printButton PRINT

RJTW SJ / 55+ / NB Challenge Meet
Saint John NB
Jun 16, 2018


RJTW / 55+ / NB Challenge Meet - 2018-06-16                  
                            ALL TIMES ARE TENTATIVE                            
                          Canada Games Stadium UNBSJ                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      10.41   2.3 
  2 Miller, Molly                Grand Manan                       10.62   2.3 
  3 Dickie, Katherine            Saint John T                      10.91   2.3 
  4 Gray, Megan                  Saint John T                      11.21   2.3 
  5 Potter, Hannah               Saint John T                      12.59   2.3 
  6 Ross, Marziah                Grand Manan                       12.65   2.3 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Sparkes, Lily-Jane           Fast Tracks                       13.70   1.6 
  2 Russell, Maisie              Grand Manan                       15.35   1.6 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mitchell, Kasey              Grand Manan                       12.57   1.6 
  2 Smith, Taylor                Saint John T                      13.07   1.6 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Miller, Molly                Grand Manan                       27.07   1.5 
  2 Jones, Jenah                 Saint John T                      27.08   1.5 
  3 Dickie, Katherine            Saint John T                      27.85   1.5 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Sparkes, Lily-Jane           Fast Tracks                       25.75   2.3 
  2 Manson, Abby                 Unattached                        26.33   2.3 
  3 Potter, Emily                Saint John T                      26.43   2.3 
  4 Russell, Maisie              Grand Manan                       31.38   2.3 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      23.59   1.5 
  2 Mitchell, Kasey              Grand Manan                       23.69   1.5 
  3 Smith, Taylor                Saint John T                      25.64   1.5 
 
Girls 9 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Potter, Hannah               Saint John T                    1:16.71  
 
Girls 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sparkes, Lily-Jane           Fast Tracks                     2:10.51  
  2 Manson, Abby                 Unattached                      2:10.66  
 
Girls 16-17 High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reid, Amelia                 Fredericton                       1.45m  
 
Girls 9&U Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      3.19m   NWI 
  2 Gray, Megan                  Saint John T                      2.81m   NWI 
  3 Dickie, Katherine            Saint John T                      2.79m   NWI 
  4 Miller, Molly                Grand Manan                       2.68m   NWI 
  5 Ross, Marziah                Grand Manan                       2.54m   NWI 
  6 Potter, Hannah               Saint John T                      2.05m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Sparkes, Lily-Jane           Fast Tracks                       3.31m   NWI 
  2 Manson, Abby                 Unattached                        3.12m   NWI 
  3 Potter, Emily                Saint John T                      3.04m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mitchell, Kasey              Grand Manan                       3.02m   NWI 
 
Girls 16-17 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mah, Jadyn                   A.S.E.A.                         10.71m   3.6 
 
Girls 20-29 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Stockdale, Lauren            Fredericton           10.05m      9.81m   2.5 
 
Girls 9&U Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Megan                  Saint John T                      4.39m  
  2 Ross, Marziah                Grand Manan                       4.09m  
 
Girls 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      6.39m  
 
Girls 16-17 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beck, Jillian                Saint John T                     38.08m  
 
Girls 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellis, Sue                   New Brunswic                     15.40m  
  2 Peabody, Sharon              Saint John T                     15.14m  
  3 Leblanc, Heather             Unattached-N          16.17m     14.72m  
 
Girls 9&U Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ross, Marziah                Grand Manan                      11.43m  
 
Girls 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Potter, Emily                Saint John T                     25.03m  
  2 Russell, Maisie              Grand Manan                      14.47m  
 
Women 29-99 50 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Peabody, Sharon              Saint John T                       9.83   2.1 
  2 Quigg, Wendy                 Unattached                        10.08   2.1 
  3 Brosnan, Mary                Unattached-N                      11.08   2.1 
 
Women 13-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Comeau, Shanna               Saint John T                      13.73   1.4 
 
Women 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Julia            Saint John T           13.79      14.43   1.4 
 
Women 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 leblanc, Julia               Saint John T                      13.60   1.4 
 
Women 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Deweyert, Anne               Fredericton                       13.63   1.4 
  2 Brennan, Erin                Unattached             13.90      14.58   1.4 
 
Women 30-99 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  2 Peabody, Sharon              Saint John T                      19.06   1.4 
 
Women 18-19 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 leblanc, Julia               Saint John T                      28.45   2.9 
 
Women 20-29 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 MacDonald, Sydney            A.S.E.A.               26.68      27.76   2.9 
  2 Leblanc, Monika              A.S.E.A.               28.00      28.33   2.9 
 
Women 30-99 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  2 Comeau, Shanna               Saint John T                      29.64   2.9 
  3 Brosnan, Mary                Unattached-N                      46.90   2.9 
 
Women 18-19 400 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mekonnen, Magkda             A.S.E.A.                        1:03.19  
 
Women 30-99 400 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brosnan, Mary                Unattached-N                    1:49.42  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                    3:03.38  
  2 Smith, Taylor                Saint John T                    3:12.23  
 
Women 14-15 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vringer, Erin                Saint John T         2:19.53    2:17.56  
  2 Kelly, Patricia              Fredericton          2:29.00    2:54.86  
 
Women 16-17 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trites, Hannah               Saint John T         2:24.00    2:29.21  
  2 Moffett, Alexis              Un-Nb - Unat                    2:31.47  
  3 Cormier, Amélie              Unattached-N                    2:41.05  
 
Women 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Black, Sophie                A.S.E.A.                        2:23.43  
 
Women 20-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Leblanc, Victoria            Saint John T                        DNF  
 
Women 22-99 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brosnan, Mary                Unattached-N                    8:10.46  
 
Women 18-19 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Cloutier, Marie-Pier         Saint John T           15.00      15.84q  1.6 
 
Women 18-19 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Cloutier, Marie-Pier         Saint John T           15.84      17.52   2.6 
 
Women 20-29 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 MacDonald, Sydney            A.S.E.A.               15.11      16.85q  1.6 
 
Women 16-17 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Mah, Jadyn                   A.S.E.A.                          4.73m   1.6 
  2 Macpherson, Julia            Saint John T           4.50m      4.20m   3.7 
 
Women 20-29 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 MacDonald, Sydney            A.S.E.A.                          5.01m   2.6 
  2 Stockdale, Lauren            Fredericton            4.76m      4.46m   2.9 
  3 Deweyert, Anne               Fredericton            4.75m      4.45m   3.3 
  4 Brennan, Erin                Unattached             4.53m      4.12m   3.1 
 
Women 16-17 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, Sarah               Unattached-N           8.44m      8.50m  
 
Women 20-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bell, Jennifer               Unattached-N                     14.66m  
  2 Leblanc, Heather             Unattached-N           7.94m      7.79m  
  3 Quigg, Wendy                 Unattached                        7.23m  
  4 Ellis, Sue                   New Brunswic                      6.84m  
 
Women 16-17 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, Sarah               Unattached-N          25.93m     22.29m  
 
Women 20-99 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leblanc, Heather             Unattached-N          21.06m     18.31m  
  2 Quigg, Wendy                 Unattached                       18.05m  
  3 Ellis, Sue                   New Brunswic                     17.26m  
  4 Peabody, Sharon              Saint John T                     16.37m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Urquhart, Rhyse              Grand Manan                       10.63   1.2 
  2 Green, Haylen                Grand Manan                       11.15   1.2 
  3 Russell, Braeden             Grand Manan                       11.22   1.2 
  4 Mackinley, Caden             Saint John T                      12.52   1.2 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      12.76   2.1 
  2 Broderick, Kyle              Saint John T                      13.04   2.1 
  3 Wilcox, Duncan               Grand Manan                       13.58   2.1 
  4 Green, Mckinley              Grand Manan                       14.54   2.1 
  5 Miller, Rowan                Grand Manan                       14.74   2.1 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dickie, Ryan                 Saint John T                      12.35   2.1 
  2 Urquhart, Chase              Grand Manan                       13.08   2.1 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Urquhart, Rhyse              Grand Manan                       27.74   1.1 
  2 Green, Haylen                Grand Manan                       27.87   1.1 
  3 Russell, Tripp               Grand Manan                       29.61   1.1 
  4 Russell, Braeden             Grand Manan                       29.68   1.1 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      24.54   1.2 
  2 Broderick, Kyle              Saint John T                      24.69   1.2 
  3 Wilcox, Duncan               Grand Manan                       28.17   1.2 
  4 Green, Mckinley              Grand Manan                       28.39   1.2 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dickie, Ryan                 Saint John T                      23.76   1.2 
 
Boys 15-16 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T                      42.33  
 
Boys 14-15 High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richard, Justis              Nashwaaksis            1.60m      1.35m  
 
Boys 18-19 High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mitton, Michael              A.S.E.A.               1.60m      1.63m  
 
Boys 9&U Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  2 Russell, Tripp               Grand Manan                       2.62m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      3.62m   NWI 
  2 Lagacé, Marc-André           Saint John T                      3.35m   NWI 
  3 Wilcox, Duncan               Grand Manan                       3.05m   NWI 
  4 Green, Mckinley              Grand Manan                       2.71m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dickie, Ryan                 Saint John T                      3.61m   NWI 
  1 Urquhart, Chase              Grand Manan                       2.91m   NWI 
 
Boys 16-17 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Campbell, Parker             A.S.E.A.              11.26m     11.21m   2.1 
 
Boys 20-29 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Le, Kevin                    Unb Varsity                      11.76m   2.8 
 
Boys 9&U Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 Lagacé, Joseph               Saint John T                      5.17m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                      4.64m  
 
Boys 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miller, Rowan                Grand Manan                       7.62m  
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      7.23m  
  2 Lagacé, Marc-André           Saint John T                      6.19m  
 
Boys 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Urquhart, Chase              Grand Manan                      10.66m  
 
Boys 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, William             Unattached-N          35.88m     43.74m  
  2 Sock, Tyler                  A.S.E.A.              27.00m     35.75m  
 
Boys 18-19 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robichaud, Brandon           École Sainte          43.00m     50.29m  
 
Boys 20-29 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Le, Kevin                    Unb Varsity                      45.84m  
 
Boys 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lagacé, Marc-André           Saint John T                     41.04m  
  2 Robinson, Mike               Saint John T                     29.50m  
  3 McDonald, Calvin             Saint John T                     29.04m  
  4 Jefferson, David             Saint John T          21.00m     22.72m  
 
Boys 9&U Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Urquhart, Rhyse              Grand Manan                      27.64m  
  2 Russell, Braeden             Grand Manan                      26.87m  
  3 Green, Haylen                Grand Manan                      26.00m  
  4 Russell, Tripp               Grand Manan                      22.42m  
  5 Lagacé, Joseph               Saint John T                     21.93m  
  6 Mackinley, Caden             Saint John T                     20.73m  
 
Boys 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miller, Rowan                Grand Manan                      34.48m  
 
Men 29-99 50 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T                       7.11   2.2 
  2 Pelletier, Yvan              Fredericton                        7.69   2.2 
  3 Belyea, Ross                 Unattached-N            8.50       8.24   2.2 
  4 Jefferson, David             Saint John T                       9.83   2.2 
 
Men 13-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Nickerson, Taylor            Saint John T                      12.70   2.0 
  2 Richard, Justis              Nashwaaksis            13.46      13.40   2.0 
 
Men 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McGovern, Kenneth            Saint John T           11.72      11.92   2.0 
 
Men 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Harrison, Braden             Fredericton            11.09      11.29   2.0 
  2 Wilson, Troy                 Fredericton                       11.84   2.0 
 
Men 30-99 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Justason, Andrew             Fredericton                       12.96   2.1  2 
  2 Rosvall, Bruce               Saint John T           13.50      13.12   2.1  2 
  3 Pelletier, Yvan              Fredericton            14.02      14.26   2.1  2 
  4 Belyea, Ross                 Unattached-N           16.50      15.86   2.1  2 
 
Men 13-15 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T           26.55      26.43   1.7 
  2 Nickerson, Taylor            Saint John T                      26.64   1.7 
 
Men 18-19 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McGovern, Kenneth            Saint John T           23.27      24.02   1.7 
 
Men 20-29 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Richard, Christian           A.S.E.A.               23.00      23.92   1.7 
  2 Wilson, Troy                 Fredericton                       24.24   1.7 
 
Men 30-99 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T           27.17      26.91   1.7 
  2 Pelletier, Yvan              Fredericton            29.86      30.53   1.7 
 
Men 16-17 400 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mazerolle, Max               A.S.E.A.                          56.08  
 
Men 30-99 400 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T           59.50      59.85  
 
Men 10-11 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Broderick, Kyle              Saint John T                    2:51.65  
 
Men 16-17 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kean, Mitchell               Fast Tracks                     2:04.01  
 
Men 22-99 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Forner, Lino                 Unattached                      5:38.62  
 
Men 14-15 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Richard, Justis              Nashwaaksis                       20.69q  NWI 
 
Men 20-29 110 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
  1 Steeves, Clint               A.S.E.A.               15.24      16.08q  1.4 
  2 Wilson, Troy                 Fredericton                       16.25q  1.4 
 
Men 20-29 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Steeves, Clint               A.S.E.A.               16.08      15.87   2.3 
 
Men 18-19 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mitton, Michael              A.S.E.A.               5.24m      4.67m   1.6 
 
Men 20-29 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Le, Kevin                    Unb Varsity                       6.00m   2.3 
 
Men 30-99 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Pelletier, Yvan              Fredericton            4.24m      4.10m   2.2 
  2 Belyea, Ross                 Unattached-N           3.60m      3.91m   0.8 
 
Men 14-15 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, William             A.S.E.A.                         11.89m  
  2 Sock, Tyler                  A.S.E.A.              11.00m      9.86m  
  3 Richard, Justis              Nashwaaksis            9.50m      8.08m  
 
Men 18-19 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robichaud, Brandon           École Sainte          11.76m     10.59m  
 
Men 20-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gionet, Jonathan             Fredericton           16.76m     14.66m  
  2 Manuel, Jarod                A.S.E.A.              13.57m     13.52m  
  3 McDonald, Calvin             Saint John T                      9.37m  
  4 Jefferson, David             Saint John T           8.00m      8.38m  
  5 Robinson, Mike               Saint John T                      7.86m  
 
Men 13-15 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassell, William             Unattached-N          29.59m     35.91m  
  2 Sock, Tyler                  A.S.E.A.              33.00m     29.56m  
 
Men 20-99 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gionet, Jonathan             Fredericton           47.29m     42.54m  
  2 Tanton, Matthew              Islanders Tr                     40.11m  
  3 Manuel, Jarod                A.S.E.A.              36.16m     37.36m  
  4 Leblanc, Aaron               A.S.E.A.              40.00m     35.44m  
  5 McDonald, Calvin             Saint John T          30.92m     28.65m  
  6 Jefferson, David             Saint John T          24.00m     23.06m  
 
Women 13-17 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelly, Patricia              Fredericton         11:22.92   12:16.28  
 
Men 13-17 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Donnelly, Aidan              Saint John T                   10:09.08  
 
Men 22-99 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thibodeau, Paul              Jackyl's Ave        11:30.00   11:30.49  
  2 Kelly, Frank                 Unattached          18:00.00   16:42.25  

Close window