landry, Nick        01 Bluenose                7.55       7.60q  5 
  5   174 Taylor, John Luke   02 Pictou County           7.71       7.69q  4 
  6   149 Rathgeber, Jonah    02 Truro Lions             7.53       7.71   4 
  7    92 Jean, Samuel        01 Chaleur                            7.76   1 
  8   139 Myers, Luke         01 Saint John TC                      8.81   1 
  9   148 Poirier, Benoit     02 Ecole Nda                          9.94   2 
 10    59 Elliott-Gallant, X  02 Chaleur                           10.22   1 
 
Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1    14 Beaulieu, Nick      01 Chebucto                7.17       7.14   1  10   
  2    52 Dowell, James       02 Chebucto                7.57       7.45   1   8   
  3    96 King, Ben           02 Saint John TC           7.54       7.47   1   6   
  4   101 Landry, Nick        01 Bluenose                7.60       7.58   1   5   
  5   174 Taylor, John Luke   02 Pictou County           7.69       7.71   1   4   
 
Men 18-19 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   130 McGovern, Kenneth   00 Saint John TC           7.64       7.68q  4 
  2   186 Welsh, Mickyle      00 A.S.E.A.                7.66       7.72q  4 
  3    53 Dunn, Benjamin      99 Saint John TC           7.50       7.75q  5 
 
Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1   130 McGovern, Kenneth   00 Saint John TC           7.68       7.63   1  10   
  2    53 Dunn, Benjamin      99 Saint John TC           7.75       7.67   1   8   
  3   186 Welsh, Mickyle      00 A.S.E.A.                7.72       7.68   1   6   
 
Men 35+ 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   153 Rinzler, Andrew     83 Unattached                         7.88q  2 
  2   156 Rosvall, Bruce      63 Saint John TC           8.23       8.18q  3 
  3   168 Stewart, Jason      80 HaliFast                8.46       8.61q  3 
  4     5 Allanach, John      73 A.S.E.A.                8.96       8.67q  2 
  5    98 Krawczyk, John      57 Pictou County                      9.85q  2 
 
Men 35+ 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1   153 Rinzler, Andrew     83 Unattached              7.88       7.93   1  10   
  2   156 Rosvall, Bruce      63 Saint John TC           8.18       8.25   1   8   
  3   168 Stewart, Jason      80 HaliFast                8.61       8.60   1   6   
  4     5 Allanach, John      73 A.S.E.A.                8.67       8.76   1   5   
  5    98 Krawczyk, John      57 Pictou County           9.85       9.90   1   4   
 
Men 60 Meter Dash Sp Olympic
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   148 Poirier, Benoit     02 Ecole Nda                          9.94  
 
Men 15&U 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    49 Donaldson, Connor   03 Unattached                        29.50   1  10   
  2   108 LeBlanc, Marc-Étie  04 A.S.E.A.               29.05      30.05   3   8   
 
Men 16-17 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   176 Thorne, Craig       01 Saint John TC          24.11      24.56   6  10   
  2    96 King, Ben           02 Saint John TC                     25.12   1   8   
  3   174 Taylor, John Luke   02 Pictou County          24.48      25.63   5   6   
  4   149 Rathgeber, Jonah    02 Truro Lions            25.50      26.57   4   5   
  5    92 Jean, Samuel        01 Chaleur                           26.77   1   4   
  6   139 Myers, Luke         01 Saint John TC                    x30.06   1 
  7   148 Poirier, Benoit     02 Ecole Nda                         35.34   2   3   
 
Men 18-19 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   186 Welsh, Mickyle      00 A.S.E.A.               23.56      24.30   5  10   
  2   130 McGovern, Kenneth   00 Saint John TC          24.10      24.66   6   8   
  3    56 Edwards, Benjamin   00 Chebucto                          25.80   2   6   
  4    53 Dunn, Benjamin      99 Saint John TC          25.36      26.28   4   5   
 
Men 35+ 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   153 Rinzler, Andrew     83 Unattached                        26.70   2  10   
  2   156 Rosvall, Bruce      63 Saint John TC          26.63      27.00   3   8   
  3     5 Allanach, John      73 A.S.E.A.                          30.95   2   6   
 
Men 15 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    18 Bonvie, Cale        03 Pictou County          46.00      44.27   10   
  2   108 LeBlanc, Marc-Étie  04 A.S.E.A.               47.80      50.22    8   
 
Men 17&U 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   101 Landry, Nick        01 Bluenose               56.00      57.94   3  10   
  2    60 Enstrom, Owen       03 A.S.E.A.                          57.99   3   8   
  3    73 Godbout, Jordan     02 Chaleur                         1:01.20   2   6   
  4    27 Cameron, Duncan     05 Pictou County          56.00    1:02.03   3   5   
  5    92 Jean, Samuel        01 Chaleur                         1:02.67   1   4   
  6   139 Myers, Luke         01 Saint John TC                   1:13.06   2   3   
 
Men 18-19 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    56 Edwards, Benjamin   00 Chebucto                          58.96   2  10   
 
Men 35+ 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1     8 Arsenault, Paul     83 Unattached                      1:01.46   10   
  2     5 Allanach, John      73 A.S.E.A.                        1:16.94    8   
 
Men 15&U 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   152 Richard, François   03 A.S.E.A.                        2:11.43   10   
  2    27 Cameron, Duncan     05 Pictou County        2:18.00    2:30.25    8   
  3   100 Landry, Micah       04 Saint John TC                   2:32.54    6   
  4    55 Eastwood, Ezra      04 Y H Z                2:35.89    2:38.81    5   
 
Men 16-17 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    73 Godbout, Jordan     02 Chaleur                         2:17.62   10   
  2   157 Roy, Jonathan       01 Chaleur              2:27.60    2:18.63    8   
  3    20 Boudreau, Yannick   01 A.S.E.A.                        2:25.72    6   
 
Men 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   163 Simpson, Raymond    00 Pictou County        2:05.00    2:09.40   10   
  2    67 Francis, Hunter     00 Pictou County                   2:29.26    8   
 
Men 35+ 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   121 MacLennan, David    63 Pictou County        2:17.00    2:15.83   10   
 
Men 15 & Under 1200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    55 Eastwood, Ezra      04 Y H Z                3:59.11    4:03.93   10   
  2    24 Burnham, Colby      03 Truro Lions          4:20.00    4:30.03    8   
  3    60 Enstrom, Owen       03 A.S.E.A.                        5:15.03    6   
 
Men 17&U 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   137 Morneault, Tristan  02 A.S.E.A.             4:29.00    4:34.16   1  10   
  2    26 Cadrain, Sam        02 Valley Athletics     4:33.10    4:34.54   1   8   
  3   185 Watts, William      01 Valley Athletics     4:28.98    4:39.77   1   6   
  4   117 MacDonald, Ethan    02 Pictou County        4:30.00    4:45.05   1   5   
  5    10 Baker, Tyler        02 Valley Athletics     4:26.00   x4:45.25   1 
  6   157 Roy, Jonathan       01 Chaleur              4:54.04    4:51.41   2   4   
 
Men 18-19 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    67 Francis, Hunter     00 Pictou County        4:48.00    5:15.71   2  10   
 
Men 35+ 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    89 Jackson, Kip        71 Gr Moncton RC        4:40.00    4:36.97   2  10   
  2   121 MacLennan, David    63 Pictou County        4:38.00    4:38.59   2   8   
  3   167 Steinman, Zach      73 Y H Z                4:45.00    4:45.52   2   6   
  4    22 Boutilier, Tim      68 Truro Lions          5:19.82    5:22.35   2   5   
  5    58 Elliott, Steve      68 Y H Z                5:10.00    5:53.33   2   4   
 
Men 15 & Under 2000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    24 Burnham, Colby      03 Truro Lions          7:30.00    7:34.36   10   
 
Men 17&U 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   137 Morneault, Tristan  02 A.S.E.A.             9:35.00    9:45.56   10   
  2    26 Cadrain, Sam        02 Valley Athletics     9:47.80    9:46.95    8   
  3    10 Baker, Tyler        02 Valley Athletics     9:50.62   10:07.17    6   
  4   117 MacDonald, Ethan    02 Pictou County        9:50.00   10:15.34    5   
 
Men 35+ 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    77 Handrigan, Grant    82 Unattached           9:15.00    9:10.14   10   
  2    22 Boutilier, Tim      68 Truro Lions         11:19.58   11:07.96    8   
 
Men 35+ 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   170 Strowbridge, Dean   71 Saint John TC       17:59.00   17:06.70   10   
 
Men 16-17 60 Meter Hurdle 91cm /36"
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   176 Thorne, Craig       01 Saint John TC           8.21       8.26   10   
  2   101 Landry, Nick        01 Bluenose                8.50       8.43    8   
 
Men 20-34 60 Meter Hurdle 107cm /42"
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   166 Steeves, Clint      98 A.S.E.A.                           8.74   10   
 
Men 15&U 4x200 Meter Relais
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 A.S.E.A.  'A'                                                1:51.41   10   
 
Men 20-34 4x200 Meter Relais
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 A.S.E.A.  'B'                                                1:45.09   10   
 
Men 15&U High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    18 Bonvie, Cale        03 Pictou County          1.60m      1.60m   10   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    P    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2    60 Enstrom, Owen       03 A.S.E.A.               1.40m      1.45m    8   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    O   XO  XXO  XXO  XXX 
 
Men 16-17 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   117 MacDonald, Ethan    02 Pictou County          1.55m      1.45m   10   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  2   139 Myers, Luke         01 Saint John TC                     1.35m    8   
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O  XXX 
 
Men 35+ High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    70 Gautier, Paul       64 Saint John TC          1.35m      1.40m   10   
 
Men 15&U Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    27 Cameron, Duncan     05 Pictou County          4.95m      5.02m   10   
      4.76m  FOUL  4.76m  4.90m  5.02m  4.91m
  2   183 Wamboldt, Austin    03 A.S.E.A.                          4.92m    8   
      4.81m  4.83m  4.79m  4.45m  4.80m  4.92m
  3   152 Richard, François   03 A.S.E.A.                          4.32m    6   
      4.19m  4.30m  4.04m  3.78m  4.17m  4.32m
  4    45 Dedekhani, Youssef  05 Pictou County                     3.21m    5   
      2.93m  3.21m  2.17m  3.02m  1.96m  FOUL
 
Men 16-17 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    14 Beaulieu, Nick      01 Chebucto               6.27m      5.85m   10   
      5.80m  5.19m  5.72m  5.85m  5.23m  5.85m
  2   139 Myers, Luke         01 Saint John TC                     4.38m    8   
      4.23m  3.96m  PASS  FOUL  FOUL  4.38m
 
Men 20-34 Long Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   166 Steeves, Clint      98 A.S.E.A.                          5.84m   10   
      4.86m  5.78m  5.84m  5.49m  5.55m  5.50m
  2   171 Stuart, Alex        92 A.S.E.A.                          4.83m    8   
      4.53m  4.83m  4.58m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men Long Jump Sp Olympic
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   148 Poirier, Benoit     02 Ecole Nda                         2.32m  
      1.83m  2.32m  2.02m            
 
Men 15&U Triple Sauts
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   183 Wamboldt, Austin    03 A.S.E.A.                         10.89m   10   
      FOUL  9.68m  10.14m  10.51m  10.89m  10.35m
  2    18 Bonvie, Cale        03 Pictou County         10.44m     10.62m    8   
      FOUL  FOUL  9.92m  10.16m  10.55m  10.62m
 
Men 20-34 Triple Sauts
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   171 Stuart, Alex        92 A.S.E.A.                          9.93m   10   
      FOUL  FOUL  9.69m  FOUL  9.50m  9.93m
 
Men 15 & Under ShotPut 4kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   123 MacLeod, Matthew    04 Pictou County         10.10m      9.35m   10   
      9.23m  8.70m  FOUL  FOUL  8.40m  9.35m
 
Men 16-17 ShotPut 5kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   173 Swain, Parker       02 Pictou County         14.41m     14.17m   10   
      13.57m  FOUL  FOUL  14.17m  FOUL  13.76m
  2    21 Bourque, Samuel     01 A.S.E.A.              13.90m     13.98m    8   
      12.44m  13.02m  13.98m  13.71m  13.17m  FOUL
  3    74 Grant, Cj           01 Truro Lions                      12.62m    6   
      11.37m  12.27m  11.42m  12.33m  FOUL  12.62m
  4   139 Myers, Luke         01 Saint John TC                     7.05m    5   
      FOUL  7.05m  6.76m  PASS  6.66m  PASS
 
Men 18-19 ShotPut 6kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    76 Grant, Robert       99 Truro Lions                      12.57m   10   
      11.47m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  12.57m
  2    71 Gilman, Malcolm     00 Islanders                        11.45m    8   
      10.73m  11.45m  9.95m  PASS  PASS  PASS
  3     6 Amero, Alex         00 Truro Lions                      10.72m    6   
      10.04m  10.72m  FOUL  9.36m  FOUL  9.25m
 
Men 20-34 ShotPut 7.26kg /16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    25 Burris, Nathan      93 Truro Lions                      14.03m   10   
      12.55m  FOUL  13.30m  13.46m  13.50m  14.03m
  2   106 LeBlanc, Aaron      94 A.S.E.A.              12.91m     12.02m    8   
      10.92m  11.91m  11.50m  11.70m  11.57m  12.02m
 
Men 35-49 ShotPut 7.26kg /16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   161 Simpson, Alan       70 Pictou County                     7.53m   10   
      6.91m  7.53m  7.28m  6.80m  7.19m  6.61m
  2     5 Allanach, John      73 A.S.E.A.                          7.24m    8   
      6.71m  6.97m  PASS  PASS  7.24m  7.16m
 
Men 50-59 ShotPut 6kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    70 Gautier, Paul       64 Saint John TC         13.00m     13.72m   10   
      13.16m  12.83m  13.47m  13.72m  13.33m  13.52m
 
Men 60-69 ShotPut 5kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    79 Hebb, Brian         57 Truro Lions                      11.30m   10   
      10.81m  10.85m  11.23m  10.40m  10.68m  11.30m
  2    57 Elliott, Alan       53 Pictou County          1.01m      7.07m    8   
      6.36m  7.07m  6.75m  6.94m  6.72m  6.59m
  3    33 Carty, Patrick      55 Pictou County          6.58m      6.71m    6   
      6.71m  6.51m  6.53m  6.28m  PASS  PASS
 
Men 70-79 ShotPut 4kg
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    93 Jefferson, David    44 Saint John TC          8.00m      8.57m   10   
      7.97m  FOUL  8.57m  8.19m  7.50m  8.42m
 
Men 15 & Under Weight Throw 7.26kg /16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   123 MacLeod, Matthew    04 Pictou County                     9.49m   10   
      8.85m  FOUL  9.49m  FOUL  FOUL  8.98m
 
Men 16-17 Weight Throw 9.08kg /20#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    74 Grant, Cj           01 Truro Lions                      16.02m   10   
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  16.02m
  2   173 Swain, Parker       02 Pictou County         16.05m     15.04m    8   
      FOUL  FOUL  15.04m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 18-19 Weight Throw 11.34kg /25#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    76 Grant, Robert       99 Truro Lions                      12.71m   10   
      11.35m  9.39m  FOUL  FOUL  12.71m  11.07m
  2    71 Gilman, Malcolm     00 Islanders                        10.62m    8   
      10.62m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
  3     6 Amero, Alex         00 Truro Lions                       9.51m    6   
      7.58m  FOUL  9.51m  8.45m  9.22m  FOUL
 
Men 20-34 Weight Throw 15.88kg /35#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    25 Burris, Nathan      93 Truro Lions                      15.45m   10   
      FOUL  FOUL  FOUL  14.51m  14.19m  15.45m
  2   106 LeBlanc, Aaron      94 A.S.E.A.              13.53m     13.32m    8   
      12.72m  12.68m  13.24m  12.27m  13.32m  12.84m
 
Men 35-49 Weight Throw 15.88kg /35#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   161 Simpson, Alan       70 Pictou County                     6.51m   10   
      5.95m  6.50m  5.69m  6.51m  6.41m  4.90m
 
Men 50-59 Weight Throw 11.34kg /25#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    70 Gautier, Paul       64 Saint John TC         16.00m     16.51m   10   
      15.85m  16.05m  14.85m  15.37m  16.51m  15.53m
 
Men 60-69 Weight Throw 9.08kg /20#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    79 Hebb, Brian         57 Truro Lions                      12.25m   10   
      FOUL  FOUL  FOUL  8.67m  12.25m  FOUL
  2    57 Elliott, Alan       53 Pictou County          1.02m      7.63m    8   
      6.74m  6.63m  7.09m  7.63m  6.78m  6.87m
  3    33 Carty, Patrick      55 Pictou County          7.05m      6.98m    6   
      6.98m  6.71m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Men 70+ Weight Throw 7.26kg /16#
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    93 Jefferson, David    44 Saint John TC         11.00m     11.31m   10   
      10.79m  10.70m  FOUL  11.31m  FOUL  FOUL
 
Indoor Pentathlon: #1 Men 15&U 60 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Conrad, Austin      04 Chebucto                  8.47     431
 
Throws Pentathlon: #1 Men 60 Meter Dash Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Hebb, Thayne        97 U N B                     8.43     441
 
Indoor Pentathlon: #5 Men 15&U 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 --    38 Conrad, Austin      04 Chebucto                   DNF  
 
Indoor Pentathlon: #5 Men 20+ 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    23 Brennan, Timothy    96 St F X                 2:49.77     768
  2    46 Derhak, Addison     98 St F X                 2:53.84     726
  3   113 Leger, Taylor       96 St F X                 2:58.44     680
  4    50 Doucet, Alain       96 A.S.E.A.               2:59.00     674
  5   172 Sutton, Eric        98 St F X                 3:05.06     616
  6   110 LeBlanc, Sébastien  98 Unattached             3:07.98     588
  7    81 Heidebrecht, Jonat  93 St F X                 3:11.64     555
  8    75 Grant, Evan         93 A.S.E.A.               3:19.64     485
  9   102 Landry, Pierre      88 unattached NB          3:21.32     471
 10   114 Léger, Julien       95 unattached NB          3:32.19     384
 11     1 Aboud, Youssef      91 Unattached             3:43.23     304
 
Indoor Pentathlon: #1 Men 16-17 60 Meter Hurdle 91cm /36" Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   176 Thorne, Craig       01 Saint John TC             8.31     905
 
Indoor Pentathlon: #1 Men 20+ 60 Meter Hurdle 107cm /42" Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    23 Brennan, Timothy    96 St F X                    8.96   1    755
  2    81 Heidebrecht, Jonat  93 St F X                    9.43   2    654
  3    50 Doucet, Alain       96 A.S.E.A.                  9.48   1    644
  4    75 Grant, Evan         93 A.S.E.A.                  9.50   1    639
  5   110 LeBlanc, Sébastien  98 Unattached                9.66   1    607
  6   102 Landry, Pierre      88 unattached NB             9.77   1    585
  7   172 Sutton, Eric        98 St F X                   10.05   2    532
  8   114 Léger, Julien       95 unattached NB            10.23   2    498
  9     1 Aboud, Youssef      91 Unattached               11.30   3    322
 10   113 Leger, Taylor       96 St F X                   11.96   3    232
 --    46 Derhak, Addison     98 St F X                      DQ   2 
 
Indoor Pentathlon: #4 Men 15&U High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Conrad, Austin      04 Chebucto                 1.52m     404
 
Indoor Pentathlon: #4 Men 20+ High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    50 Doucet, Alain       96 A.S.E.A.                 1.79m     619
  1    75 Grant, Evan         93 A.S.E.A.                 1.79m     619
  3   102 Landry, Pierre      88 unattached NB            1.73m     569
  3    23 Brennan, Timothy    96 St F X                   1.73m     569
  5   113 Leger, Taylor       96 St F X                   1.64m     496
  6   172 Sutton, Eric        98 St F X                   1.58m     449
  7   114 Léger, Julien       95 unattached NB            1.49m     381
  8    46 Derhak, Addison     98 St F X                   1.46m     360
  8    81 Heidebrecht, Jonat  93 St F X                   1.46m     360
 10   110 LeBlanc, Sébastien  98 Unattached               1.40m     317
 11     1 Aboud, Youssef      91 Unattached               1.37m     297
 
Throws Pentathlon: #4 Men High Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Hebb, Thayne        97 U N B                    1.38m     303
 
Indoor Pentathlon: #2 Men 15&U Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Conrad, Austin      04 Chebucto                 4.60m     308
      4.60m  4.41m  4.55m            
 
Indoor Pentathlon: #2 Men 20+ Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   102 Landry, Pierre      88 unattached NB            6.46m     688
      6.44m  6.46m  6.40m            
  2    23 Brennan, Timothy    96 St F X                   5.80m     544
      5.41m  5.72m  5.80m            
  3    50 Doucet, Alain       96 A.S.E.A.                 5.78m     540
      5.45m  5.56m  5.78m            
  4   172 Sutton, Eric        98 St F X                   5.59m     500
      5.09m  5.59m  5.20m            
  5   114 Léger, Julien       95 unattached NB            5.56m     494
      5.36m  5.56m  FOUL            
  6    81 Heidebrecht, Jonat  93 St F X                   5.32m     445
      5.32m  4.67m  5.16m            
  7   110 LeBlanc, Sébastien  98 Unattached               5.19m     419
      5.19m  4.61m  5.19m            
  8   113 Leger, Taylor       96 St F X                   4.99m     380
      4.58m  4.99m  4.27m            
  9    75 Grant, Evan         93 A.S.E.A.                 4.80m     345
      4.80m  4.68m  PASS            
 10    46 Derhak, Addison     98 St F X                   4.55m     299
      4.25m  4.55m  3.53m            
 11     1 Aboud, Youssef      91 Unattached               3.71m     161
      3.11m  3.58m  3.71m            
 
Throws Pentathlon: #2 Men Long Jump Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Hebb, Thayne        97 U N B                    3.65m     152
      3.65m  FOUL  3.46m            
 
Indoor Pentathlon: #3 Men 15&U ShotPut 4kg Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Conrad, Austin      04 Chebucto                 7.06m     311
      FOUL  6.48m  7.06m            
 
Indoor Pentathlon: #3 Men 20+ ShotPut 7.26kg /16# Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   102 Landry, Pierre      88 unattached NB           11.23m     560
      11.23m  10.52m  10.60m            
  2    50 Doucet, Alain       96 A.S.E.A.                10.82m     535
      10.82m  FOUL  FOUL            
  3   113 Leger, Taylor       96 St F X                   9.85m     477
      9.62m  9.54m  9.85m            
  4    23 Brennan, Timothy    96 St F X                   9.77m     472
      9.24m  9.58m  9.77m            
  5    75 Grant, Evan         93 A.S.E.A.                 9.35m     447
      9.01m  8.48m  9.35m            
  6    81 Heidebrecht, Jonat  93 St F X                   7.89m     360
      FOUL  7.89m  7.22m            
  7   172 Sutton, Eric        98 St F X                   7.60m     343
      7.60m  FOUL  7.40m            
  8     1 Aboud, Youssef      91 Unattached               7.29m     324
      7.29m  7.14m  6.41m            
  9   114 Léger, Julien       95 unattached NB            6.68m     289
      6.68m  6.22m  FOUL            
 10   110 LeBlanc, Sébastien  98 Unattached               6.64m     286
      6.36m  6.64m  6.55m            
 11    46 Derhak, Addison     98 St F X                   6.52m     279
      6.31m  6.52m  5.87m            
 
Throws Pentathlon: #3 Men ShotPut Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Hebb, Thayne        97 U N B                   10.90m     540
      10.46m  10.90m  10.58m            
 
Throws Pentathlon: #5 Men Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Hebb, Thayne        97 U N B                   11.76m     551
      11.25m  11.43m  11.76m            
 
Men 15 & Under Indoor Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    38 Conrad, Austin      04 Chebucto                           1454  
 
Men 20+ Indoor Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    23 Brennan, Timothy    96 St F X                             3108   10   
  2    50 Doucet, Alain       96 A.S.E.A.                           3012    8   
  3   102 Landry, Pierre      88 unattached NB           3232       2873    6   
  4    75 Grant, Evan         93 A.S.E.A.                           2535    5   
  5   172 Sutton, Eric        98 St F X                             2440    4   
  6    81 Heidebrecht, Jonat  93 St F X                             2374  
  7   113 Leger, Taylor       96 St F X                             2265  
  8   110 LeBlanc, Sébastien  98 Unattached                         2217    3   
  9   114 Léger, Julien       95 unattached NB                      2046    2   
 10    46 Derhak, Addison     98 St F X                             1664  
 11     1 Aboud, Youssef      91 Unattached                         1408    1   
 
Men Throws Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    80 Hebb, Thayne        97 U N B                              1987   10   
 
                    Women - Team Rankings - 28 Events Scored
===============================================================================
    1) Pictou County Athletics Cl 238        2) A.S.E.A.                  163   
    3) Chebucto Athletics          89        4) Truro Lions                84   
    5) Saint John Track Club       79        6) Fredericton Legion Track   64   
    7) YHZ Track & Field Club      62        8) Fredericton Fast Tracks    25   
    9) Antigonish Track & Field C  18       10) Southwest Nova Athletics   14   
   11) Pearlgate Track & Field Cl  10       12) HaliFast Athletics          8   
   13) Athlé Chaleur Athletics      6                                           
 
                    Men - Team Rankings - 33 Events Scored
===============================================================================
    1) A.S.E.A.                   254        2) Pictou County Athletics C 228   
    3) Saint John Track Club      171        4) Truro Lions               124   
    5) Chebucto Athletics          44        6) Athlé Chaleur Athletics    36   
    7) Valley Athletics            28        8) YHZ Track & Field Club     25   
    9) Bluenose Athletics T&F Clu  23       10) Islanders Track & Field    16   
   11) HaliFast Athletics           6                                           
 
                    Combined Team Scores - 61 Events Scored
===============================================================================
    1) Pictou County Athletics Cl 466        2) A.S.E.A.                  417   
    3) Saint John Track Club      250        4) Truro Lions               208   
    5) Chebucto Athletics         133        6) YHZ Track & Field Club     87   
    7) Fredericton Legion Track C  64        8) Athlé Chaleur Athletics    42   
    9) Valley Athletics            28       10) Fredericton Fast Tracks    25   
   11) Bluenose Athletics T&F Clu  23       12) Antigonish Track & Field   18   
   13) Islanders Track & Field     16       14) Southwest Nova Athletics   14   
   14) HaliFast Athletics          14       16) Pearlgate Track & Field C  10   

Women 15&U 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1    90 Jacobson, Carys     04 Fast Tracks               8.36q  5 
  2    61 Evans, Willa        05 Truro Lions               8.52q  3 
  3   193 Evans, Karly        05 Saint John TC             9.00q  4 
  4   178 Tomlinson, Taylor   05 Pictou County             9.14q  1 
  5   192 Laraque, Gabrielle  04 Chebucto                  9.31q  2 
  6     7 Apa, Caity          03 Chebucto                  9.52   3 
  7    43 Davidson, Heidi     04 F L T C                   9.65   2 
  8     9 Aucoin, Léarose     04 Ecole Nda                 9.99   1 
 
Women 16-17 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   122 MacLeod, Lauren     01 Pictou County             8.28q  2 
  2   124 MacNeil, Allison    02 Y H Z                     8.43q  4 
  3    65 Fergusson, Lauren   02 Chebucto                  8.54q  5 
  4   154 Robinson-Grozik, A  01 Saint John TC             8.65q  4 
  5   190 Yiridoe, Martha     02 Truro Lions               8.66q  4 
  6   165 Smith, Gabreille    02 Unattached                8.85   3 
  7   136 Moores, Jessica     02 Pictou County            10.12   1 
 
Women 18-19 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1    42 Davidson, Abigail   00 F L T C                   8.14q  5 
  2   105 Layes, Grace        00 Chebucto                  8.27q  5 
  3    82 Hill, Olivia        99 Chebucto                  8.52q  5 
  4   129 McCavour, Erin      00 Truro Lions               8.73q  4 
  5     2 Alexander, Mira     00 Truro Lions               9.13q  3 
 
Women 20-34 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1   180 Udeh, Stephanie     98 Unattached                9.30q  2 
  2   134 McNeil, Kate        85 Unattached                9.46q  2 
 
Women 35+ 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1    13 Beaulieu, Desree    79 Unattached                9.18q  3 
 
Men 15&U 50 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   183 Wamboldt, Austin    03 A.S.E.A.                  6.87  
  2   108 LeBlanc, Marc-Étie  04 A.S.E.A.                  7.54  
  3    45 Dedekhani, Youssef  05 Pictou County             8.11  
 
Men 16-17 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    14 Beaulieu, Nick      01 Chebucto                  6.14   1 
  2    52 Dowell, James       02 Chebucto                  6.40   1 
  3    96 King, Ben           02 Saint John TC             6.42   1 
  4   101 Landry, Nick        01 Bluenose                  6.51   1 
  5   174 Taylor, John Luke   02 Pictou County             6.58   1 
 
Men 18-19 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    53 Dunn, Benjamin      99 Saint John TC             6.57   1 
  2   130 McGovern, Kenneth   00 Saint John TC             6.59   1 
  3   186 Welsh, Mickyle      00 A.S.E.A.                  6.65   1 
 
Men 35+ 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   153 Rinzler, Andrew     83 Unattached                6.78   1 
  2   156 Rosvall, Bruce      63 Saint John TC             7.07   1 
  3   168 Stewart, Jason      80 HaliFast                  7.39   1 
  4     5 Allanach, John      73 A.S.E.A.                  7.48   1 
  5    98 Krawczyk, John      57 Pictou County             8.46   1

Close window