printButton PRINT

ANB Monday Night Twilight Meet #2
Saint John NB
Jun 4, 2018




ANB/SJTC Twlight Meet - 2018-06-04                       
                             Saint John Track Club                             
                                  Saint John                                   
                                    Results                                    
 
Girls 9&U 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Dickie, Katherine         09 Saint John T                      11.24   NWI 
  2 Gray, Megan               09 Saint John T                      11.26   NWI 
  3 Arsenault, Siena          10                                   13.55   NWI 
  4 Potter, Hannah            11 Saint John T                      13.78   NWI 
 
Girls 10-11 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mortimer, Felicia         07                                    9.88   NWI  2 
  2 Marr, Caitlyn             07 Saint John T                      10.15   NWI  2 
  3 Yuzda, Paige              07 Saint John T                      10.27   NWI  1 
  4 Butler, Clara             08 Saint John T                      10.96   NWI  1 
  5 Potter, Emily             07 Saint John T                      11.16   NWI  2 
  6 Mortimer, Avery           07                                   11.19   NWI  2 
 
Girls 12-13 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Comeau, Shanna            05 Saint John T                       9.08   NWI  2 
  2 Beach, Rebeca             06 U N B                             10.42   NWI  2 
  3 Stephen, Hannah           06 Saint John T                      11.11   NWI  2 
  4 Mazerolle, Jamie          06 Saint John T                      11.54   NWI  2 
 
Girls 13&U 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Comeau, Shanna            05 Saint John T                      30.45   0.2  1 
  2 Mackinley, Regan          06 Saint John T                      33.44   0.2  1 
  3 Manson, Abby              08 Saint John T                      36.25   0.2  2 
  4 Butler, Clara             08 Saint John T                      39.78   0.2  2 
 
Girls 14-15 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Despres, Erika            04 Athlétisme S           27.54      28.74   0.2  1 
  2 Haslett, Morgan           04 Saint John T                      31.91   0.2  1 
  3 Hennessey, Kiyah          04 Saint John T                      36.25   0.2  2 
 
Girls 16-17 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Julia         01 Saint John T                      31.22   0.2 
 
Girls 20-29 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Hickman, Sarah            97 Fast Tracks            27.08      27.76   0.2 
 
Girls 36+ 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Beaulieu, Desiree         79 Jackyl's Ave           35.68      31.13   0.2 
 
Girls 9&U 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dickie, Katherine         09 Saint John T                    2:35.57  
  2 Gray, Megan               09 Saint John T                    2:41.57  
  3 Potter, Hannah            11 Saint John T                    3:02.22  
  4 Arsenault, Siena          10                                 3:28.40  
 
Girls 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mortimer, Felicia         07                                 2:03.11  
  2 Yuzda, Paige              07 Saint John T                    2:13.40  
  3 Manson, Abby              08 Saint John T                    2:18.14  
  4 Marr, Caitlyn             07 Saint John T                    2:18.43  
  5 Potter, Emily             07 Saint John T                    2:20.58  
  6 Mortimer, Avery           07                                 2:36.02  
 
Girls 12-13 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan          06 Saint John T                    2:10.30  
  2 Grenon, Leah              06 Saint John T                    2:18.56  
  3 Beach, Rebeca             06 U N B                           2:33.19  
  4 Mazerolle, Jamie          06 Saint John T                    2:55.45  
 
Girls 14-15 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haslett, Morgan           04 Saint John T                    2:06.91  
 
Girls 16-17 2000 Meter Steeplechase 30" x 23
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wright, Frances           02 Fast Tracks          7:43.48    7:40.79  
  2 Lemaire, Isabella         02 Athlétisme S         8:06.00    7:42.20  
 
Girls 18-19 3000 Meter Steeplechase 30" x 35
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dickinson, Laura          99                     10:34.00   10:35.87  
 
Girls 13&U High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin         05 Saint John T                      1.20m  
  2 Mackinley, Regan          06 Saint John T                      1.15m  
 
Girls 14-15 High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hennessey, Kiyah          04 Saint John T                      1.30m  
  2 Haslett, Morgan           04 Saint John T                      1.20m  
 
Girls 36+ High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peabody, Sharon           58 Saint John T                      1.00m  
  2 Dunn, Tracy               70 Saint John T                      0.95m  
 
Girls 9&U Shot Put
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 Gray, Megan               09 Saint John T                      4.02m  
  3 Potter, Hannah            11 Saint John T                      2.57m  
  4 Arsenault, Siena          10                                   2.18m  
 
Girls 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marr, Caitlyn             07 Saint John T                      5.13m  
  2 Potter, Emily             07 Saint John T                      4.95m  
  3 Mortimer, Felicia         07                                   4.50m  
  4 McCullogh, Payton         08 Saint-Rémi                        4.11m  
  5 Mortimer, Avery           07                                   3.40m  
 
Girls 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin         05 Saint John T                      6.58m  
  1 Grenon, Leah              06 Saint John T                      5.99m  
  2 Mackinley, Regan          06 Saint John T                      5.71m  
  3 Stephen, Hannah           06 Saint John T                      4.85m  
  4 Beach, Rebeca             06 U N B                             4.21m  
  5 Daggett, Paige            06 Grand Manan                       4.11m  
  6 Mazerolle, Jamie          06 Saint John T                      3.02m  
 
Women 36+ Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lagace, Rebecca           77 Saint John T                     23.98m  
  2 Dunn, Tracy               70 Saint John T                     15.72m  
  3 Peabody, Sharon           58 Saint John T                     15.33m  
 
Women 36+ Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracy               70 Saint John T                     19.34m  
  2 Peabody, Sharon           58 Saint John T                     17.25m  
 
Women 36+ Weight Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peabody, Sharon           58 Saint John T                      5.78m  
  2 Dunn, Tracy               70 Saint John T                      5.74m  
 
Boys 9&U 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Bent, James               09 Saint John T                      10.54   NWI 
  2 Stephen, Will             09 Saint John T                      11.41   NWI 
  3 Caldwell, Issac           10 Sussex Regio                      12.36   NWI 
  4 Mackinley, Caden          09 Saint John T                      12.76   NWI 
  5 Bent, Max                 11 Saint John T                      12.77   NWI 
  6 Eisner, Cohen             10 Saint John T                      12.80   NWI 
  7 Hewey, Avery              11 Saint John T                      14.16   NWI 
 
Boys 10-11 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Gray, Benjamin            07 Saint John T                       9.82   NWI  2 
  2 Broderick, Kyle           07 Saint John T                      10.22   NWI  2 
  3 Mortimer, Luke            07                                   10.86   NWI  2 
  4 Ross, Ian                 07 Saint John T                      10.89   NWI  2 
  5 Arsenault, Simon          08                                   11.04   NWI  2 
  6 Eisner, Anderson          08 Saint John T                      11.05   NWI  2 
  7 Losier, Chase             08 Saint John T                      11.19   NWI  2 
 
Boys 13&U 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Sullivan, Quinn           05 Saint John T                      29.58   1.4 
 
Boys 14-15 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Basque, Guillaume         04 Athlétisme S        25:09.00      26.86   1.4 
 
Boys 36+ 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Rosvall, Bruce            63                        27.00      27.17   1.4 
  2 Marr, Brent               73 Saint John T                      27.90   1.4 
 
Boys 9&U 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bent, James               09 Saint John T                    2:26.38  
  2 Mackinley, Caden          09 Saint John T                    2:50.74  
  3 Caldwell, Issac           10 Sussex Regio                    3:01.53  
  4 Hewey, Avery              11 Saint John T                    3:19.74  
 -- Bent, Max                 11 Saint John T                        DNF  
 
Boys 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Broderick, Kyle           07 Saint John T                    2:07.51  
  2 Gray, Benjamin            07 Saint John T                    2:17.73  
  3 Mortimer, Luke            07                                 2:23.49  
  4 Arsenault, Simon          08                                 2:31.88  
  5 Ross, Ian                 07 Saint John T                    2:43.66  
 
Boys 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peverill, Andrew          99 Chebucto Ath         3:53.35    3:52.64  
  2 Banks, Alexandre          99 Saint John T         4:20.00    4:22.17  
  3 Mitton, Michael           00 Athlétisme S         4:51.99    4:49.33  
 -- McMullin, Bradley         99 U N B                               DNF  
 -- Nancekievill, Dawson      99 U N B                4:08.50        DNF  
 
Boys 20-29 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colford, Michael          98 U N B                3:58.50    4:02.36  
 -- Peverill, Jonathan        96 Unattached N         3:58.08        DNF  
 
Boys 36+ 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thibodeau, Paul           63 Jackyl's Ave         5:30.00    5:31.41  
 
Boys 14-15 1500 Meter Steeplechase 30' x 12
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richard, François         03                                 4:36.43  
 
Boys 16-17 2000 Meter Steeplechase 33' x 23
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morneault, Tristan        02 Athlétisme S         6:35.00    6:29.89  
 
Boys 36+ High Jump
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John T           1.40m      1.45m  
 
Boys 9&U Shot Put
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bent, James               09 Saint John T                      4.21m  
  2 Stephen, Will             09 Saint John T                      4.16m  
  3 Mackinley, Caden          09 Saint John T                      3.56m  
  4 Bent, Max                 11 Saint John T                      2.70m  
  5 Lagace, Joseph            10 Saint John T                      5.00m  
  5 Eisner, Cohen             10 Saint John T                      2.22m  
  8 Hewey, Avery              11 Saint John T                      3.45m  
  9 Caldwell, Issac           10 Sussex Regio                      3.03m  
 
Boys 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin            07 Saint John T                      7.36m  
  2 Mortimer, Luke            07                                   5.76m  
  3 Ross, Ian                 07 Saint John T                      5.65m  
  4 Losier, Chase             08 Saint John T                      5.17m  
  6 Eisner, Anderson          08 Saint John T                      4.61m  
  7 Arsenault, Simon          08                                   4.23m  
 
 
Men 36+ 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Strowbridge, Dean         71 Saint John T                   35:44.1H  
 
Men 14-15 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richard, François         03                                  30.55m  
 
Men 18-19 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mitton, Michael           00 Athlétisme S          30.44m     26.99m  
 
Men 36+ Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John T          40.00m     39.84m  
  2 MacDonald, Calvin         56 Saint John T                     30.93m  
  3 Jefferson, David          44 Saint John T          24.00m     22.90m  
 
Men 36+ Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John T          40.00m     39.24m  
  2 Jefferson, David          44 Saint John T          25.00m     24.66m  
 
Men 36+ Weight Throw
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gautier, Paul             64 Saint John T          16.00m     16.22m  
  2 Jefferson, David          44 Saint John T          11.00m     12.11m  
  3 MacDonald, Calvin         56 Saint John T                      9.37m  
 
Girls 13&U 1500 Meter Steeplechase 30'  x 12
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin         05 Saint John T                    6:21.18  
 
Women 14-15 1500 Meter Steeplechase 30'  x 12
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Doucet, Emily             03 Athlétisme S         5:26.00    5:22.60  
  2 Hennessey, Kiyah          04 Saint John T                    6:33.11  
	

Close window