printButton PRINT

SJTC Invitational Elementary XC Meet
Saint John, NB
Oct 3, 2018


October 3rd, 2018- 373 competitors

Grade 3 Girls - 1100m

Top 6 Individuals of 80

Teams

Place

Name

School

Team Place

Team Scores:

Pts

1

Sylvie Green

Ecole des Pionniers

1

Lakefield

64

2

Camden Hudson

K Park

2

K Park

77

3

Anna Kilfoil

Millidgeville North

3

Island View

93

4

Abby Marshall

Quispamsis Elementary

4

Lakewood Heights

123

5

Lily Tuffs

Lakefield

5

Quispamsis Elem

132

6

Katherine Dickie

Ecole des Pionniers

6

Belleisle

144

7

Hampton Elem

164

Grade 3 boys - 1100m

Top 6 Individuals of 77

Teams

Place

Name

School

Team Place

Team Scores:

Pts

1

Owen Kaye

Chris Saunders Elem

1

Lakewood Heights

59

2

Logan Barton

Morna Heights

2

Chris Saunders

71

3

Tennison Godin

Ecole des Pionniers

3

Island View

82

4

William Robinson

St. George

4

Millidgeville North

115

5

Reid Wells

Lakewood Heights

5

K Park

153

6

Shawn Ahern

Island View

6

St. George

172

7

Centennial

231

Grade 4 Girls - 1100m

Top 6 Individuals of 52

Teams

Place

Name

School

Team Place

Team Scores:

Pts

1

Sophie Hill

Vincent Massey

1

Lakewood Heights

30

2

Claire London

Lakewood Heights

2

Island View

80

3

Madison Buchanan

Lakewood Heights

3

Millidgeville North

122

4

Abby McNutt

Millidgeville North

4

Chris Saunders Elem

124

5

Ava Gogan

Rothesay Elementary

5

Fairvale Elementary

139

6

Tavian Vandendort

Rothesay Elementary

Grade 4 Boys - 1100m

Top 6 Individuals of 62

Teams

Place

Name

School

Team Place

Team Scores:

Pts

1

Will London

Lakewood Heights

1

Lakefield

38

2

Jesse Dunlap

Chris Saunders Elem

2

Hampton

74

3

Ryker Richard

Hampton

3

Island View

82

4

Logan Hubbard

Lakefield

4

Lakewood Heights

93

5

Owen Piercy

Lakefield

5

Fundy Shores

96

6

James Bent

Fundy Shores

Grade 5 Girls - 1100m

Top 6 Individuals of 50

Teams

Place

Name

School

Team Place

Team Scores:

Pts

1

Abby Manson

Millidgeville North

1

Lakewood Heights

62

2

Anna Keenan

Quispamsis

2

Chris Saunders Elem

68

3

Morgan Tutsehka

Ecole des Pionniers

3

Hampton

89

4

Marieve MacAulay

Divine Mercy

4

Island View

102

5

Emilie Summerville

Hampton

6

Regan Kaye

Chris Saunders Elem

Grade 5 Boys - 1100m

Top 6 Individuals of 52

Teams

Place

Name

School

Team Place

Team Scores:

Pts

1

Christian Reid

Quispamsis

1

Lakefield

30

2

Gavin Smith

Vincent Massey

2

Hampton

51

3

Eddison Caines

Hampton

3

Lakewood Heights

64

4

James Fullerton

Fairvale

4

Millidgeville North

101

5

Henry McKenna

Lakefield

6

Ben Shaw

Lakefield

Close window