printButton PRINT

East Coast Games Track & Field 2018
Saint John NB
Jun 22 - 23, 2018



East Coast Games - Track & Field - 22/06/2018                 
                  Canada Games Stadium, Saint John NB Canada                   
                                    Results                                    
 
Girls 9&U 150 Meter Run
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Rioux, Élodie              9 Péninsule Ac                      26.26   1.5  1 
  2 Dickie, Katherine          9 Saint John T                      28.17   1.4  2 
  3 Trites, Eva                9 Saint John T                      28.28   1.4  2 
  4 Mallet, Amélianne          9 Unattached                        29.01   1.4  2 
  5 Gray, Megan                9 Saint John T                      29.28   1.5  1 
  6 Potter, Hannah             7 Saint John T                      34.42   1.4  2 
 
Girls 10-11 150 Meter Run
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Coronel, Rio              11 Unattached                        24.76   1.4  2 
  1 Nowlan, Claire            11 Asea                              24.76   1.5  1 
  3 Cullihal, Tess            10 Unattached                        26.08   1.4  2 
  4 Lambropoulos, Christina   11 Fast Tracks                       27.00   1.4  2 
  5 Potter, Emily             11 Saint John T                      27.18   1.5  1 
  6 Campbell, Emily           11 Unattached                        27.67   1.4  2 
 
Girls 12-13 150 Meter Run
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Rioux, Mollie             13 Péninsule Ac                      25.32   1.5 
 
Girls 9&U 300 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rioux, Élodie              9 Péninsule Ac                    1:02.63  
  2 Mallet, Amélianne          9 Unattached                      1:07.92  
 
Girls 12-13 300 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Beach, Rebecca            12 Unattached                        54.06   2 
  2 Rioux, Mollie             13 Péninsule Ac                      58.17   2 
 
Girls 14-15 300 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Allanach, Janelle         15 Asea                   45.35      43.99   2 
 
Girls 16-17 300 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Haynes-MacDonald, Emily   16 Fast Tracks                       46.33   2 
 
Girls 14-17 400 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gagnon, Caroline          17 Asea                 1:10.08    1:08.58  
  2 Campbell, Julia           15 Saint John T                    1:22.08  
 
Girls 18-19 400 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mekonnen, Magkda          18 Asea                            1:10.87  
 
Girls 9&U Softball
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gray, Megan                9 Saint John T                     16.90m  
  1 Dickie, Katherine          9 Saint John T                     16.90m  
  3 Trites, Eva                9 Saint John T                     15.00m  
  4 Rioux, Élodie              9 Péninsule Ac                     14.71m  
  5 Mallet, Amélianne          9 Unattached                        9.80m  
  6 Potter, Hannah             7 Saint John T                      6.85m  
 
Girls 10-11 Softball
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Potter, Emily             11 Saint John T                     25.50m  
  2 Coronel, Rio              11 Unattached                       23.45m  
  3 Campbell, Emily           11 Unattached                       18.85m  
  4 Cullihal, Tess            10 Unattached                       12.45m  
 
Girls 12-13 Softball
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coronel, Raiza            13 Unattached                       29.50m  
  2 Rioux, Mollie             13 Péninsule Ac                     20.85m  
  3 Macpherson, Marin         13 Saint John T                     20.30m  
 
Girls 9&U 60 Meter Dash Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rioux, Élodie              9 Péninsule Ac             10.33   2.3    169
  2 Trites, Eva                9 Saint John T             10.95   2.3    126
  2 Dickie, Katherine          9 Saint John T             10.95   2.3    126
  4 Mallet, Amélianne          9 Unattached               11.17   2.3    112
  5 Gray, Megan                9 Saint John T             11.21   2.3    110
  6 Potter, Hannah             7 Saint John T             12.86   2.3     31
 
Girls 10-11 60 Meter Dash Tetrathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Coronel, Rio              11 Unattached                9.63   2.0  2    223
  2 Nowlan, Claire            11 Asea                      9.76   2.0  2    213
  3 Cullihal, Tess            10 Unattached               10.06   2.0  2    189
  4 Campbell, Emily           11 Unattached               10.57   2.0  2    151
  5 Lambropoulos, Christina   11 Fast Tracks              10.59   2.0  2    150
  6 Potter, Emily             11 Saint John T             11.06   2.0  2    119
 
Tetrathlon: #1 Girls 12-13 80 Meter Dash Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Coronel, Raiza            13 Unattached               11.92  -0.4    241
  2 Macpherson, Marin         13 Saint John T             12.11  -0.4    226
  3 Mackinley, Regan          12 Saint John T             12.79  -0.4    175
  4 Rioux, Mollie             13 Péninsule Ac             13.56  -0.4    125
 
Girls 9&U 600 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rioux, Élodie              9 Péninsule Ac           2:17.17     162
  2 Dickie, Katherine          9 Saint John T           2:32.15      97
  3 Gray, Megan                9 Saint John T           2:35.12      86
  4 Potter, Hannah             7 Saint John T           2:41.14      65
  5 Mallet, Amélianne          9 Unattached             2:41.58      64
  6 Trites, Eva                9 Saint John T           2:42.49      61
 
Girls 10-11 600 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nowlan, Claire            11 Asea                   2:13.16     182
  2 Lambropoulos, Christina   11 Fast Tracks            2:19.98     149
  3 Potter, Emily             11 Saint John T           2:24.50     128
  4 Cullihal, Tess            10 Unattached             2:27.46     116
  5 Coronel, Rio              11 Unattached             2:28.38     112
  6 Campbell, Emily           11 Unattached             2:37.27      78
 
Tetrathlon: #2 Girls 12-13 800 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macpherson, Marin         13 Saint John T           2:49.41     257
  2 Mackinley, Regan          12 Saint John T           2:53.57     238
  3 Rioux, Mollie             13 Péninsule Ac           2:57.62     220
 -- Coronel, Raiza            13 Unattached                 DNF  
 
Girls 9&U Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rioux, Élodie              9 Péninsule Ac             3.16m   NWI    154
     3.14m(NWI) 3.07m(NWI) 3.16m(NWI)            
  2 Dickie, Katherine          9 Saint John T             2.85m   NWI    131
     2.55m(NWI) 2.66m(NWI) 2.85m(NWI)            
  3 Gray, Megan                9 Saint John T             2.79m   NWI    127
     2.79m(NWI) 2.69m(NWI) 2.60m(NWI)            
  4 Mallet, Amélianne          9 Unattached               2.65m   NWI    117
     2.65m(NWI) 2.48m(NWI) 2.63m(NWI)            
  5 Trites, Eva                9 Saint John T             2.24m   NWI     90
     1.52m(NWI) 2.08m(NWI) 2.24m(NWI)            
  6 Potter, Hannah             7 Saint John T             1.94m   NWI     71
     1.91m(NWI) 1.73m(NWI) 1.94m(NWI)            
 
Girls 10-11 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Campbell, Emily           11 Unattached               3.88m   NWI    211
     2.51m(NWI) 2.69m(NWI) 3.88m(NWI)            
  2 Coronel, Rio              11 Unattached               3.24m   NWI    160
     3.19m(NWI) 2.93m(NWI) 3.24m(NWI)            
  3 Nowlan, Claire            11 Asea                     3.20m   NWI    157
     3.03m(NWI) 3.20m(NWI) 3.17m(NWI)            
  4 Potter, Emily             11 Saint John T             3.05m   NWI    146
     2.90m(NWI) 3.00m(NWI) 3.05m(NWI)            
  5 Cullihal, Tess            10 Unattached               2.88m   NWI    133
     2.74m(NWI) 2.79m(NWI) 2.88m(NWI)            
 
Tetrathlon: #3 Girls 12-13 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Macpherson, Marin         13 Saint John T             4.02m   NWI    223
     3.51m(NWI) 3.89m(NWI) 4.02m(NWI)            
  2 Coronel, Raiza            13 Unattached               3.88m   NWI    211
     FOUL      3.69m(NWI) 3.88m(NWI)            
  3 Mackinley, Regan          12 Saint John T             3.62m   NWI    190
     3.55m(NWI) 3.62m(NWI) 3.38m(NWI)            
  4 Rioux, Mollie             13 Péninsule Ac             3.45m   NWI    176
     3.21m(NWI) 3.45m(NWI) 3.19m(NWI)            
 
Girls 9&U Shot Put Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dickie, Katherine          9 Saint John T             4.30m     100
      4.30m x  x             
  2 Rioux, Élodie              9 Péninsule Ac             4.29m     100
      4.29m x  x             
  3 Gray, Megan                9 Saint John T             4.26m      99
      4.26m x  x             
  4 Mallet, Amélianne          9 Unattached               3.91m      86
      3.91m x  x             
  5 Potter, Hannah             7 Saint John T             2.50m      38
      2.50m x  x             
 
Girls 10-11 Shot Put Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coronel, Rio              11 Unattached               5.59m     146
      5.59m x  x             
  2 Potter, Emily             11 Saint John T             5.17m     131
      5.17m x  x             
  3 Nowlan, Claire            11 Asea                     4.80m     118
      4.80m x  x             
  4 Campbell, Emily           11 Unattached               4.72m     115
      4.72m x  x             
  5 Cullihal, Tess            10 Unattached               2.79m      48
      2.79m x  x             
 
Tetrathlon: #4 Girls 12-13 Shot Put Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macpherson, Marin         13 Saint John T             7.23m     204
      7.23m    x             
  2 Rioux, Mollie             13 Péninsule Ac             6.00m     160
      6.00m x  x             
  3 Mackinley, Regan          12 Saint John T             5.97m     159
      5.97m x  x             
  4 Coronel, Raiza            13 Unattached               5.81m     153
      5.81m x  x             
 
Girls 9&U Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rioux, Élodie              9 Péninsule Ac                        585  
  2 Dickie, Katherine          9 Saint John T                        454  
  3 Gray, Megan                9 Saint John T                        422  
  4 Mallet, Amélianne          9 Unattached                          379  
  5 Potter, Hannah             7 Saint John T                        205  
 
Girls 10-11 Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nowlan, Claire            11 Asea                                670  
  2 Coronel, Rio              11 Unattached                          641  
  3 Campbell, Emily           11 Unattached                          555  
  4 Potter, Emily             11 Saint John T                        524  
  5 Cullihal, Tess            10 Unattached                          486  
 
Girls 12-13 Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Macpherson, Marin         13 Saint John T                        910  
  2 Mackinley, Regan          12 Saint John T                        762  
  3 Rioux, Mollie             13 Péninsule Ac                        681  
  4 Coronel, Raiza            13 Unattached                          605  
 
Women 15&U 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Jacobson, Carys           14 Fast Tracks            12.85      13.15   1.5 
  2 Comeau, Shanna            13 Saint John T                      13.60   1.5 
  3 Desprès, Erika            14 Asea                   13.38      13.87   1.5 
 
Women 16-17 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 MacLean, Hillary          17 Islanders TR                      13.26   1.5 
 
Women 18-19 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Omalosanga, Véronique     19 Asea                   12.36      12.42   1.5 
  2 Davidson, Abigail         18 Fredericton            12.65      12.68   1.5 
 
Women 15&U 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Allanach, Janelle         15 Asea                   27.54      27.46   2.5  2 
  2 Jacobson, Carys           14 Fast Tracks            27.65      27.57   2.5  2 
 
Women 16-17 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Leblanc, Julia            17 Saint John T           28.10      27.73   3.0 
 
Women 18-19 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Davidson, Abigail         18 Fredericton            25.74      26.21   3.0 
  2 Cloutier, Marie-Pier      18 Saint John T           27.00      28.21   3.0 
 
Women 20-29 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Leblanc, Victoria         21 Saint John T           26.36      26.78   3.0 
 
Women 16-17 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trites, Hannah            17 Saint John T         1:02.76    1:04.92  
  2 Moffett, Alexis           16 Unattached-N         1:05.74    1:05.09  
 
Women 30+ 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leblanc, Monika           33 Asea                 1:00.80    1:03.86  
  2 Beaulieu, Desirée         39 Unattached-N         1:19.44    1:10.79  
 
Women 15&U 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Beausoleil, Audrey        14 Asea                 2:38.00    2:37.87  
  2 Beach, Rebecca            12 Unattached                      3:32.71  
 
Women 16-17 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haynes-MacDonald, Emily   16 Fast Tracks          2:32.00    2:31.18  
  2 Moffett, Alexis           16 Unattached-N         2:31.47    2:31.96  
 
Women 18-19 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barnes, Chantal           19 Pearlgate TR         2:22.00    2:20.31  
  2 Coffin, Lily              18 Saint John T         3:20.00    3:33.04  
 
Women 16-17 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trites, Emily             16 Saint John T         4:59.76    5:01.46  
  2 Lemaire, Isabella         16 Asea                 5:17.00    5:08.05  
  3 Griffin, Allie            17 Saint John T         5:15.00    5:09.87  
  4 Keedwell, Bridget         17 Islanders Tr         5:17.74    5:21.83  
 
Women 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cloutier, Marie-Pier      18 Saint John T           15.90      16.38   1.9 
 
Women 20-29 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MacDonald, Sydney         22 Asea                   1.52m      1.53m  
     1.47 1.50 1.53 1.56 
        O    O    O  XXX 
 
Women 15&U Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Campbell, Julia           15 Saint John T           3.99m      4.16m   0.1 
     FOUL(1.1) 3.94m(1.0) 4.10m(1.1) 4.09m(1.4) 4.16m(0.1) 3.97m(+0.0)
 
Women 16-17 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Gagnon, Caroline          17 Asea                   5.16m      4.98m   0.9 
     FOUL      FOUL      FOUL      4.98m(0.9) FOUL      4.91m(0.9)
 
Women 18-19 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Davidson, Abigail         18 Fredericton            5.42m      5.05m   0.2 
     5.00m(1.3) 4.85m(+0.0) 4.99m(1.2) 4.91m(1.7) 4.84m(0.2) 5.05m(0.2)
 
Women 20-29 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Leblanc, Victoria         21 Saint John T           5.60m      5.37m   0.6 
     FOUL      5.21m(0.1) FOUL      5.35m(0.6) 5.37m(0.6) FOUL     
  2 MacDonald, Sydney         22 Asea                              5.19m   1.6 
     4.96m(0.1) 5.06m(0.5) FOUL      5.19m(1.6) 5.16m(+0.0) 5.07m(0.9)
 
Women 15&U Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Campbell, Julia           15 Saint John T           8.94m      8.93m   0.3 
     8.50m(0.5) 8.81m(0.4) 8.87m(0.7) 8.93m(0.3) 8.89m(0.9) 8.84m(0.7)
 
Women 16-17 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Crowley, Mariah           17 Colonel Gray                      9.76m  
      8.68m  9.21m  8.79m  9.29m  9.55m  9.76m
  2 Cassell, Sarah            17 Unattached-N           8.44m      8.48m  
      8.48m  7.47m  7.33m  7.76m  7.81m  7.69m
 
Women 20-29 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bell, Jennifer            23 Asea                  14.66m     13.81m  
      13.37m  13.81m  13.14m  13.55m  13.64m  FOUL
  2 MacDonald, Sydney         22 Asea                  10.24m      9.22m  
      8.77m  9.22m  FOUL  8.51m  FOUL  FOUL
 
Women 30+ Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T                      8.08m  
      7.66m  8.08m  7.98m         
  2 Dunn, Tracy               48 Saint John T                      5.67m  
      5.37m  5.45m  5.15m  5.67m  5.53m  5.66m
  3 Peabody, Sharon           59 Saint John T                      5.15m  
      4.74m  5.14m  5.15m         
 
Women 16-17 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cassell, Sarah            17 Unattached-N          25.93m     24.14m  
      21.20m  21.69m  20.75m  24.14m  20.44m  20.26m
 
Women 30+ Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T                     23.56m  
      23.34m  23.56m  21.21m         
  2 Hitchcock, Monica         60 Saint John T                     21.78m  
      21.78m  FOUL  15.80m  16.57m  19.79m  20.84m
  3 Dunn, Tracy               48 Saint John T                     16.25m  
      15.67m  14.50m  FOUL  14.65m  16.25m  14.66m
  4 Peabody, Sharon           60 Saint John T                     15.29m  
      FOUL  15.29m  13.04m           
 
Women 30+ Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T                     31.98m  
      31.98m  FOUL  25.01m           
  2 Dunn, Tracy               48 Saint John T                     19.25m  
      FOUL  17.92m  18.02m  18.77m  18.87m  19.25m
  3 Peabody, Sharon           59 Saint John T                     17.38m  
      FOUL  17.19m  17.38m         
 
Women 15&U Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bush, Abby                15 Halifast Ath                     33.32m  
      FOUL  31.44m  31.39m  FOUL  32.94m  33.32m
 
Women 16-17 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Crowley, Mariah           17 Colonel Gray                     39.39m  
      33.25m  34.36m  35.59m  39.39m  34.65m  29.42m
 
Women 20-29 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MacDonald, Sydney         22 Asea                  37.00m     30.42m  
      30.42m  27.49m  29.64m         
 
Women 30+ Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T                     29.38m  
      28.24m  27.82m  29.38m         
  2 Hitchcock, Monica         60 Saint John T                     24.15m  
      23.47m  22.40m  20.14m  21.28m  24.15m  FOUL
  3 Peabody, Sharon           59 Saint John T                     14.01m  
      14.01m  13.55m  FOUL           
 
Women 20-29 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gilman, Constance         21 Unattached                       11.57m  
      9.87m  10.05m  11.29m  11.57m  11.40m  FOUL
  2 Bell, Jennifer            23 Asea                             10.12m  
      FOUL  9.34m  9.86m  8.65m  FOUL  10.12m
 
Women 30+ Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T                      9.58m  
      9.58m  FOUL  9.06m         
  2 Peabody, Sharon           59 Saint John T                      6.73m  
      6.73m  5.26m  FOUL         
 
Women 40-44 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T             8.08m     462
      7.66m  8.08m  7.98m            
 
Women 45-49 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunn, Tracy               48 Saint John T             5.45m     303
      5.37m  5.45m  5.15m            
 
Women 60-64 Shot Put Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody, Sharon           59 Saint John T             5.15m     382
      4.74m  5.14m  5.15m            
 
Women 40-44 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T            23.56m     392
      23.34m  23.56m  21.21m            
 
Women 45-49 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunn, Tracy               48 Saint John T            15.67m     258
      15.67m  14.50m  FOUL            
 
Women 60-64 Discus Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody, Sharon           59 Saint John T            15.29m     358
      FOUL  15.29m  13.04m            
 
Women 40-44 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T            31.98m     659
      31.98m  FOUL  25.01m            
 
Women 45-49 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunn, Tracy               48 Saint John T            18.02m     341
      FOUL  17.92m  18.02m            
 
Women 60-64 Hammer Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody, Sharon           59 Saint John T            17.38m     422
      FOUL  17.19m  17.38m            
 
Women 40-44 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T            29.38m     465
      28.24m  27.82m  29.38m            
 
Women 60-64 Javelin Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody, Sharon           59 Saint John T            14.01m     179
      14.01m  13.55m  FOUL            
 
Women 40-44 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagace, Rebecca           41 Saint John T             9.58m     467
      9.58m  FOUL  9.06m            
 
Women 60-64 Weight Throw Throws Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody, Sharon           59 Saint John T             6.73m     296
      6.73m  5.26m  FOUL            
 
Boys 9&U 150 Meter Run
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Mackinley, Caden           9 Saint John T                      32.10   1.8 
 
Boys 10-11 150 Meter Run
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Broderick, Kyle           11 Saint John T                      24.19   1.8 
  2 Trites, Nathan            11 Saint John T                      27.17   1.8 
 
Boys 12-13 150 Meter Run
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Sullivan, Quinn           13 Saint John T                      20.76   1.8 
  2 Rioux, Nathan             12 Péninsule Ac                      21.10   1.8 
  3 Lambropoulos, Jonathan    13 Fast Tracks                       24.20   1.8 
  4 Dickie, Ryan              12 Saint John T                      24.45   1.8 
 
Boys 10-11 300 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Broderick, Kyle           11 Saint John T                      56.01  
  2 Trites, Nathan            11 Saint John T                    1:01.31  
 
Boys 12-13 300 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rioux, Nathan             12 Péninsule Ac                      52.79  
 
Boys 14-15 300 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Enstrom, Owen             15 Asea                   37.72      37.57  
  2 Harris, Cameron           15 Saint John T                      41.26  
 
Boys 16-17 400 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mazerolle, Max            16 Asea                 1:04.31    1:02.41  
 
Boys 20-29 400 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Beach, Jason              15 Saint John T                    1:17.28  
 
Boys 9&U Softball
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mackinley, Caden           9 Saint John T                     22.65m  
 
Boys 10-11 Softball
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trites, Nathan            11 Saint John T                     32.35m  
  2 Lagacé, Marc-André        11 Saint John T                     27.70m  
  3 Broderick, Kyle           11 Saint John T                     27.60m  
 
Boys 12-13 Softball
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sullivan, Quinn           13 Saint John T                     38.95m  
  2 Dickie, Ryan              12 Saint John T                     36.50m  
  3 Rioux, Nathan             12 Péninsule Ac                     36.45m  
  4 Lambropoulos, Jonathan    13 Fast Tracks                      27.15m  
 
Boys 9&U 60 Meter Dash Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lambropoulos, Gregory      8 Fast Tracks              11.85   0.9     74
  2 Mackinley, Caden           9 Saint John T             12.30   0.9     53
 
Boys 10-11 60 Meter Dash Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Broderick, Kyle           11 Saint John T             10.03   0.9    191
  2 Lagacé, Marc-André        11 Saint John T             10.32   0.9    169
  3 Trites, Nathan            11 Saint John T             10.35   0.9    167
 
Tetrathlon: #1 Boys 12-13 80 Meter Dash Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rioux, Nathan             12 Péninsule Ac             11.19   0.9    304
  2 Sullivan, Quinn           13 Saint John T             11.32   0.9    292
  3 Lambropoulos, Jonathan    13 Fast Tracks              12.65   0.9    185
  4 Dickie, Ryan              12 Saint John T             12.82   0.9    173
 
Boys 9&U 600 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackinley, Caden           9 Saint John T           2:40.64      67
 
Boys 10-11 600 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Broderick, Kyle           11 Saint John T           2:03.46     236
  2 Trites, Nathan            11 Saint John T           2:17.69     160
 
Tetrathlon: #2 Boys 12-13 800 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rioux, Nathan             12 Péninsule Ac           2:54.08     236
  2 Dickie, Ryan              12 Saint John T           2:57.57     220
 
Boys 9&U Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mackinley, Caden           9 Saint John T             2.37m   NWI     98
     2.22m(NWI) 2.24m(NWI) 2.37m(NWI)            
 
Boys 10-11 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lagacé, Marc-André        11 Saint John T             3.03m   NWI    144
     2.89m(NWI) 2.96m(NWI) 3.03m(NWI)            
  2 Broderick, Kyle           11 Saint John T             3.02m   NWI    144
     2.89m(NWI) 3.00m(NWI) 3.02m(NWI)            
  3 Trites, Nathan            11 Saint John T             3.00m   NWI    142
     2.81m(NWI) 2.80m(NWI) 3.00m(NWI)            
 
Tetrathlon: #3 Boys 12-13 Long Jump Tetrathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rioux, Nathan             12 Péninsule Ac             4.36m   NWI    252
     FOUL      4.36m(NWI) FOUL                 
  2 Dickie, Ryan              12 Saint John T             3.66m   NWI    193
     3.66m(NWI) FOUL      3.51m(NWI)            
  3 Lambropoulos, Jonathan    13 Fast Tracks              3.54m   NWI    183
     3.54m(NWI) 3.07m(NWI) 3.36m(NWI)            
  4 Sullivan, Quinn           13 Saint John T             3.22m   NWI    159
     3.05m(NWI) 3.22m(NWI) FOUL                 
 
Boys 9&U Shot Put Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mackinley, Caden           9 Saint John T             4.12m      94
      4.12m x  x             
 
Boys 10-11 Shot Put Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lagacé, Marc-André        11 Saint John T             6.19m     167
      6.19m x  x             
  2 Broderick, Kyle           11 Saint John T             4.76m     116
      4.76m x  x             
  3 Trites, Nathan            11 Saint John T             4.60m     111
      4.60m x  x             
 
Tetrathlon: #4 Boys 12-13 Shot Put Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan, Quinn           13 Saint John T             7.30m     207
      7.30m x  x             
  2 Rioux, Nathan             12 Péninsule Ac             6.50m     178
      6.50m x  x             
  3 Lambropoulos, Jonathan    13 Fast Tracks              5.55m     144
      5.55m x  x             
  4 Dickie, Ryan              12 Saint John T             5.27m     134
      5.27m x  x             
 
Boys 9&U Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mackinley, Caden           9 Saint John T                        312  
 
Boys 10-11 Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Broderick, Kyle           11 Saint John T                        687  
  2 Trites, Nathan            11 Saint John T                        580  
 
Boys 12-13 Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rioux, Nathan             12 Péninsule Ac                        970  
  2 Dickie, Ryan              12 Saint John T                        720  
 
Men 15&U 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Wamboldt, Austin          15 Asea                   12.58      12.37   1.7 
  2 Basque, Guillaume         14 Asea                   12.30      12.49   1.7 
  3 Nickerson, Taylor         15 Saint John T           12.48      12.61   1.7 
  4 Slawter, Nathaniel        13 Halifast Ath           12.90      12.91   1.7 
  5 Jacobson, Maxwell         14 Fast Tracks            13.46      13.54   1.7 
 
Men 18-19 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cameron-Kogler, Christop  18 Asea                              12.12   0.3  2 
  2 Dunn, Benjamin            19 Saint John T                      12.66   0.3  2 
 
Men 30+ 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Vincent, Liam             32 Fredericton                       12.77   0.3  2 
  2 Klein, Erik               42 Saint John T                      12.83   0.3  2 
 
Men 15&U 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Basque, Guillaume         14 Asea                   25.09      25.41   1.2 
  2 Harris, Cameron           15 Saint John T           26.64      26.19   1.2 
  3 Jacobson, Maxwell         14 Fast Tracks            27.49      27.78   1.2 
 
Men 16-17 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Beach, Alex               16 Saint John T                      28.28   1.3  2 
 
Men 18-19 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 McGovern, Kenneth         18 Saint John T           23.27      24.10   1.2  1 
  2 Cameron-Kogler, Christop  18 Asea                              24.90   1.3  2 
 
Men 30+ 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Rosvall, Bruce            55 Saint John T           27.17      26.74   1.3  2 
 
Men 15&U 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Slawter, Nathaniel        13 Halifast Ath         1:02.20    1:03.16  
 
Men 16-17 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cormier Losier, Anthony   16 Asea                   56.50      56.62   2 
  2 Mahar, Nathan             17 Islanders Tr           55.00      56.67   2 
  3 Mazerolle, Max            16 Asea                   56.08      57.80   2 
  4 Leblanc, Jacob            16 Asea                            1:00.12   1 
  5 Beach, Alex               16 Saint John T                    1:07.22   1 
 
Men 18-19 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 McGovern, Kenneth         18 Saint John T           52.29      52.58   2 
  2 Roy, Alexi Cedric         19 Athlétisme C           54.00      54.94   2 
  3 Emerson, Dennis           18 Saint John T           55.48      55.57   2 
 
Men 20-29 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Zangio, Emmanuel          20 Asea                   53.34      57.25   2 
 
Men 30+ 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rosvall, Bruce            55 Saint John T           59.49    1:00.29  
  2 Thibodeau, Paulk          55 Jackyl's Ave         1:18.00    1:16.28  
 
Men 15&U 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Enstrom, Owen             15 Asea                 2:07.77    2:02.12  
 
Men 16-17 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cormier Losier, Anthony   16 Asea                 2:05.40    2:13.50  
  2 Mahar, Nathan             17 Islanders Tr         2:15.93    2:28.60  
 
Men 18-19 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nancekievill, Dawson      19 Saint John T         2:00.00    2:02.96  
  2 Roy, Alexi Cedric         19 Athlétisme C         2:03.00    2:03.64  
  3 McMullin, Bradley         19 Fast Tracks          2:08.00    2:12.87  
 
Men 20-29 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Colford, Michael          20 Saint John T         1:58.03    1:57.45  
 
Men 30+ 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coffin, Alex              50 Saint John T         2:25.00    2:33.14  
 
Men 18-19 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Spragg, Mitchell          19 Unb Varsity                    16:34.80  
 
Men 20-29 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Graves, Brady             20 Saint John T        14:39.00   15:18.91  
  2 Lynds, Trent              21 Unattached          15:50.00   16:01.63  
  3 Verschoor, Ian            20 Unb Varsity                    16:26.63  
 
Men 30+ 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Strowbridge, Dean         47 Saint John T                   16:42.33  
  2 Young, Justin             36 Fredericton         17:28.00   17:08.99  
  3 Thibodeau, Paul           55 Jackyl's Ave        19:59.00   20:09.66  
 
Men 16-17 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Beach, Alex               16 Saint John T                      1.50m  
     1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 
        O    O    O   XO    O    O  XXX 
 
Men 18-19 Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mitton, Michael           18 Asea                   2.70m      2.20m  
     2.20 2.30 
      XXO  XXX 
 
Men 30+ Pole Vault
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Gray, Glen                48 Saint John T                         NH  
     2.20 
      XXX 
 
Men 15&U Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Beach, Jason              15 Saint John T                      5.16m  +0.0 
     4.92m(+0.0) 5.16m(+0.0) 4.83m(1.1) 4.58m(2.8) FOUL(1.7) 5.08m(0.9)
 
Men 20-29 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cleghorn, Brandon         23 Unattached             6.11m      6.14m   0.6 
     FOUL      5.14m(1.6) FOUL      FOUL      6.04m(0.2) 6.14m(0.6)
 
Men 30+ Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Vincent, Liam             32 Fredericton                       4.70m   1.3 
     4.62m(1.4) 4.70m(1.3) 4.03m(0.7) 4.43m(0.8) 4.54m(0.1) 4.10m(0.9)
 
Men 15&U Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Wamboldt, Austin          15 Asea                  11.10m     11.57m   1.0 
     11.01m(0.5) 10.97m(0.3) 10.69m(1.3) 11.57m(1.0) FOUL      11.08m(1.2)
  2 Beach, Jason              15 Saint John T                     10.98m   2.3 
     10.40m(0.8) 10.29m(+0.0) 10.98m(2.3) 10.54m(1.2) 10.87m(1.2) 10.95m(0.7)
 
Men 16-17 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Campbell, Parker          17 Asea                  11.26m     11.43m   0.6 
     10.61m(0.2) 11.05m(0.1) 11.17m(0.4) 11.15m(1.8) 11.43m(0.6) 11.10m(0.7)
 
Men 15&U Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cassell, William          15 Unattached-N          11.42m     12.56m  
      12.10m  11.50m  11.18m  11.55m  11.32m  12.56m
  2 Sock, Tyler               15 Asea                  11.00m      9.42m  
      9.26m  9.31m  9.42m  9.41m  9.32m  9.35m
 
Men 16-17 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bourque, Samuel           17 Asea                             14.36m  
      FOUL  13.65m  13.91m  12.57m  FOUL  14.36m
 
Men 20-29 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hebb, Thayne              21 Unattached                       12.00m  
      12.00m  11.31m  11.61m  11.55m  11.63m  11.77m
 
Men 30+ Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gautier, Paul             54 Saint John T          13.50m     12.76m  
      12.34m  12.24m  12.76m  12.48m  11.99m  12.68m
  2 McDonald, Calvin          62 Saint John T           9.37m      9.81m  
      8.86m  9.02m  8.48m  9.81m  9.30m  8.17m
  3 Jefferson, David          74 Saint John T           8.00m      8.30m  
      8.30m  8.30m  7.49m  8.14m  8.00m  FOUL
 
Men 15&U Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cassell, William          15 Unattached-N          29.59m     41.05m  
      41.05m  FOUL  34.66m  34.20m  FOUL  33.89m
  2 Sock, Tyler               15 Asea                  33.21m     31.29m  
      29.77m  31.29m  26.32m  FOUL  28.05m  26.23m
 
Men 16-17 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bourque, Samuel           17 Asea                             43.22m  
      39.96m  40.67m  41.33m  42.13m  43.22m  FOUL
 
Men 20-29 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tanton, Matthew           20 Islanders Tr          40.11m     39.72m  
      FOUL  39.72m  39.63m  FOUL  39.56m  FOUL
 
Men 30+ Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gautier, Paul             54 Saint John T          40.00m     37.81m  
      37.81m  FOUL  33.87m  37.35m  34.57m  37.32m
  
  2 Tanton, Keith             53 Islanders Tr                     32.11m  
      30.59m  FOUL  31.45m  32.11m  FOUL  FOUL
  3 Gray, Glen                48 Saint John T                     26.42m  
      FOUL  25.82m  25.50m  25.62m  26.42m  25.06m
4  McDonald, Calvin          62 Saint John T          28.65m     26.01m  
      26.01m  31.12m  FOUL  34.86m  30.30m  33.51m

5 Jefferson, David 74 Saint John T 23.71m FOUL 23.71m FOUL Men 18-19 Hammer Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Gilman, Malcolm 18 Islanders Tr 38.44m 37.49m FOUL 38.44m FOUL 35.18m FOUL Men 20-29 Hammer Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Hebb, Thayne 21 Unattached 35.28m 32.36m FOUL FOUL FOUL 33.57m 35.28m Men 30+ Hammer Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Gautier, Paul 54 Saint John T 40.00m 38.72m 36.64m 37.01m 38.72m 37.57m 32.38m 35.10m 2 Jefferson, David 74 Saint John T 24.93m 24.93m FOUL FOUL Men 15&U Javelin Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Cassell, William 15 Unattached-N 35.88m 37.85m 37.32m 37.85m FOUL FOUL 34.51m FOUL 2 Sock, Tyler 15 Asea 27.00m 32.35m 30.41m 30.23m FOUL 30.25m 31.70m 32.35m Men 18-19 Javelin Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Robichaud, Brandon 18 École Sainte 50.29m 49.99m 47.38m FOUL 44.43m 46.71m 49.99m 48.89m 2 Gilman, Malcolm 18 Islanders Tr 42.44m 41.92m 42.44m 39.90m Men 30+ Javelin Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Gautier, Paul 54 Saint John T 40.00m 37.34m 35.22m 37.34m 35.81m 34.95m 34.09m 34.99m 2 Gray, Glen 48 Saint John T 32.77m 28.07m 29.06m 28.22m 28.03m 28.61m 32.77m 3 McDonald, Calvin 62 Saint John T 29.04m 29.36m 21.80m 23.31m 24.90m 26.04m 26.33m 29.36m 4 Jefferson, David 74 Saint John T 22.30m 19.90m 22.09m 22.30m Men 30+ Weight Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Gautier, Paul 54 Saint John T 16.00m 14.47m 14.01m 14.09m 13.43m 14.47m FOUL 14.21m 2 Jefferson, David 74 Saint John T 12.00m 11.28m FOUL 6.57m FOUL 11.28m FOUL FOUL Men 50-54 Shot Put Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Gautier, Paul 54 Saint John T 12.76m 787 12.34m 12.24m 12.76m Men 70-74 Shot Put Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Jefferson, David 74 Saint John T 8.30m 523 8.30m 8.30m 7.49m Men 50-54 Discus Throw Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Gautier, Paul 54 Saint John T 37.81m 637 37.81m FOUL 33.87m Men 70-74 Discus Throw Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Jefferson, David 74 Saint John T 23.71m 470 FOUL 23.71m FOUL Men 50-54 Hammer Throw Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Gautier, Paul 54 Saint John T 38.72m 609 36.64m 37.01m 38.72m Men 70-74 Hammer Throw Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Jefferson, David 74 Saint John T 24.93m 450 24.93m FOUL FOUL Men 50-54 Javelin Throw Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Gautier, Paul 54 Saint John T 37.34m 404 35.22m 37.34m 35.81m Men 70-74 Javelin Throw Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Jefferson, David 74 Saint John T 22.30m 192 19.90m 22.09m 22.30m Men 50-54 Weight Throw Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Gautier, Paul 54 Saint John T 14.09m 683 14.01m 14.09m 13.43m Men 70-74 Weight Throw Throws Pentathlon ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Jefferson, David 74 Saint John T 6.57m 263 FOUL 6.57m FOUL Men 16-17 100 Meter Dash ============================================================================== Name Age Team Seed Finals Wind ============================================================================== 1 Leblanc, Jacob 16 Asea 17.18 3.9 Women 20-29 100 Meter Dash ============================================================================== Name Age Team Seed Finals Wind ============================================================================== 1 Coombs, Veronica 20 Unattached 22.02 3.9 Men 16-17 200 Meter Dash ============================================================================== Name Age Team Seed Finals Wind ============================================================================== 1 Leblanc, Jacob 16 Asea 32.04 1.7 Women 20-29 200 Meter Dash ============================================================================== Name Age Team Seed Finals Wind ============================================================================== 1 Coombs, Veronica 20 Unattached 46.25 1.7 Men 30+ Shot Put ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Brace, James 33 Asea 7.22m 7.05m 6.18m 6.96m 7.20m 7.22m 6.60m 2 Ingleton, Chris 33 Unattached 4.77m 4.16m 4.62m 4.40m 4.41m 4.49m 4.77m Women 30+ Shot Put ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 3 Staris, Jean 33 Unattached 3.76m 3.05m 3.59m 3.64m 3.43m 3.76m 3.60m Men 30+ Discus Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Brace, James 33 Asea 18.89m 17.69m 17.82m 18.89m 17.22m FOUL 16.32m 2 Ingleton, Chris 33 Unattached 9.45m 8.74m 9.11m 9.45m 8.90m 9.27m FOUL Women 30+ Discus Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 3 Staris, Jean 33 Unattached 6.98m 6.71m 5.77m 6.53m 6.98m 6.45m 6.62m Men 30+ Javelin Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 1 Brace, James 33 Asea 16.10m 13.96m 14.62m 13.80m 13.72m 15.74m 16.10m 2 Ingleton, Chris 33 Unattached 9.83m 9.53m 8.75m 8.35m 9.18m FOUL 9.83m Women 30+ Javelin Throw ========================================================================= Name Age Team Seed Finals ========================================================================= 3 Staris, Jean 33 Unattached 5.42m 4.93m 5.42m 3.96m 4.86m 4.39m 5.38m

	

Close window