printButton PRINT

SJTC/SJHS Invitational Xc - Middle Schools
Saint John, NB
Sep 20, 2018

SJTC Invitational Cross Country Meet - Sept. 20, 2018

Grade 6 Girls - 1100m

Place

Name

School

Time

Team Scores:

1

Felicia Mortimer

Barnhill

3:46.23

1

RPS

20

2

Anna Titus

RPS

3:59.98

2

Barnhill

37

3

Lily Reevie

RPS

4:02.36

3

RVMS

56

4

Selina Simpson

Bayside

4:14.80

4

HMMS

60

5

Corinne Williams

Barnhill

4:15.12

6

Elisa Gaudette

SJDA

4:21.05

7

Jillian Lizotte

RPS

4:23.81

8

Katelyn Greer

RPS

4:25.45

9

Caitlyn Marr

HMMS

4:32.68

10

Layla Amirault

RVMS

4:35.33

11

4:43.28

12

Tilly Sprague Hay

RVMS

4:47.10

13

Avery Mortimer

Barnhill

4:50.09

14

Madyson Boyer

RVMS

4:53.15

15

Kayla Hirschfeld

HMMS

4:53.93

16

4:59.36

17

Allie Tibbits

HMMS

5:12.10

18

Rachel Ahern

Barnhill

5:15.27

19

Addyson Flynn

HMMS

5:18.40

20

Daniella Overko

RVMS

5:30.41

21

Iris Metcalf

Barnhill

5:34.66

22

Bailey McPherson

Barnhill

6:02.01

23

Elena Ross

MNS

6:02.98

24

Maloa Roach

RVMS

6:03.93

25

Grace Brown

Beaconsfield

6:49.86

26

Sofia Bossenberry

RVMS

7:51.65

Grade 6 Boys - 1100m

Place

Name

School

Time

Team Scores:

1

Daniel Thorne

Barnhill

3:54.01

1

Barnhill

18

2

Chase Kerr

Barnhill

4:05.07

3

Brennan Groom

Fundy

4:06.81

4

Cooper Kennedy

SJDA

4:12.20

5

Aiden Pattison

RVMS

4:22.43

6

Jacob Burton

RVMS

4:25.55

7

Kameron Penhollow

Barnhill

4:27.21

8

Ben Halford

Barnhill

4:30.59

9

Grady Kilpatrick

MNS

4:32.41

10

Darcy MacDonald

Barnhill

4:39.31

11

Carter Malco

Barnhill

5:10.60

Grade 7 Girls - 1100m

Place

Name

School

Time

Team Scores:

1

Jamie Richard

Barnhill

3:59.69

1

Barnhill

32

2

Hannah MacDougall

HMMS

4:00.80

2

RVMS

47

3

Regan Mackinley

MNS

4:04.56

4

Abigail Scott

Bayside

4:06.39

5

Lauren Paulin

Barnhill

4:19.23

6

Molly Noide

Bayside

4:24.13

7

Ava Mason

RVMS

4:25.01

8

Megan Lacey

RVMS

4:26.19

9

Annika Roderick

MNS

4:27.19

10

Brooke Masson

Barnhill

4:29.12

11

4:34.04

12

4:35.81

13

4:41.78

14

Marlee McCarthy

MNS

4:44.89

15

Maddy Curry

RVMS

4:49.13

16

Madison Cullinan

Barnhill

4:51.05

17

Bree Stockford

RVMS

4:52.32

18

Megan Munch

RVMS

5:03.19

19

Karise Pusey

RVMS

5:10.15

20

Eva Mason

RVMS

5:11.08

21

Rieley Dowe

Barnhill

5:13.15

22

5:16.71

23

Haley London-Logan

Barnhill

5:24.58

24

Emily Hunter

RVMS

5:32.76

25

5:42.22

26

Makayla Merrick

Barnhill

5:52.61

27

Keely Flanagan

Beaconsfield

6:01.93

28

Georgia Anderson

Beaconsfield

6:13.48

29

Alandra Jenkins

Barnhill

6:14.52

30

Jersey Graham

Barnhill

6:15.13

31

Shaylin High

RVMS

6:26.68

32

Kaidyn Jenkins

RVMS

6:34.36

33

6:44.29

Grade 7 boys - 1100m

Place

Name

School

Time

Team Scores:

1

Gab Sommerville

Hampton

3:28.74

1

Barnhill

28

2

Gabe Smith

SJDA

3:33.00

2

SJDA

29

3

Caleb MacPhee

SJDA

3:50.55

4

Evan Daley

MNS

3:51.80

5

Carter Blagdon

Barnhill

3:54.46

6

Cole Kerr

Barnhill

4:01.54

7

Thomas Estabrooks

Barnhill

4:02.56

8

4:08.13

9

Elijah Halse

SJDA

4:13.45

10

Adam Dunnett

Barnhill

4:17.60

11

Sam Rice

RVMS

4:20.03

12

Matthew Wallace

Barnhill

4:20.73

13

Jacob Little

RVMS

4:23.99

14

Gregor Dunnett

Barnhill

4:27.44

15

Evan McIwaine

SJDA

4:31.14

16

Hugo Chang

MNS

6:09.10

Grade 8 Girls 2200m

Place

Name

School

Time

Team Scores:

1

Marin MacPherson

HMMS

8:06.27

1

HMMS

16

2

Zoe Fullerton

HMMS

8:16.47

2

RVMS

30

3

Meg Hickey

HMMS

8:43.31

4

Katie Blacquier

RVMS

8:47.38

5

Madison Young

Barnhill

8:55.07

6

Mahala Haughn

SJDA

9:03.09

7

Anna White

RVMS

9:04.37

8

Sarah Moore

RVMS

9:07.26

9

Payton Hamilton

SJDA

9:07.52

10

Kyra Hector

HMMS

9:17.44

11

Piper Cobham

RVMS

9:18.93

12

Alex Hawkins

HMMS

9:43.55

13

Lily Van Beek

MNS

9:44.39

14

Kaylee Pitts

Fundy

9:53.31

15

10:17.26

16

10:20.51

17

Maeve Lee

Fundy

10:22.61

18

Abby Jones

RVMS

11:52.83

19

Bridget Jacobsen

RVMS

11:53.85

20

12:45.94

Grade 8 Boys - 2200m

Place

Name

School

Time

Team Scores:

1

Nate Jensen

Barnhill

7:55.42

1

RVMS

15

2

Ben Timmons

RVMS

7:57.99

2

Barnhill

23

3

Drake Pattison

RVMS

8:05.82

4

Brayden Baird

RVMS

8:20.68

5

Ian Dowe

Barnhill

8:37.46

6

Aidan Crowley

RVMS

8:38.86

7

Reilley McGrath

Barnhill

8:55.42

8

Sequoia Sky

SJDA

8:57.15

9

Ben Hamilton

SJDA

8:57.42

10

Cody Henderson

Barnhill

8:59.54

11

Nate Williams

Barnhill

9:08.97

12

Carson Mills

RVMS

9:29.12

13

Danny Cunningham

RVMS

10:22.91

14

10:46.16

	

Close window