printButton PRINT

NB Middle School Champs
Grand Bay- Westfield
Oct 21, 2018

NB Middle School Cross Country - 2018-10-21                       
                               River Valley Middle School                                
                                  

Team Scores -  Best 8 runners across all events

1. Bliss Carmen - 27 points
2. Barnhill - 55 points
3. River Valley  - 57 points 


Girls 1500 Meter Run CC Grade 6
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1   100  Mortimer, Felicia               Barnhill Middle School        5:09.70       
    2   103  allain, Malika                  Places-des-Jeunes             5:22.00       
    3    81  Titus, Anna                     Rothesay Park School          5:29.00       
    4    22  Kaley, Gracie                   Fredericton Christian Aca     5:34.10       
    5    56  Hussey, Lillie                  River Valley Middle Schoo     5:51.20       
    6    47  Boyer, Madyson                  River Valley Middle Schoo     5:55.10       
    7    82  Gaudette, Elsia                 Sir James Dunn Academy        5:55.50       
    8   108  Brow, Jackie                    Forest Hills Middle           5:56.10       
    9    33  Marr, Caitlyn                   Harry Miller Mid School       5:57.50       
   10   101  Mortimer, Avery                 Barnhill Middle School        6:22.10       
   11   112  Estey, Brooklyn                 Barnhill Middle School        6:33.10       
   12    43  Amirault, Layla                 River Valley Middle Schoo     6:35.40       
   13   110  Stevens, Keely                  Hampton Middle Schooll        6:46.60       
   14    34  Tibbits, Allie                  Harry Miller Mid School       6:49.80       
   15    30  Hull, Rachel                    Harry Miller Mid School       6:51.50       
   16    68  Ovenko, Daniella                River Valley Middle Schoo     7:08.10       
   17    29  Flynn, Addyson                  Harry Miller Mid School       7:12.00       
   18    31  Kelley, Anna-Mae                Harry Miller Mid School       7:13.10       
   19    85  Alhamdu, Ragad                  St. Stephen Middle School     7:26.40       
   20    74  Roach, Maloa                    River Valley Middle Schoo     7:33.90       
   21    91  Russell, Alexis                 St. Stephen Middle School     8:01.20       
   22    89  Jensen, Acacia                  St. Stephen Middle School     8:17.80       
   23    90  Kent, Miranda                   St. Stephen Middle School     8:38.50       
   24    46  Bossenberry, Sofia              River Valley Middle Schoo     9:39.50       

Boys 1500 Meter Run CC Grade 6
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1     4  Fullarton, Seth                 Bliss Carman Middle           4:52.10       
    2    13  Kilfoil, Liam                   Ecole Millidgeville North     4:53.80       
    3    38  Lepage, Tristan                 Places-des-Jeunes             4:55.20       
    4     9  Paterson, Luke                  Bliss Carman Middle           4:59.50       
    5    28  Wolverton, Caden                George St Middle School       5:07.60       
    6    42  Broderick, Kyle                 Quispamsis Middle School      5:11.00       
    7    40  Vienneau, Mathieu               Places-des-Jeunes             5:17.70       
    8    25  Foreman, Alex                   George St Middle School       5:19.90       
    9    83  Kennedy, Cooper                 Sir James Dunn Academy        5:21.70       
   10    35  Kyle, Luke                      Nashwaaksis Middle School     5:35.20       
   11    37  Lepage, Samuel                  Places-des-Jeunes             5:39.20       
   12    98  Cormier, Will                   Rothesay Park School          5:39.40       
   13    39  Savard, Alex                    Places-des-Jeunes             5:39.90       
   14    87  Harris, Aiden                   St. Stephen Middle School     5:44.30       
   15    27  Waycott, Daniel                 George St Middle School       5:46.80       
   16   105  Thibodeau, Vincent              Places-des-Jeunes             6:05.30       
   17   104  Ballard, Felix                  Places-des-Jeunes             6:06.80       
   18   114  McDonald, Darcy                 Barnhill Middle School        6:14.10       
   19    36  Boucher, Nathen                 Places-des-Jeunes             6:24.30       
   20    24  Estabrooks, Sam                 George St Middle School       6:34.00       
   21     3  Burhoe, Tristan                 Bliss Carman Middle           7:11.30       

Girls 1500 Meter Run CC Grade 7
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1    41  Leblanc, Alison                 Princess Elizabeth School     5:14.40       
    2    93  Somers, Anna                    St. Stephen Middle School     5:15.40       
    3     2  Allen, Tori                     Bliss Carman Middle           5:26.00       
    4     6  Norris, Samantha                Bliss Carman Middle           5:35.00       
    5   122  Richard, jaimie                 Barnhill Middle School        5:36.70       
    6    14  Mackinley, Regan                Ecole Millidgeville North     5:39.00       
    7    16  Roderick, Annika                Ecole Millidgeville North     5:40.20       
    8   106  Grenon, Leah                    Hampton Middle Schooll        5:40.50       
    9    88  Harris, Beth                    St. Stephen Middle School     5:57.70       
   10    86  Groom, Laura                    St. Stephen Middle School     5:59.90       
   11    10  Szmadyla, Katherine             Bliss Carman Middle           6:00.80       
   12    60  Lacey, Megan                    River Valley Middle Schoo     6:03.30       
   13     1  Paulin, Lauren                  Barnhill Middle School        6:06.30       
   14    62  Mason, Ava                      River Valley Middle Schoo     6:09.00       
   15    78  Stockford, Bree                 River Valley Middle Schoo     6:10.60       
   16    15  McCarthy, Marlee                Ecole Millidgeville North     6:18.10       
   17    71  Pusey, Karise                   River Valley Middle Schoo     7:26.70       
   18   123  Graham, Jersey                  Barnhill Middle School        9:03.70       
   19   119  Jenkins, Alandra                Barnhill Middle School        9:06.90       

Boys 1500 Meter Run CC Grade 7
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1    99  Summerville, Gabe               Hampton Middle Schooll        5:07.60       
    2    92  Russell, Sawyer                 St. Stephen Middle School     5:17.00       
    3    96  Grandy, Dawson                  Hampton Middle Schooll        5:22.80       
    4    17  Roderick, Eli                   Ecole Millidgeville North     5:24.10       
    5   135  Sahyoun, Jamal                  Princess Elizabeth School     5:28.90       
    6    73  Rice, Sam                       River Valley Middle Schoo     5:51.00       
    7   118  Dunnett, Gregor                 Barnhill Middle School        5:58.00       
    8   117  Dunnett, Adam                   Barnhill Middle School        6:03.00       
    9   111  MacNutt, Weston                 Ecole Millidgeville North     6:06.40       

Girls 2500 Meter Run CC Grade 8
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1     5  Lange, Bridget                  Bliss Carman Middle           9:10.80       
    2    32  Macpherson, Marin               Harry Miller Mid School       9:19.80       
    3    11  Trites, Nicole                  Bliss Carman Middle           9:26.10       
    4    45  Blacquier, Katie                River Valley Middle Schoo     9:33.40       
    5    26  Liddle, Ella                    George St Middle School       9:36.00       
    6    18  Gaudet, Katherine               École Sainte-Anne             9:47.80       
    7    97  Young, Madison                  Barnhill Middle School       10:09.30       
    8   107  Emerson, Valerie                Bayside Middle School        10:21.90       
    9    65  Moore, Sarah                    River Valley Middle Schoo    10:31.20       
   10    80  White, Anna                     River Valley Middle Schoo    10:42.70       
   11   125  Marr, Jenna                     Barnhill Middle School       11:04.80       
   12   126  Lavigne, Gracie                 Barnhill Middle School       11:17.70       
   13    95  Lee, Maeve                      Fundy Middle School          11:19.80       
   14   109  Brow, Kiley                     Forest Hills Middle          11:22.00       

Boys 2500 Meter Run CC Grade 8
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1     8  Partington, Aaron               Bliss Carman Middle           8:34.80       
    2    12  Campbell, Dylan                 Ecole Millidgeville North     8:48.20       
    3    44  Baird, Brayden                  River Valley Middle Schoo     8:48.90       
    4   102  Jensen, Nate                    Barnhill Middle School        9:13.70       
    5    50  Crowley, Aidan                  River Valley Middle Schoo     9:20.90       
	

Close window