printButton PRINT

RJTW Greater Moncton regional

Jun 11, 2018

RJTW 2018 Moncton Regional - 11/06/2018                    
                         Régional CLSR 2018 de Moncton                         
                          Stade Moncton 2010 Stadium                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1   104 Rasmussen, Mya       8 una NB                   10.94   NWI  3 
  2    82 Landry, Sophie       9 Unattached               11.05   NWI  3 
  3    41 Arsenault, Esme      9 A.S.E.A.                 11.06   NWI  3 
  4   110 Ward-Sisco, Kylee    8 una NB                   11.28   NWI  3 
  5    73 Arseneau, Isabelle   9 Unattached               11.37   NWI  3 
  6    72 Boucher, Joelle      9 Mgr-F-Bourgeois          11.40   NWI  3 
  7    86 Morneault, Madison   9 Unattached               11.52   NWI  3 
  8    58 Pivovarov, Ana       8 A.S.E.A.                 11.70   NWI  2 
  9    98 Friel, Emily         9 una NB                   11.73   NWI  3 
 10    45 Bourque, Jorja       8 A.S.E.A.                 12.02   NWI  2 
 10   114 Rinzler, Leela       9 A.S.E.A.                 12.02   NWI  2 
 12   100 Lloyd, Zoe           7 una NB                   12.32   NWI  2 
 13    57 Petersen, Kira       7 A.S.E.A.                 12.48   NWI  2 
 14    61 Roberts, Poppy       9 A.S.E.A.                 12.69   NWI  4 
 15    55 Merritt, Molly       8 A.S.E.A.                 12.91   NWI  4 
 16    40 Allanach, Ava        7 A.S.E.A.                 13.22   NWI  2 
 17   109 Violette, Katelyne   7 una NB                   13.71   NWI  2 
 18    96 Flanagan, Haley      8 una NB                   13.72   NWI  2 
 19    62 Robichaud, Livia     6 A.S.E.A.                 13.78   NWI  1 
 20    60 Roberts, Pippa       6 A.S.E.A.                 14.22   NWI  1 
 21    85 Macdow, Layla        6 Unattached               15.30   NWI  1 
 22    84 Macdow, Jude         6 Unattached               15.34   NWI  1 
 23    92 Bouma, Avery         6 una NB                   15.99   NWI  1 
 24    54 Merritt, Anna        6 A.S.E.A.                 17.59   NWI  1 
 24    90 Allanach, Madelyn    6 una NB                   17.59   NWI  1 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    69 Bérubé, Maïka       10 Grande-Digue             12.99   NWI 
  2    80 Humphrey, Cameron   10 Unattached               13.26   NWI 
  3   101 Newman, Ashley      10 una NB                   13.42   NWI 
  4   113 Brine, Abiail       10 A.S.E.A.                 14.31   NWI 
  5    65 Breau, Mélina       10 Camille-Vautour          15.09   NWI 
  6    67 Côté, Amélie        10 Champlain                15.28   NWI 
  7    97 Friel, Claire       11 una NB                   15.47   NWI 
  8   107 Schulz-Tidd, Brook  10 una NB                   15.67   NWI 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    59 Platis, Adrianna    12 A.S.E.A.                 12.40   NWI 
  2    87 Poirier, Danika     12 Unattached               12.58   NWI 
  3    46 Breau, Sonia        12 A.S.E.A.                 12.62   NWI 
  4    78 Gould, Jada         12 Unattached               15.32   NWI 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    41 Arsenault, Esme      9 A.S.E.A.                 27.39   NWI  3 
  2    82 Landry, Sophie       9 Unattached               27.75   NWI  3 
  3   104 Rasmussen, Mya       8 una NB                   27.83   NWI  2 
  4   110 Ward-Sisco, Kylee    8 una NB                   28.07   NWI  2 
  5    75 Brown-Jackson, Ann   9 Unattached               28.58   NWI  3 
  6    73 Arseneau, Isabelle   9 Unattached               29.13   NWI  3 
  7    61 Roberts, Poppy       9 A.S.E.A.                 29.16   NWI  3 
  8    86 Morneault, Madison   9 Unattached               29.20   NWI  3 
  9   114 Rinzler, Leela       9 A.S.E.A.                 30.39   NWI  2 
 10    58 Pivovarov, Ana       8 A.S.E.A.                 31.05   NWI  2 
 11   100 Lloyd, Zoe           7 una NB                   32.26   NWI  1 
 12    57 Petersen, Kira       7 A.S.E.A.                 32.34   NWI  1 
 13    98 Friel, Emily         9 una NB                   32.41   NWI  3 
 14    45 Bourque, Jorja       8 A.S.E.A.                 32.64   NWI  2 
 15    55 Merritt, Molly       8 A.S.E.A.                 34.79   NWI  2 
 16    47 Degreeff, Adalyn     7 A.S.E.A.                 35.20   NWI  1 
 17    62 Robichaud, Livia     6 A.S.E.A.                 35.55   NWI  1 
 18    99 Friel, Leah          6 una NB                   36.18   NWI  1 
 19   109 Violette, Katelyne   7 una NB                   37.62   NWI  1 
 20    60 Roberts, Pippa       6 A.S.E.A.                 38.03   NWI  1 
 21    90 Allanach, Madelyn    6 una NB                   39.06   NWI  1 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    69 Bérubé, Maïka       10 Grande-Digue             24.60   NWI  2 
  2    56 Nowlan, Claire      11 A.S.E.A.                 24.62   NWI  2 
  3   101 Newman, Ashley      10 una NB                   24.82   NWI  1 
  4    80 Humphrey, Cameron   10 Unattached               24.98   NWI  1 
  5    79 Hebert, Josée       11 Unattached               26.21   NWI  2 
  6    74 Breau, Érika        10 Unattached               26.50   NWI  2 
  7    48 Degreeff, Jasmine   10 A.S.E.A.                 26.60   NWI  1 
  8   112 Lawson, Allyson     11 A.S.E.A.                 27.01   NWI  2 
  9   499 Allain, Vernonique  10 A.S.E.A.                 27.56   NWI  1 
 10   113 Brine, Abiail       10 A.S.E.A.                 28.09   NWI  1 
 11    70 Lefrançois-Bélange  10 Grande-Digue             28.36   NWI  1 
 12    67 Côté, Amélie        10 Champlain                28.89   NWI  2 
 13   107 Schulz-Tidd, Brook  10 una NB                   30.94   NWI  1 
 14    97 Friel, Claire       11 una NB                   31.09   NWI  2 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    46 Breau, Sonia        12 A.S.E.A.                 23.58   NWI 
  2    87 Poirier, Danika     12 Unattached               23.79   NWI 
  3    59 Platis, Adrianna    12 A.S.E.A.                 24.61   NWI 
  4    63 Wasson, Angela      13 A.S.E.A.                 28.17   NWI 
  5    53 McNeil, Jaylin      12 A.S.E.A.                 29.29   NWI 
 
Girls 9 & Under 300 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    75 Brown-Jackson, Ann   9 Unattached             1:02.69  
  2    86 Morneault, Madison   9 Unattached             1:04.51  
  3    98 Friel, Emily         9 una NB                 1:05.92  
  4    73 Arseneau, Isabelle   9 Unattached             1:07.70  
  5    61 Roberts, Poppy       9 A.S.E.A.               1:11.51  
  6    55 Merritt, Molly       8 A.S.E.A.               1:18.18  
 
Girls 10-11 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   112 Lawson, Allyson     11 A.S.E.A.               2:09.45  
  2    74 Breau, Érika        10 Unattached             2:13.47  
  3    49 Enstrom, Sadie      10 A.S.E.A.               2:14.09  
  4    56 Nowlan, Claire      11 A.S.E.A.               2:17.13  
  5   499 Allain, Vernonique  10 A.S.E.A.               2:20.57  
  6    79 Hebert, Josée       11 Unattached             2:24.55  
  7    65 Breau, Mélina       10 Camille-Vautour        2:25.68  
  8    97 Friel, Claire       11 una NB                 2:34.68  
  9    93 Bouma, Sophie       11 una NB                 2:44.58  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   108 Vigneau, Ida        12 una NB                 2:59.36  
  2    53 McNeil, Jaylin      12 A.S.E.A.               3:29.23  
  3    63 Wasson, Angela      13 A.S.E.A.               3:31.16  
 
Girls 9 & Under Long Jump Standing LJ
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    90 Allanach, Madelyn    6 una NB                   9.89m   NWI 
  2    41 Arsenault, Esme      9 A.S.E.A.                 1.67m   NWI 
  3    75 Brown-Jackson, Ann   9 Unattached               1.52m   NWI 
  4   110 Ward-Sisco, Kylee    8 una NB                   1.39m   NWI 
  5    82 Landry, Sophie       9 Unattached               1.36m   NWI 
  6   100 Lloyd, Zoe           7 una NB                   1.33m   NWI 
  7    57 Petersen, Kira       7 A.S.E.A.                 1.25m   NWI 
  8    86 Morneault, Madison   9 Unattached               1.20m   NWI 
  9    40 Allanach, Ava        7 A.S.E.A.                 1.15m   NWI 
 10    47 Degreeff, Adalyn     7 A.S.E.A.                 1.14m   NWI 
 11    85 Macdow, Layla        6 Unattached               1.02m   NWI 
 12    84 Macdow, Jude         6 Unattached               0.89m   NWI 
 13    92 Bouma, Avery         6 una NB                   0.83m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump Standing LJ
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    74 Breau, Érika        10 Unattached               1.93m   NWI 
  2    69 Bérubé, Maïka       10 Grande-Digue             1.84m   NWI 
  3    56 Nowlan, Claire      11 A.S.E.A.                 1.79m   NWI 
  4    80 Humphrey, Cameron   10 Unattached               1.76m   NWI 
  5    79 Hebert, Josée       11 Unattached               1.63m   NWI 
  5    70 Lefrançois-Bélange  10 Grande-Digue             1.63m   NWI 
  7    48 Degreeff, Jasmine   10 A.S.E.A.                 1.58m   NWI 
  8   499 Allain, Vernonique  10 A.S.E.A.                 1.54m   NWI 
  9    65 Breau, Mélina       10 Camille-Vautour          1.48m   NWI 
  9   113 Brine, Abiail       10 A.S.E.A.                 1.48m   NWI 
 11   107 Schulz-Tidd, Brook  10 una NB                   1.46m   NWI 
 12    49 Enstrom, Sadie      10 A.S.E.A.                 1.43m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump 1m takeoff
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    87 Poirier, Danika     12 Unattached               3.77m   NWI 
  2    59 Platis, Adrianna    12 A.S.E.A.                 3.54m   NWI 
  3   108 Vigneau, Ida        12 una NB                   3.35m   NWI 
  4    46 Breau, Sonia        12 A.S.E.A.                 3.00m   NWI 
  5    53 McNeil, Jaylin      12 A.S.E.A.                 2.86m   NWI 
  6    71 Lefrançois-Bélange  12 Grande-Digue             2.82m   NWI 
  7    63 Wasson, Angela      13 A.S.E.A.                 2.53m   NWI 
 
Girls 9 & Under Shot Put 2kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   104 Rasmussen, Mya       8 una NB                   3.60m  
  2    96 Flanagan, Haley      8 una NB                   3.58m  
 
Girls 10-11 Shot Put 2kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    49 Enstrom, Sadie      10 A.S.E.A.                 5.44m  
  2   101 Newman, Ashley      10 una NB                   4.82m  
  3    93 Bouma, Sophie       11 una NB                   4.03m  
 
Girls 12-13 Shot Put 3kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    59 Platis, Adrianna    12 A.S.E.A.                 6.50m  
  2    78 Gould, Jada         12 Unattached               4.56m  
  3    71 Lefrançois-Bélange  12 Grande-Digue             4.17m  
 
Girls 12-13 Javelin Throw 400g
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    78 Gould, Jada         12 Unattached              10.06m  
      FOUL  10.06m  FOUL           
 
Girls 9 & Under Other Softball Thr
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    96 Flanagan, Haley      8 una NB                  13.00m  
  2    61 Roberts, Poppy       9 A.S.E.A.                10.56m  
  3   109 Violette, Katelyne   7 una NB                   9.19m  
  4    54 Merritt, Anna        6 A.S.E.A.                 7.00m  
  5    58 Pivovarov, Ana       8 A.S.E.A.                 6.62m  
  6    55 Merritt, Molly       8 A.S.E.A.                 5.59m  
  7    60 Roberts, Pippa       6 A.S.E.A.                 5.47m  
  8    62 Robichaud, Livia     6 A.S.E.A.                 5.19m  
  9    92 Bouma, Avery         6 una NB                   4.32m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    68 Goguen, Liam         8 Donat-Robichaud          11.17   NWI  2 
  2   103 Poirier, Félix       8 una NB                   11.39   NWI  2 
  3   105 Rasmussen, Nate      7 una NB                   11.42   NWI  1 
  4   111 Dray, Thomas         8 Unattached               11.92   NWI  2 
  5    88 Violette, Samuel     9 Unattached               12.21   NWI  2 
  6    83 Macdow, Baxter       7 Unattached               12.30   NWI  1 
  7    81 Landry, Samuel       9 Unattached               12.57   NWI  2 
  8   102 Petersen, Erik       9 una NB                   12.88   NWI  2 
  9    43 Blakney, Mark        8 A.S.E.A.                 12.99   NWI  2 
 10   115 Rinzler, Alex        6 A.S.E.A.                 13.34   NWI  1 
 11    42 Blakney, Grant       6 A.S.E.A.                 13.36   NWI  1 
 12   106 Reid, Marcus         6 una NB                   13.37   NWI  1 
 13    95 Devost, Henrik       7 una NB                   13.40   NWI  1 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    77 Ferron, Jacob       11 Unattached               12.39   NWI 
  2    50 Keenan, Nolan       11 A.S.E.A.                 13.08   NWI 
  3    52 LeBlanc, Owen       10 A.S.E.A.                 17.32   NWI 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    66 Breau, Zachary      13 Camille-Vautour          12.97   NWI 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    64 Ferguson, Cory       9 Blanche-Bourgeoi         27.40   NWI  2 
  2    68 Goguen, Liam         8 Donat-Robichaud          28.15   NWI  1 
  3   103 Poirier, Félix       8 una NB                   29.48   NWI  1 
  4   111 Dray, Thomas         8 Unattached               29.80   NWI  1 
  5    76 Chu, Desmond         8 Unattached               30.13   NWI  1 
  6    44 Booth, Seeley        9 A.S.E.A.                 30.18   NWI  2 
  7    88 Violette, Samuel     9 Unattached               32.67   NWI  2 
  8    83 Macdow, Baxter       7 Unattached               33.71   NWI  1 
  9   106 Reid, Marcus         6 una NB                   34.59   NWI  1 
 10   102 Petersen, Erik       9 una NB                   34.93   NWI  2 
 11   115 Rinzler, Alex        6 A.S.E.A.                 35.59   NWI  1 
 12    94 Desjardins, Malek    9 una NB                   36.99   NWI  2 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    77 Ferron, Jacob       11 Unattached               23.49   NWI 
  2    51 Leblanc, Joel       10 A.S.E.A.                 24.85   NWI 
  3    50 Keenan, Nolan       11 A.S.E.A.                 24.94   NWI 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    89 Ward-Dicks, Tyson   13 Unattached               23.20   NWI 
  2    91 Allanach, Samuel    12 una NB                   26.06   NWI 
 
Boys 9 & Under 300 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    64 Ferguson, Cory       9 Blanche-Bourgeoi         58.93  
  2    44 Booth, Seeley        9 A.S.E.A.               1:03.16  
  3   105 Rasmussen, Nate      7 una NB                 1:10.16  
  4    95 Devost, Henrik       7 una NB                 1:24.08  
  5    43 Blakney, Mark        8 A.S.E.A.               1:26.98  
  6    42 Blakney, Grant       6 A.S.E.A.               1:34.06  
 
Boys 10-11 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    51 Leblanc, Joel       10 A.S.E.A.               2:06.86  
 
Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    89 Ward-Dicks, Tyson   13 Unattached             2:47.39  
  2    91 Allanach, Samuel    12 una NB                 3:10.24  
 
Boys 9 & Under Long Jump Standing LJ
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    64 Ferguson, Cory       9 Blanche-Bourgeoi         1.62m   NWI 
  2    76 Chu, Desmond         8 Unattached               1.54m   NWI 
  3    68 Goguen, Liam         8 Donat-Robichaud          1.48m   NWI 
  4    81 Landry, Samuel       9 Unattached               1.45m   NWI 
  5   111 Dray, Thomas         8 Unattached               1.41m   NWI 
  6   103 Poirier, Félix       8 una NB                   1.37m   NWI 
  7   106 Reid, Marcus         6 una NB                   1.16m   NWI 
  8    95 Devost, Henrik       7 una NB                   1.13m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump Standing LJ
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    77 Ferron, Jacob       11 Unattached               1.77m   NWI 
  2    50 Keenan, Nolan       11 A.S.E.A.                 1.72m   NWI 
  3    51 Leblanc, Joel       10 A.S.E.A.                 1.53m   NWI 
  4    52 LeBlanc, Owen       10 A.S.E.A.                 1.42m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump 1m takeoff
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    66 Breau, Zachary      13 Camille-Vautour          3.51m   NWI 
  2    89 Ward-Dicks, Tyson   13 Unattached               3.14m   NWI 
 
Boys 9 & Under Shot Put 2kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    43 Blakney, Mark        8 A.S.E.A.                 3.94m  
  2    81 Landry, Samuel       9 Unattached               3.58m  
  3    76 Chu, Desmond         8 Unattached               3.56m  
  4    94 Desjardins, Malek    9 una NB                   3.09m  
  5    42 Blakney, Grant       6 A.S.E.A.                 2.20m  
 
Boys 10-11 Shot Put 2kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    52 LeBlanc, Owen       10 A.S.E.A.                 5.41m  
 
Boys 12-13 Shot Put 3kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    91 Allanach, Samuel    12 una NB                   7.33m  
 
Boys 12-13 Javelin Throw 400g
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    66 Breau, Zachary      13 Camille-Vautour         25.36m  
      21.70m  24.45m  25.36m           
 
Boys 9 & Under Other Softball Thr
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    64 Ferguson, Cory       9 Blanche-Bourgeoi        26.80m  
  2   111 Dray, Thomas         8 Unattached              22.07m  
  3    68 Goguen, Liam         8 Donat-Robichaud         20.13m  
  4   105 Rasmussen, Nate      7 una NB                  18.39m  
  5   102 Petersen, Erik       9 una NB                  17.92m  
  6   103 Poirier, Félix       8 una NB                  13.58m  
  7    94 Desjardins, Malek    9 una NB                  13.06m  
  8    76 Chu, Desmond         8 Unattached              12.65m  
  9    88 Violette, Samuel     9 Unattached              12.62m  
	

Close window