printButton PRINT

Saint John RJTW & Twilight Meet
Saint John
Jun 1, 2017










	RJT Series Twilight Meet SJ Area 2016 - 2017-06-01               
                            ALL TIMES ARE TENTATIVE                            
                          Canada Games Stadium UNBSJ                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Brown, Olivia                Saint John T                       10.7   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       10.7   NWI 
  3 Butler, Clara                Saint John T                       11.2   NWI 
  4 Jones, Jenah                 Saint John T                       11.2   NWI 
  5 Gray, Megan                  Saint John T                       11.8   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       11.9   NWI 
  7 Arsenault, Siena             Saint John T                       14.0   NWI 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mortimer, Felicia            Saint John T                       12.9   3.1  1 
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                       13.0   3.1  1 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                       13.0   3.1  1 
  4 Roberts, Libby               Saint John T                       13.2   2.8  2 
  5 Yuzda, Paige                 Saint John T                       13.2   3.1  1 
  6 Smith, Taylor                Saint John T                       13.5   2.8  2 
  7 Calder, Olivia               Saint John T                       13.7   3.1  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       15.4   2.8  2 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       12.5   3.1 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       13.0   3.1 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                       13.8   3.1 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       14.1   3.1 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                       14.8   3.1 
 
Girls 14-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                       15.2   2.1 
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                       15.6   2.1 
 
Girls 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Downey, Jiliian              Saint John T                       15.0   2.1 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                       26.9   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Manson, Abigail              Saint John T                       28.4   NWI 
  4 Brown, Olivia                Saint John T                       29.2   NWI 
  5 Jones, Jenah                 Saint John T                       29.5   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       30.8   NWI 
  7 Gray, Megan                  Saint John T                       31.3   NWI 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Roberts, Libby               Saint John T                       24.9   NWI  1 
  2 Yuzda, Paige                 Saint John T                       25.7   NWI  1 
  3 Mackinley, Regan             Saint John T                       25.9   NWI  2 
  4 Marr, Caitlyn                Saint John T                       26.2   NWI  1 
  5 Smith, Taylor                Saint John T                       26.8   NWI  1 
  6 Mortimer, Felicia            Saint John T                       26.9   NWI  2 
  7 Brow, Jackie                 Saint John T                       28.3   NWI  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       31.7   NWI  2 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       24.0   2.6 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       24.8   2.6 
  3 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       27.0   2.6 
  4 Ryan, Isabelle               Saint John T                       29.1   2.6 
 
Girls 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                     1:14.0  
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                     1:15.1  
 
Girls 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Lauren               Saint John T                     1:14.8  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                     3:11.0  
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                     3:13.8  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                     3:22.2  
  4 Nelson, Catherine            Saint John T                     3:22.5  
 
Girls 14-15 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     3:16.0  
 
Girls 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towers, Emma                 Unattached           2:28.90     2:39.4  
 
Girls 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                      1.93m   NWI 
  2 Brown, Olivia                Saint John T                      1.81m   NWI 
  3 Jones, Jenah                 Saint John T                      1.80m   NWI 
  4 Butler, Clara                Saint John T                      1.72m   NWI 
  5 Manson, Abigail              Saint John T                      1.63m   NWI 
  6 Gray, Megan                  Saint John T                      1.59m   NWI 
  7 Macfarlane, Quinn            Saint John T                      1.58m   NWI 
  8 Kiervin, Julia               Saint John T                      1.50m   NWI 
  9 Roberts, Brooke              Saint John T                      1.40m   NWI 
 10 Arsenault, Siena             Saint John T                      1.19m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Yuzda, Paige                 Saint John T                      3.40m   NWI 
  2 Mortimer, Felicia            Saint John T                      3.30m   NWI 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      3.20m   NWI 
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.15m   NWI 
  4 Mackinley, Regan             Saint John T                      3.15m   NWI 
  6 McCarthy, Marlee             Saint John T                      2.57m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                      3.34m   NWI 
  2 Dysart, Lauren               Saint John T                      2.92m   NWI 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      2.91m   NWI 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                      2.66m   NWI 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                      2.41m   NWI 
 
Girls 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      4.07m  
  2 Roberts, Brooke              Saint John T                      3.81m  
  3 Gray, Megan                  Saint John T                      3.53m  
 
Girls 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      5.48m  
  2 Roberts, Libby               Saint John T                      5.28m  
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      4.49m  
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.69m  
 
Girls 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingston, Olivia             Saint John T                      6.02m  
  2 Macpherson, Marin            Saint John T                      5.47m  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      5.44m  
 
Girls 14-15 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                      6.02m  
 
Girls 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      5.49m  
 
Girls 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                     12.34m  
  2 Gray, Megan                  Saint John T                     11.63m  
 
Girls 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marr, Caitlyn                Saint John T                     21.75m  
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                     20.13m  
  3 Smith, Taylor                Saint John T                     19.73m  
  4 McCarthy, Marlee             Saint John T                     19.11m  
  5 Brow, Jackie                 Saint John T                     14.52m  
 
Girls 12-13 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brow, Kiley                  Saint John T                     10.45m  
 
Women 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     12.89m  
 
Women 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      9.00m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       10.0   NWI  1 
  2 Bent, James                  Saint John T                       10.8   NWI  1 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       11.1   NWI  2 
  4 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       11.1   NWI  1 
  5 Campbell, Evan               Saint John T                       11.3   NWI  2 
  6 Stephen, William             Saint John T                       12.0   NWI  1 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       12.9   NWI  1 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       13.8   NWI  1 
  9 Stacey, Atticus              Saint John T                       15.7   NWI  2 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       12.6   3.4 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       13.0   3.4 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       13.5   3.4 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       13.6   3.4 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       15.5   3.4 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T           13.17       12.1   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       12.3   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       12.4   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       12.5   2.6 
  5 Hindle, James                Saint John T                       12.9   2.6 
 
Boys 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McCoy, Ben                   Saint John T                       12.2   3.2 
 
Boys 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Marin, Tyrell                Fredericton            11.23       11.0   3.2 
 
Boys 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kinney, Adrian               Unattached-N           11.07       10.9   3.2 
  2 Hayes, Jacob                 Saint John T           11.50       12.2   3.2 
 
Boys 30-99 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                       15.0   3.2 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       25.6   NWI 
  2 Bent, James                  Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       28.9   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                       29.0   NWI 
  5 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       29.9   NWI 
  6 Stephen, William             Saint John T                       33.7   NWI 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       37.1   NWI 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       39.2   NWI 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       24.8   NWI 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       25.0   NWI 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       26.4   NWI 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       26.5   NWI 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       28.4   NWI 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T                       22.7   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       23.5   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       23.8   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       24.3   2.6 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                       24.4   2.6 
  6 Hindle, James                Saint John T                       26.6   2.6 
 
Boys 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T                     1:06.1  
 
Boys 20-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brennan, Timothy             Unattached-N           51.15       52.7  
  2 McMillan, Danny              Saint John T                     1:55.1  
  3 McNamara, Jeremy             Saint John T                     2:33.3  
 
Boys 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                     1:08.3  
 
Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Evan                 Saint John T                     3:04.5  
  2 Hindle, James                Saint John T                     3:16.2  
 
Boys 30-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T         2:20.00     2:24.1  
  2 Marr, Brent                  Saint John T         2:31.00     2:30.4  
 
Boys 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      1.90m   NWI 
  1 Stephen, William             Saint John T                      1.90m   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                      1.72m   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      1.67m   NWI 
  5 Mackinley, Caden             Saint John T                      1.47m   NWI 
  6 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.30m   NWI 
  7 Stacey, Atticus              Saint John T                      1.25m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      3.50m   NWI 
  2 Melanson, Darren             Saint John T                      3.25m   NWI 
  3 Van Kessel, Sasha            Saint John T                      3.10m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Van Kessel, Isaac            Saint John T                      3.90m   NWI 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                      3.85m   NWI 
  3 McAuliffe, Christian         Saint John T           3.47m      3.73m   NWI 
  4 Hindle, James                Saint John T                      3.62m   NWI 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                      3.48m   NWI 
  6 Ryan, Kellan                 Saint John T                      3.43m   NWI 
  7 Hunter, Jack                 Saint John T                      2.90m   NWI 
 
Boys 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      4.52m  
  2 Stephen, William             Saint John T                      3.83m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                      3.63m  
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      3.06m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.81m  
 
Boys 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      6.04m  
  2 Cormier, Will                Saint John T                      5.22m  
  3 Melanson, Darren             Saint John T                      4.85m  
 
Boys 16-17 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      3.35m  
 
Boys 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                      7.92m  
  2 Klein, erik                  Saint John T                      7.35m  
 
Boys 16-17 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      6.68m  
 
Boys 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                     22.93m  
  2 Campbell, Evan               Saint John T                     14.52m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                     14.08m  
  4 Stephen, William             Saint John T                     12.12m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      5.05m  
 
Boys 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                     26.51m  
 
Men 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dempster, Brody              Saint John T                     21.30m  
 
Men 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                     19.83m  
 
Mixed 9 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Hunter           M Saint John T                       58.2  
  2 Grant, Stella              W Saint John T                     1:02.4  
  3 Manson, Abigail            W Saint John T                     1:03.2  
  4 Bent, James                M Saint John T                     1:03.3  
  5 Brown, Olivia              W Saint John T                     1:04.5  
  6 Macfarlane, Quinn          W Saint John T                     1:04.7  
  7 Jones, Jenah               W Saint John T                     1:12.1  
  8 Kiervin, Julia             W Saint John T                     1:13.5  
  9 Gray, Megan                W Saint John T                     1:14.3  
 10 Mackinley, Caden           M Saint John T                     1:20.7  
 
Mixed 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan           W Saint John T                     2:10.0  
  2 Mortimer, Felicia          W Saint John T                     2:15.4  
  3 Gray, Benjamin             M Saint John T                     2:17.1  
  4 Marr, Caitlyn              W Saint John T                     2:25.3  
  5 Brow, Jackie               W Saint John T                     2:30.6  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graves, Brady                Saint John T         3:55.00     4:04.6  
 
Men 20-29 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shanks, Joshua               Saint John T                     4:06.4  
	RJT Series Twilight Meet SJ Area 2016 - 2017-06-01               
                            ALL TIMES ARE TENTATIVE                            
                          Canada Games Stadium UNBSJ                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Brown, Olivia                Saint John T                       10.7   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       10.7   NWI 
  3 Butler, Clara                Saint John T                       11.2   NWI 
  4 Jones, Jenah                 Saint John T                       11.2   NWI 
  5 Gray, Megan                  Saint John T                       11.8   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       11.9   NWI 
  7 Arsenault, Siena             Saint John T                       14.0   NWI 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mortimer, Felicia            Saint John T                       12.9   3.1  1 
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                       13.0   3.1  1 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                       13.0   3.1  1 
  4 Roberts, Libby               Saint John T                       13.2   2.8  2 
  5 Yuzda, Paige                 Saint John T                       13.2   3.1  1 
  6 Smith, Taylor                Saint John T                       13.5   2.8  2 
  7 Calder, Olivia               Saint John T                       13.7   3.1  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       15.4   2.8  2 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       12.5   3.1 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       13.0   3.1 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                       13.8   3.1 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       14.1   3.1 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                       14.8   3.1 
 
Girls 14-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                       15.2   2.1 
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                       15.6   2.1 
 
Girls 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Downey, Jiliian              Saint John T                       15.0   2.1 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                       26.9   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Manson, Abigail              Saint John T                       28.4   NWI 
  4 Brown, Olivia                Saint John T                       29.2   NWI 
  5 Jones, Jenah                 Saint John T                       29.5   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       30.8   NWI 
  7 Gray, Megan                  Saint John T                       31.3   NWI 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Roberts, Libby               Saint John T                       24.9   NWI  1 
  2 Yuzda, Paige                 Saint John T                       25.7   NWI  1 
  3 Mackinley, Regan             Saint John T                       25.9   NWI  2 
  4 Marr, Caitlyn                Saint John T                       26.2   NWI  1 
  5 Smith, Taylor                Saint John T                       26.8   NWI  1 
  6 Mortimer, Felicia            Saint John T                       26.9   NWI  2 
  7 Brow, Jackie                 Saint John T                       28.3   NWI  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       31.7   NWI  2 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       24.0   2.6 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       24.8   2.6 
  3 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       27.0   2.6 
  4 Ryan, Isabelle               Saint John T                       29.1   2.6 
 
Girls 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                     1:14.0  
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                     1:15.1  
 
Girls 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Lauren               Saint John T                     1:14.8  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                     3:11.0  
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                     3:13.8  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                     3:22.2  
  4 Nelson, Catherine            Saint John T                     3:22.5  
 
Girls 14-15 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     3:16.0  
 
Girls 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towers, Emma                 Unattached           2:28.90     2:39.4  
 
Girls 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                      1.93m   NWI 
  2 Brown, Olivia                Saint John T                      1.81m   NWI 
  3 Jones, Jenah                 Saint John T                      1.80m   NWI 
  4 Butler, Clara                Saint John T                      1.72m   NWI 
  5 Manson, Abigail              Saint John T                      1.63m   NWI 
  6 Gray, Megan                  Saint John T                      1.59m   NWI 
  7 Macfarlane, Quinn            Saint John T                      1.58m   NWI 
  8 Kiervin, Julia               Saint John T                      1.50m   NWI 
  9 Roberts, Brooke              Saint John T                      1.40m   NWI 
 10 Arsenault, Siena             Saint John T                      1.19m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Yuzda, Paige                 Saint John T                      3.40m   NWI 
  2 Mortimer, Felicia            Saint John T                      3.30m   NWI 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      3.20m   NWI 
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.15m   NWI 
  4 Mackinley, Regan             Saint John T                      3.15m   NWI 
  6 McCarthy, Marlee             Saint John T                      2.57m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                      3.34m   NWI 
  2 Dysart, Lauren               Saint John T                      2.92m   NWI 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      2.91m   NWI 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                      2.66m   NWI 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                      2.41m   NWI 
 
Girls 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      4.07m  
  2 Roberts, Brooke              Saint John T                      3.81m  
  3 Gray, Megan                  Saint John T                      3.53m  
 
Girls 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      5.48m  
  2 Roberts, Libby               Saint John T                      5.28m  
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      4.49m  
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.69m  
 
Girls 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingston, Olivia             Saint John T                      6.02m  
  2 Macpherson, Marin            Saint John T                      5.47m  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      5.44m  
 
Girls 14-15 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                      6.02m  
 
Girls 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      5.49m  
 
Girls 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                     12.34m  
  2 Gray, Megan                  Saint John T                     11.63m  
 
Girls 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marr, Caitlyn                Saint John T                     21.75m  
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                     20.13m  
  3 Smith, Taylor                Saint John T                     19.73m  
  4 McCarthy, Marlee             Saint John T                     19.11m  
  5 Brow, Jackie                 Saint John T                     14.52m  
 
Girls 12-13 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brow, Kiley                  Saint John T                     10.45m  
 
Women 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     12.89m  
 
Women 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      9.00m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       10.0   NWI  1 
  2 Bent, James                  Saint John T                       10.8   NWI  1 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       11.1   NWI  2 
  4 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       11.1   NWI  1 
  5 Campbell, Evan               Saint John T                       11.3   NWI  2 
  6 Stephen, William             Saint John T                       12.0   NWI  1 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       12.9   NWI  1 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       13.8   NWI  1 
  9 Stacey, Atticus              Saint John T                       15.7   NWI  2 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       12.6   3.4 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       13.0   3.4 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       13.5   3.4 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       13.6   3.4 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       15.5   3.4 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T           13.17       12.1   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       12.3   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       12.4   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       12.5   2.6 
  5 Hindle, James                Saint John T                       12.9   2.6 
 
Boys 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McCoy, Ben                   Saint John T                       12.2   3.2 
 
Boys 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Marin, Tyrell                Fredericton            11.23       11.0   3.2 
 
Boys 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kinney, Adrian               Unattached-N           11.07       10.9   3.2 
  2 Hayes, Jacob                 Saint John T           11.50       12.2   3.2 
 
Boys 30-99 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                       15.0   3.2 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       25.6   NWI 
  2 Bent, James                  Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       28.9   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                       29.0   NWI 
  5 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       29.9   NWI 
  6 Stephen, William             Saint John T                       33.7   NWI 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       37.1   NWI 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       39.2   NWI 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       24.8   NWI 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       25.0   NWI 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       26.4   NWI 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       26.5   NWI 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       28.4   NWI 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T                       22.7   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       23.5   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       23.8   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       24.3   2.6 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                       24.4   2.6 
  6 Hindle, James                Saint John T                       26.6   2.6 
 
Boys 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T                     1:06.1  
 
Boys 20-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brennan, Timothy             Unattached-N           51.15       52.7  
  2 McMillan, Danny              Saint John T                     1:55.1  
  3 McNamara, Jeremy             Saint John T                     2:33.3  
 
Boys 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                     1:08.3  
 
Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Evan                 Saint John T                     3:04.5  
  2 Hindle, James                Saint John T                     3:16.2  
 
Boys 30-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T         2:20.00     2:24.1  
  2 Marr, Brent                  Saint John T         2:31.00     2:30.4  
 
Boys 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      1.90m   NWI 
  1 Stephen, William             Saint John T                      1.90m   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                      1.72m   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      1.67m   NWI 
  5 Mackinley, Caden             Saint John T                      1.47m   NWI 
  6 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.30m   NWI 
  7 Stacey, Atticus              Saint John T                      1.25m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      3.50m   NWI 
  2 Melanson, Darren             Saint John T                      3.25m   NWI 
  3 Van Kessel, Sasha            Saint John T                      3.10m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Van Kessel, Isaac            Saint John T                      3.90m   NWI 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                      3.85m   NWI 
  3 McAuliffe, Christian         Saint John T           3.47m      3.73m   NWI 
  4 Hindle, James                Saint John T                      3.62m   NWI 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                      3.48m   NWI 
  6 Ryan, Kellan                 Saint John T                      3.43m   NWI 
  7 Hunter, Jack                 Saint John T                      2.90m   NWI 
 
Boys 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      4.52m  
  2 Stephen, William             Saint John T                      3.83m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                      3.63m  
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      3.06m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.81m  
 
Boys 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      6.04m  
  2 Cormier, Will                Saint John T                      5.22m  
  3 Melanson, Darren             Saint John T                      4.85m  
 
Boys 16-17 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      3.35m  
 
Boys 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                      7.92m  
  2 Klein, erik                  Saint John T                      7.35m  
 
Boys 16-17 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      6.68m  
 
Boys 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                     22.93m  
  2 Campbell, Evan               Saint John T                     14.52m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                     14.08m  
  4 Stephen, William             Saint John T                     12.12m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      5.05m  
 
Boys 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                     26.51m  
 
Men 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dempster, Brody              Saint John T                     21.30m  
 
Men 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                     19.83m  
 
Mixed 9 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Hunter           M Saint John T                       58.2  
  2 Grant, Stella              W Saint John T                     1:02.4  
  3 Manson, Abigail            W Saint John T                     1:03.2  
  4 Bent, James                M Saint John T                     1:03.3  
  5 Brown, Olivia              W Saint John T                     1:04.5  
  6 Macfarlane, Quinn          W Saint John T                     1:04.7  
  7 Jones, Jenah               W Saint John T                     1:12.1  
  8 Kiervin, Julia             W Saint John T                     1:13.5  
  9 Gray, Megan                W Saint John T                     1:14.3  
 10 Mackinley, Caden           M Saint John T                     1:20.7  
 
Mixed 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan           W Saint John T                     2:10.0  
  2 Mortimer, Felicia          W Saint John T                     2:15.4  
  3 Gray, Benjamin             M Saint John T                     2:17.1  
  4 Marr, Caitlyn              W Saint John T                     2:25.3  
  5 Brow, Jackie               W Saint John T                     2:30.6  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graves, Brady                Saint John T         3:55.00     4:04.6  
 
Men 20-29 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shanks, Joshua               Saint John T                     4:06.4  
	RJT Series Twilight Meet SJ Area 2016 - 2017-06-01               
                            ALL TIMES ARE TENTATIVE                            
                          Canada Games Stadium UNBSJ                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Brown, Olivia                Saint John T                       10.7   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       10.7   NWI 
  3 Butler, Clara                Saint John T                       11.2   NWI 
  4 Jones, Jenah                 Saint John T                       11.2   NWI 
  5 Gray, Megan                  Saint John T                       11.8   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       11.9   NWI 
  7 Arsenault, Siena             Saint John T                       14.0   NWI 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mortimer, Felicia            Saint John T                       12.9   3.1  1 
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                       13.0   3.1  1 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                       13.0   3.1  1 
  4 Roberts, Libby               Saint John T                       13.2   2.8  2 
  5 Yuzda, Paige                 Saint John T                       13.2   3.1  1 
  6 Smith, Taylor                Saint John T                       13.5   2.8  2 
  7 Calder, Olivia               Saint John T                       13.7   3.1  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       15.4   2.8  2 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       12.5   3.1 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       13.0   3.1 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                       13.8   3.1 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       14.1   3.1 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                       14.8   3.1 
 
Girls 14-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                       15.2   2.1 
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                       15.6   2.1 
 
Girls 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Downey, Jiliian              Saint John T                       15.0   2.1 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                       26.9   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Manson, Abigail              Saint John T                       28.4   NWI 
  4 Brown, Olivia                Saint John T                       29.2   NWI 
  5 Jones, Jenah                 Saint John T                       29.5   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       30.8   NWI 
  7 Gray, Megan                  Saint John T                       31.3   NWI 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Roberts, Libby               Saint John T                       24.9   NWI  1 
  2 Yuzda, Paige                 Saint John T                       25.7   NWI  1 
  3 Mackinley, Regan             Saint John T                       25.9   NWI  2 
  4 Marr, Caitlyn                Saint John T                       26.2   NWI  1 
  5 Smith, Taylor                Saint John T                       26.8   NWI  1 
  6 Mortimer, Felicia            Saint John T                       26.9   NWI  2 
  7 Brow, Jackie                 Saint John T                       28.3   NWI  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       31.7   NWI  2 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       24.0   2.6 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       24.8   2.6 
  3 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       27.0   2.6 
  4 Ryan, Isabelle               Saint John T                       29.1   2.6 
 
Girls 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                     1:14.0  
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                     1:15.1  
 
Girls 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Lauren               Saint John T                     1:14.8  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                     3:11.0  
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                     3:13.8  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                     3:22.2  
  4 Nelson, Catherine            Saint John T                     3:22.5  
 
Girls 14-15 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     3:16.0  
 
Girls 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towers, Emma                 Unattached           2:28.90     2:39.4  
 
Girls 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                      1.93m   NWI 
  2 Brown, Olivia                Saint John T                      1.81m   NWI 
  3 Jones, Jenah                 Saint John T                      1.80m   NWI 
  4 Butler, Clara                Saint John T                      1.72m   NWI 
  5 Manson, Abigail              Saint John T                      1.63m   NWI 
  6 Gray, Megan                  Saint John T                      1.59m   NWI 
  7 Macfarlane, Quinn            Saint John T                      1.58m   NWI 
  8 Kiervin, Julia               Saint John T                      1.50m   NWI 
  9 Roberts, Brooke              Saint John T                      1.40m   NWI 
 10 Arsenault, Siena             Saint John T                      1.19m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Yuzda, Paige                 Saint John T                      3.40m   NWI 
  2 Mortimer, Felicia            Saint John T                      3.30m   NWI 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      3.20m   NWI 
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.15m   NWI 
  4 Mackinley, Regan             Saint John T                      3.15m   NWI 
  6 McCarthy, Marlee             Saint John T                      2.57m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                      3.34m   NWI 
  2 Dysart, Lauren               Saint John T                      2.92m   NWI 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      2.91m   NWI 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                      2.66m   NWI 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                      2.41m   NWI 
 
Girls 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      4.07m  
  2 Roberts, Brooke              Saint John T                      3.81m  
  3 Gray, Megan                  Saint John T                      3.53m  
 
Girls 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      5.48m  
  2 Roberts, Libby               Saint John T                      5.28m  
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      4.49m  
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.69m  
 
Girls 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingston, Olivia             Saint John T                      6.02m  
  2 Macpherson, Marin            Saint John T                      5.47m  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      5.44m  
 
Girls 14-15 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                      6.02m  
 
Girls 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      5.49m  
 
Girls 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                     12.34m  
  2 Gray, Megan                  Saint John T                     11.63m  
 
Girls 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marr, Caitlyn                Saint John T                     21.75m  
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                     20.13m  
  3 Smith, Taylor                Saint John T                     19.73m  
  4 McCarthy, Marlee             Saint John T                     19.11m  
  5 Brow, Jackie                 Saint John T                     14.52m  
 
Girls 12-13 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brow, Kiley                  Saint John T                     10.45m  
 
Women 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     12.89m  
 
Women 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      9.00m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       10.0   NWI  1 
  2 Bent, James                  Saint John T                       10.8   NWI  1 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       11.1   NWI  2 
  4 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       11.1   NWI  1 
  5 Campbell, Evan               Saint John T                       11.3   NWI  2 
  6 Stephen, William             Saint John T                       12.0   NWI  1 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       12.9   NWI  1 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       13.8   NWI  1 
  9 Stacey, Atticus              Saint John T                       15.7   NWI  2 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       12.6   3.4 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       13.0   3.4 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       13.5   3.4 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       13.6   3.4 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       15.5   3.4 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T           13.17       12.1   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       12.3   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       12.4   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       12.5   2.6 
  5 Hindle, James                Saint John T                       12.9   2.6 
 
Boys 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McCoy, Ben                   Saint John T                       12.2   3.2 
 
Boys 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Marin, Tyrell                Fredericton            11.23       11.0   3.2 
 
Boys 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kinney, Adrian               Unattached-N           11.07       10.9   3.2 
  2 Hayes, Jacob                 Saint John T           11.50       12.2   3.2 
 
Boys 30-99 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                       15.0   3.2 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       25.6   NWI 
  2 Bent, James                  Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       28.9   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                       29.0   NWI 
  5 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       29.9   NWI 
  6 Stephen, William             Saint John T                       33.7   NWI 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       37.1   NWI 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       39.2   NWI 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       24.8   NWI 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       25.0   NWI 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       26.4   NWI 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       26.5   NWI 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       28.4   NWI 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T                       22.7   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       23.5   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       23.8   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       24.3   2.6 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                       24.4   2.6 
  6 Hindle, James                Saint John T                       26.6   2.6 
 
Boys 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T                     1:06.1  
 
Boys 20-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brennan, Timothy             Unattached-N           51.15       52.7  
  2 McMillan, Danny              Saint John T                     1:55.1  
  3 McNamara, Jeremy             Saint John T                     2:33.3  
 
Boys 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                     1:08.3  
 
Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Evan                 Saint John T                     3:04.5  
  2 Hindle, James                Saint John T                     3:16.2  
 
Boys 30-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T         2:20.00     2:24.1  
  2 Marr, Brent                  Saint John T         2:31.00     2:30.4  
 
Boys 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      1.90m   NWI 
  1 Stephen, William             Saint John T                      1.90m   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                      1.72m   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      1.67m   NWI 
  5 Mackinley, Caden             Saint John T                      1.47m   NWI 
  6 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.30m   NWI 
  7 Stacey, Atticus              Saint John T                      1.25m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      3.50m   NWI 
  2 Melanson, Darren             Saint John T                      3.25m   NWI 
  3 Van Kessel, Sasha            Saint John T                      3.10m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Van Kessel, Isaac            Saint John T                      3.90m   NWI 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                      3.85m   NWI 
  3 McAuliffe, Christian         Saint John T           3.47m      3.73m   NWI 
  4 Hindle, James                Saint John T                      3.62m   NWI 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                      3.48m   NWI 
  6 Ryan, Kellan                 Saint John T                      3.43m   NWI 
  7 Hunter, Jack                 Saint John T                      2.90m   NWI 
 
Boys 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      4.52m  
  2 Stephen, William             Saint John T                      3.83m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                      3.63m  
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      3.06m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.81m  
 
Boys 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      6.04m  
  2 Cormier, Will                Saint John T                      5.22m  
  3 Melanson, Darren             Saint John T                      4.85m  
 
Boys 16-17 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      3.35m  
 
Boys 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                      7.92m  
  2 Klein, erik                  Saint John T                      7.35m  
 
Boys 16-17 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      6.68m  
 
Boys 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                     22.93m  
  2 Campbell, Evan               Saint John T                     14.52m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                     14.08m  
  4 Stephen, William             Saint John T                     12.12m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      5.05m  
 
Boys 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                     26.51m  
 
Men 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dempster, Brody              Saint John T                     21.30m  
 
Men 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                     19.83m  
 
Mixed 9 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Hunter           M Saint John T                       58.2  
  2 Grant, Stella              W Saint John T                     1:02.4  
  3 Manson, Abigail            W Saint John T                     1:03.2  
  4 Bent, James                M Saint John T                     1:03.3  
  5 Brown, Olivia              W Saint John T                     1:04.5  
  6 Macfarlane, Quinn          W Saint John T                     1:04.7  
  7 Jones, Jenah               W Saint John T                     1:12.1  
  8 Kiervin, Julia             W Saint John T                     1:13.5  
  9 Gray, Megan                W Saint John T                     1:14.3  
 10 Mackinley, Caden           M Saint John T                     1:20.7  
 
Mixed 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan           W Saint John T                     2:10.0  
  2 Mortimer, Felicia          W Saint John T                     2:15.4  
  3 Gray, Benjamin             M Saint John T                     2:17.1  
  4 Marr, Caitlyn              W Saint John T                     2:25.3  
  5 Brow, Jackie               W Saint John T                     2:30.6  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graves, Brady                Saint John T         3:55.00     4:04.6  
 
Men 20-29 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shanks, Joshua               Saint John T                     4:06.4  
	RJT Series Twilight Meet SJ Area 2016 - 2017-06-01               
                            ALL TIMES ARE TENTATIVE                            
                          Canada Games Stadium UNBSJ                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Brown, Olivia                Saint John T                       10.7   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       10.7   NWI 
  3 Butler, Clara                Saint John T                       11.2   NWI 
  4 Jones, Jenah                 Saint John T                       11.2   NWI 
  5 Gray, Megan                  Saint John T                       11.8   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       11.9   NWI 
  7 Arsenault, Siena             Saint John T                       14.0   NWI 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mortimer, Felicia            Saint John T                       12.9   3.1  1 
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                       13.0   3.1  1 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                       13.0   3.1  1 
  4 Roberts, Libby               Saint John T                       13.2   2.8  2 
  5 Yuzda, Paige                 Saint John T                       13.2   3.1  1 
  6 Smith, Taylor                Saint John T                       13.5   2.8  2 
  7 Calder, Olivia               Saint John T                       13.7   3.1  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       15.4   2.8  2 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       12.5   3.1 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       13.0   3.1 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                       13.8   3.1 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       14.1   3.1 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                       14.8   3.1 
 
Girls 14-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                       15.2   2.1 
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                       15.6   2.1 
 
Girls 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Downey, Jiliian              Saint John T                       15.0   2.1 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                       26.9   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Manson, Abigail              Saint John T                       28.4   NWI 
  4 Brown, Olivia                Saint John T                       29.2   NWI 
  5 Jones, Jenah                 Saint John T                       29.5   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       30.8   NWI 
  7 Gray, Megan                  Saint John T                       31.3   NWI 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Roberts, Libby               Saint John T                       24.9   NWI  1 
  2 Yuzda, Paige                 Saint John T                       25.7   NWI  1 
  3 Mackinley, Regan             Saint John T                       25.9   NWI  2 
  4 Marr, Caitlyn                Saint John T                       26.2   NWI  1 
  5 Smith, Taylor                Saint John T                       26.8   NWI  1 
  6 Mortimer, Felicia            Saint John T                       26.9   NWI  2 
  7 Brow, Jackie                 Saint John T                       28.3   NWI  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       31.7   NWI  2 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       24.0   2.6 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       24.8   2.6 
  3 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       27.0   2.6 
  4 Ryan, Isabelle               Saint John T                       29.1   2.6 
 
Girls 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                     1:14.0  
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                     1:15.1  
 
Girls 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Lauren               Saint John T                     1:14.8  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                     3:11.0  
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                     3:13.8  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                     3:22.2  
  4 Nelson, Catherine            Saint John T                     3:22.5  
 
Girls 14-15 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     3:16.0  
 
Girls 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towers, Emma                 Unattached           2:28.90     2:39.4  
 
Girls 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                      1.93m   NWI 
  2 Brown, Olivia                Saint John T                      1.81m   NWI 
  3 Jones, Jenah                 Saint John T                      1.80m   NWI 
  4 Butler, Clara                Saint John T                      1.72m   NWI 
  5 Manson, Abigail              Saint John T                      1.63m   NWI 
  6 Gray, Megan                  Saint John T                      1.59m   NWI 
  7 Macfarlane, Quinn            Saint John T                      1.58m   NWI 
  8 Kiervin, Julia               Saint John T                      1.50m   NWI 
  9 Roberts, Brooke              Saint John T                      1.40m   NWI 
 10 Arsenault, Siena             Saint John T                      1.19m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Yuzda, Paige                 Saint John T                      3.40m   NWI 
  2 Mortimer, Felicia            Saint John T                      3.30m   NWI 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      3.20m   NWI 
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.15m   NWI 
  4 Mackinley, Regan             Saint John T                      3.15m   NWI 
  6 McCarthy, Marlee             Saint John T                      2.57m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                      3.34m   NWI 
  2 Dysart, Lauren               Saint John T                      2.92m   NWI 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      2.91m   NWI 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                      2.66m   NWI 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                      2.41m   NWI 
 
Girls 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      4.07m  
  2 Roberts, Brooke              Saint John T                      3.81m  
  3 Gray, Megan                  Saint John T                      3.53m  
 
Girls 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      5.48m  
  2 Roberts, Libby               Saint John T                      5.28m  
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      4.49m  
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.69m  
 
Girls 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingston, Olivia             Saint John T                      6.02m  
  2 Macpherson, Marin            Saint John T                      5.47m  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      5.44m  
 
Girls 14-15 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                      6.02m  
 
Girls 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      5.49m  
 
Girls 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                     12.34m  
  2 Gray, Megan                  Saint John T                     11.63m  
 
Girls 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marr, Caitlyn                Saint John T                     21.75m  
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                     20.13m  
  3 Smith, Taylor                Saint John T                     19.73m  
  4 McCarthy, Marlee             Saint John T                     19.11m  
  5 Brow, Jackie                 Saint John T                     14.52m  
 
Girls 12-13 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brow, Kiley                  Saint John T                     10.45m  
 
Women 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     12.89m  
 
Women 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      9.00m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       10.0   NWI  1 
  2 Bent, James                  Saint John T                       10.8   NWI  1 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       11.1   NWI  2 
  4 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       11.1   NWI  1 
  5 Campbell, Evan               Saint John T                       11.3   NWI  2 
  6 Stephen, William             Saint John T                       12.0   NWI  1 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       12.9   NWI  1 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       13.8   NWI  1 
  9 Stacey, Atticus              Saint John T                       15.7   NWI  2 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       12.6   3.4 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       13.0   3.4 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       13.5   3.4 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       13.6   3.4 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       15.5   3.4 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T           13.17       12.1   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       12.3   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       12.4   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       12.5   2.6 
  5 Hindle, James                Saint John T                       12.9   2.6 
 
Boys 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McCoy, Ben                   Saint John T                       12.2   3.2 
 
Boys 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Marin, Tyrell                Fredericton            11.23       11.0   3.2 
 
Boys 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kinney, Adrian               Unattached-N           11.07       10.9   3.2 
  2 Hayes, Jacob                 Saint John T           11.50       12.2   3.2 
 
Boys 30-99 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                       15.0   3.2 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       25.6   NWI 
  2 Bent, James                  Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       28.9   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                       29.0   NWI 
  5 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       29.9   NWI 
  6 Stephen, William             Saint John T                       33.7   NWI 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       37.1   NWI 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       39.2   NWI 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       24.8   NWI 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       25.0   NWI 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       26.4   NWI 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       26.5   NWI 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       28.4   NWI 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T                       22.7   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       23.5   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       23.8   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       24.3   2.6 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                       24.4   2.6 
  6 Hindle, James                Saint John T                       26.6   2.6 
 
Boys 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T                     1:06.1  
 
Boys 20-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brennan, Timothy             Unattached-N           51.15       52.7  
  2 McMillan, Danny              Saint John T                     1:55.1  
  3 McNamara, Jeremy             Saint John T                     2:33.3  
 
Boys 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                     1:08.3  
 
Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Evan                 Saint John T                     3:04.5  
  2 Hindle, James                Saint John T                     3:16.2  
 
Boys 30-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T         2:20.00     2:24.1  
  2 Marr, Brent                  Saint John T         2:31.00     2:30.4  
 
Boys 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      1.90m   NWI 
  1 Stephen, William             Saint John T                      1.90m   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                      1.72m   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      1.67m   NWI 
  5 Mackinley, Caden             Saint John T                      1.47m   NWI 
  6 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.30m   NWI 
  7 Stacey, Atticus              Saint John T                      1.25m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      3.50m   NWI 
  2 Melanson, Darren             Saint John T                      3.25m   NWI 
  3 Van Kessel, Sasha            Saint John T                      3.10m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Van Kessel, Isaac            Saint John T                      3.90m   NWI 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                      3.85m   NWI 
  3 McAuliffe, Christian         Saint John T           3.47m      3.73m   NWI 
  4 Hindle, James                Saint John T                      3.62m   NWI 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                      3.48m   NWI 
  6 Ryan, Kellan                 Saint John T                      3.43m   NWI 
  7 Hunter, Jack                 Saint John T                      2.90m   NWI 
 
Boys 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      4.52m  
  2 Stephen, William             Saint John T                      3.83m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                      3.63m  
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      3.06m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.81m  
 
Boys 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      6.04m  
  2 Cormier, Will                Saint John T                      5.22m  
  3 Melanson, Darren             Saint John T                      4.85m  
 
Boys 16-17 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      3.35m  
 
Boys 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                      7.92m  
  2 Klein, erik                  Saint John T                      7.35m  
 
Boys 16-17 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      6.68m  
 
Boys 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                     22.93m  
  2 Campbell, Evan               Saint John T                     14.52m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                     14.08m  
  4 Stephen, William             Saint John T                     12.12m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      5.05m  
 
Boys 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                     26.51m  
 
Men 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dempster, Brody              Saint John T                     21.30m  
 
Men 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                     19.83m  
 
Mixed 9 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Hunter           M Saint John T                       58.2  
  2 Grant, Stella              W Saint John T                     1:02.4  
  3 Manson, Abigail            W Saint John T                     1:03.2  
  4 Bent, James                M Saint John T                     1:03.3  
  5 Brown, Olivia              W Saint John T                     1:04.5  
  6 Macfarlane, Quinn          W Saint John T                     1:04.7  
  7 Jones, Jenah               W Saint John T                     1:12.1  
  8 Kiervin, Julia             W Saint John T                     1:13.5  
  9 Gray, Megan                W Saint John T                     1:14.3  
 10 Mackinley, Caden           M Saint John T                     1:20.7  
 
Mixed 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan           W Saint John T                     2:10.0  
  2 Mortimer, Felicia          W Saint John T                     2:15.4  
  3 Gray, Benjamin             M Saint John T                     2:17.1  
  4 Marr, Caitlyn              W Saint John T                     2:25.3  
  5 Brow, Jackie               W Saint John T                     2:30.6  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graves, Brady                Saint John T         3:55.00     4:04.6  
 
Men 20-29 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shanks, Joshua               Saint John T                     4:06.4  
	RJT Series Twilight Meet SJ Area 2016 - 2017-06-01               
                            ALL TIMES ARE TENTATIVE                            
                          Canada Games Stadium UNBSJ                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Brown, Olivia                Saint John T                       10.7   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       10.7   NWI 
  3 Butler, Clara                Saint John T                       11.2   NWI 
  4 Jones, Jenah                 Saint John T                       11.2   NWI 
  5 Gray, Megan                  Saint John T                       11.8   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       11.9   NWI 
  7 Arsenault, Siena             Saint John T                       14.0   NWI 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mortimer, Felicia            Saint John T                       12.9   3.1  1 
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                       13.0   3.1  1 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                       13.0   3.1  1 
  4 Roberts, Libby               Saint John T                       13.2   2.8  2 
  5 Yuzda, Paige                 Saint John T                       13.2   3.1  1 
  6 Smith, Taylor                Saint John T                       13.5   2.8  2 
  7 Calder, Olivia               Saint John T                       13.7   3.1  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       15.4   2.8  2 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       12.5   3.1 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       13.0   3.1 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                       13.8   3.1 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       14.1   3.1 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                       14.8   3.1 
 
Girls 14-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                       15.2   2.1 
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                       15.6   2.1 
 
Girls 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Downey, Jiliian              Saint John T                       15.0   2.1 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                       26.9   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Manson, Abigail              Saint John T                       28.4   NWI 
  4 Brown, Olivia                Saint John T                       29.2   NWI 
  5 Jones, Jenah                 Saint John T                       29.5   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                       30.8   NWI 
  7 Gray, Megan                  Saint John T                       31.3   NWI 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Roberts, Libby               Saint John T                       24.9   NWI  1 
  2 Yuzda, Paige                 Saint John T                       25.7   NWI  1 
  3 Mackinley, Regan             Saint John T                       25.9   NWI  2 
  4 Marr, Caitlyn                Saint John T                       26.2   NWI  1 
  5 Smith, Taylor                Saint John T                       26.8   NWI  1 
  6 Mortimer, Felicia            Saint John T                       26.9   NWI  2 
  7 Brow, Jackie                 Saint John T                       28.3   NWI  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                       31.7   NWI  2 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                       24.0   2.6 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                       24.8   2.6 
  3 McAuliffe, Madeline          Saint John T                       27.0   2.6 
  4 Ryan, Isabelle               Saint John T                       29.1   2.6 
 
Girls 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                     1:14.0  
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                     1:15.1  
 
Girls 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Lauren               Saint John T                     1:14.8  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                     3:11.0  
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                     3:13.8  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                     3:22.2  
  4 Nelson, Catherine            Saint John T                     3:22.5  
 
Girls 14-15 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     3:16.0  
 
Girls 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towers, Emma                 Unattached           2:28.90     2:39.4  
 
Girls 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                      1.93m   NWI 
  2 Brown, Olivia                Saint John T                      1.81m   NWI 
  3 Jones, Jenah                 Saint John T                      1.80m   NWI 
  4 Butler, Clara                Saint John T                      1.72m   NWI 
  5 Manson, Abigail              Saint John T                      1.63m   NWI 
  6 Gray, Megan                  Saint John T                      1.59m   NWI 
  7 Macfarlane, Quinn            Saint John T                      1.58m   NWI 
  8 Kiervin, Julia               Saint John T                      1.50m   NWI 
  9 Roberts, Brooke              Saint John T                      1.40m   NWI 
 10 Arsenault, Siena             Saint John T                      1.19m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Yuzda, Paige                 Saint John T                      3.40m   NWI 
  2 Mortimer, Felicia            Saint John T                      3.30m   NWI 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      3.20m   NWI 
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.15m   NWI 
  4 Mackinley, Regan             Saint John T                      3.15m   NWI 
  6 McCarthy, Marlee             Saint John T                      2.57m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                      3.34m   NWI 
  2 Dysart, Lauren               Saint John T                      2.92m   NWI 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      2.91m   NWI 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                      2.66m   NWI 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                      2.41m   NWI 
 
Girls 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      4.07m  
  2 Roberts, Brooke              Saint John T                      3.81m  
  3 Gray, Megan                  Saint John T                      3.53m  
 
Girls 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      5.48m  
  2 Roberts, Libby               Saint John T                      5.28m  
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      4.49m  
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.69m  
 
Girls 12-13 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingston, Olivia             Saint John T                      6.02m  
  2 Macpherson, Marin            Saint John T                      5.47m  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      5.44m  
 
Girls 14-15 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                      6.02m  
 
Girls 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      5.49m  
 
Girls 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                     12.34m  
  2 Gray, Megan                  Saint John T                     11.63m  
 
Girls 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marr, Caitlyn                Saint John T                     21.75m  
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                     20.13m  
  3 Smith, Taylor                Saint John T                     19.73m  
  4 McCarthy, Marlee             Saint John T                     19.11m  
  5 Brow, Jackie                 Saint John T                     14.52m  
 
Girls 12-13 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brow, Kiley                  Saint John T                     10.45m  
 
Women 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     12.89m  
 
Women 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      9.00m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       10.0   NWI  1 
  2 Bent, James                  Saint John T                       10.8   NWI  1 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       11.1   NWI  2 
  4 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       11.1   NWI  1 
  5 Campbell, Evan               Saint John T                       11.3   NWI  2 
  6 Stephen, William             Saint John T                       12.0   NWI  1 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       12.9   NWI  1 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       13.8   NWI  1 
  9 Stacey, Atticus              Saint John T                       15.7   NWI  2 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       12.6   3.4 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       13.0   3.4 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       13.5   3.4 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       13.6   3.4 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       15.5   3.4 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T           13.17       12.1   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       12.3   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       12.4   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       12.5   2.6 
  5 Hindle, James                Saint John T                       12.9   2.6 
 
Boys 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McCoy, Ben                   Saint John T                       12.2   3.2 
 
Boys 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Marin, Tyrell                Fredericton            11.23       11.0   3.2 
 
Boys 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kinney, Adrian               Unattached-N           11.07       10.9   3.2 
  2 Hayes, Jacob                 Saint John T           11.50       12.2   3.2 
 
Boys 30-99 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                       15.0   3.2 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       25.6   NWI 
  2 Bent, James                  Saint John T                       27.3   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                       28.9   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                       29.0   NWI 
  5 Eisner, Anderson             Ecole Millid                       29.9   NWI 
  6 Stephen, William             Saint John T                       33.7   NWI 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                       37.1   NWI 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                       39.2   NWI 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                       24.8   NWI 
  2 Cormier, Will                Saint John T                       25.0   NWI 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                       26.4   NWI 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                       26.5   NWI 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                       28.4   NWI 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T                       22.7   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                       23.5   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                       23.8   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                       24.3   2.6 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                       24.4   2.6 
  6 Hindle, James                Saint John T                       26.6   2.6 
 
Boys 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T                     1:06.1  
 
Boys 20-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brennan, Timothy             Unattached-N           51.15       52.7  
  2 McMillan, Danny              Saint John T                     1:55.1  
  3 McNamara, Jeremy             Saint John T                     2:33.3  
 
Boys 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                     1:08.3  
 
Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Evan                 Saint John T                     3:04.5  
  2 Hindle, James                Saint John T                     3:16.2  
 
Boys 30-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T         2:20.00     2:24.1  
  2 Marr, Brent                  Saint John T         2:31.00     2:30.4  
 
Boys 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      1.90m   NWI 
  1 Stephen, William             Saint John T                      1.90m   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                      1.72m   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      1.67m   NWI 
  5 Mackinley, Caden             Saint John T                      1.47m   NWI 
  6 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.30m   NWI 
  7 Stacey, Atticus              Saint John T                      1.25m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      3.50m   NWI 
  2 Melanson, Darren             Saint John T                      3.25m   NWI 
  3 Van Kessel, Sasha            Saint John T                      3.10m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Van Kessel, Isaac            Saint John T                      3.90m   NWI 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                      3.85m   NWI 
  3 McAuliffe, Christian         Saint John T           3.47m      3.73m   NWI 
  4 Hindle, James                Saint John T                      3.62m   NWI 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                      3.48m   NWI 
  6 Ryan, Kellan                 Saint John T                      3.43m   NWI 
  7 Hunter, Jack                 Saint John T                      2.90m   NWI 
 
Boys 9 & Under Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      4.52m  
  2 Stephen, William             Saint John T                      3.83m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                      3.63m  
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      3.06m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.81m  
 
Boys 10-11 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      6.04m  
  2 Cormier, Will                Saint John T                      5.22m  
  3 Melanson, Darren             Saint John T                      4.85m  
 
Boys 16-17 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      3.35m  
 
Boys 30-99 Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                      7.92m  
  2 Klein, erik                  Saint John T                      7.35m  
 
Boys 16-17 Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      6.68m  
 
Boys 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                     22.93m  
  2 Campbell, Evan               Saint John T                     14.52m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                     14.08m  
  4 Stephen, William             Saint John T                     12.12m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      5.05m  
 
Boys 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                     26.51m  
 
Men 14-15 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dempster, Brody              Saint John T                     21.30m  
 
Men 30-99 Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                     19.83m  
 
Mixed 9 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Hunter           M Saint John T                       58.2  
  2 Grant, Stella              W Saint John T                     1:02.4  
  3 Manson, Abigail            W Saint John T                     1:03.2  
  4 Bent, James                M Saint John T                     1:03.3  
  5 Brown, Olivia              W Saint John T                     1:04.5  
  6 Macfarlane, Quinn          W Saint John T                     1:04.7  
  7 Jones, Jenah               W Saint John T                     1:12.1  
  8 Kiervin, Julia             W Saint John T                     1:13.5  
  9 Gray, Megan                W Saint John T                     1:14.3  
 10 Mackinley, Caden           M Saint John T                     1:20.7  
 
Mixed 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan           W Saint John T                     2:10.0  
  2 Mortimer, Felicia          W Saint John T                     2:15.4  
  3 Gray, Benjamin             M Saint John T                     2:17.1  
  4 Marr, Caitlyn              W Saint John T                     2:25.3  
  5 Brow, Jackie               W Saint John T                     2:30.6  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graves, Brady                Saint John T         3:55.00     4:04.6  
 
Men 20-29 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shanks, Joshua               Saint John T                     4:06.4  
RJT Series Twilight Meet SJ Area 2016 - 2017-06-01
	
	Canada Games Stadium UNBSJ                           
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 60 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Brown, Olivia                Saint John T                      10.62   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                      10.69   NWI 
  3 Butler, Clara                Saint John T                      11.13   NWI 
  4 Jones, Jenah                 Saint John T                      11.20   NWI 
  5 Gray, Megan                  Saint John T                      11.79   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                      11.86   NWI 
  7 Arsenault, Siena             Saint John T                      14.01   NWI 
 
Girls 10-11 80 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mortimer, Felicia            Saint John T                      12.89   3.1  1 
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                      12.92   3.1  1 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      12.92   3.1  1 
  4 Roberts, Libby               Saint John T                      13.12   2.8  2 
  5 Yuzda, Paige                 Saint John T                      13.19   3.1  1 
  6 Smith, Taylor                Saint John T                      13.45   2.8  2 
  7 Calder, Olivia               Saint John T                      13.65   3.1  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                      15.33   2.8  2 
 
Girls 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                      12.45   3.1 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                      12.93   3.1 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      13.75   3.1 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                      14.03   3.1 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                      14.75   3.1 
 
Girls 14-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                      15.17   2.1 
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                      15.55   2.1 
 
Girls 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Downey, Jiliian              Saint John T                      14.94   2.1 
 
Girls 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                      26.90   NWI 
  2 Macfarlane, Quinn            Saint John T                      27.27   NWI 
  3 Manson, Abigail              Saint John T                      28.34   NWI 
  4 Brown, Olivia                Saint John T                      29.12   NWI 
  5 Jones, Jenah                 Saint John T                      29.45   NWI 
  6 Kiervin, Julia               Saint John T                      30.80   NWI 
  7 Gray, Megan                  Saint John T                      31.30   NWI 
 
Girls 10-11 150 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Roberts, Libby               Saint John T                      24.85   NWI  1 
  2 Yuzda, Paige                 Saint John T                      25.63   NWI  1 
  3 Mackinley, Regan             Saint John T                      25.82   NWI  2 
  4 Marr, Caitlyn                Saint John T                      26.16   NWI  1 
  5 Smith, Taylor                Saint John T                      26.79   NWI  1 
  6 Mortimer, Felicia            Saint John T                      26.89   NWI  2 
  7 Brow, Jackie                 Saint John T                      28.27   NWI  1 
  8 McCarthy, Marlee             Saint John T                      31.64   NWI  2 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                      24.00   2.6 
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                      24.72   2.6 
  3 McAuliffe, Madeline          Saint John T                      26.96   2.6 
  4 Ryan, Isabelle               Saint John T                      29.03   2.6 
 
Girls 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gould, Madison               Saint John T                    1:13.98  
  2 Murphy, Madelaine            Saint John T                    1:15.08  
 
Girls 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Lauren               Saint John T                    1:14.72  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                    3:10.91  
  2 Kingston, Olivia             Saint John T                    3:13.75  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                    3:22.14  
  4 Nelson, Catherine            Saint John T                    3:22.41  
 
Girls 14-15 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                    3:15.99  
 
Girls 18-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Towers, Emma                 Unattached           2:28.90    2:39.39  
 
Girls 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grant, Stella                Saint John T                      1.93m   NWI 
  2 Brown, Olivia                Saint John T                      1.81m   NWI 
  3 Jones, Jenah                 Saint John T                      1.80m   NWI 
  4 Butler, Clara                Saint John T                      1.72m   NWI 
  5 Manson, Abigail              Saint John T                      1.63m   NWI 
  6 Gray, Megan                  Saint John T                      1.59m   NWI 
  7 Macfarlane, Quinn            Saint John T                      1.58m   NWI 
  8 Kiervin, Julia               Saint John T                      1.50m   NWI 
  9 Roberts, Brooke              Saint John T                      1.40m   NWI 
 10 Arsenault, Siena             Saint John T                      1.19m   NWI 
 
Girls 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Yuzda, Paige                 Saint John T                      3.40m   NWI 
  2 Mortimer, Felicia            Saint John T                      3.30m   NWI 
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      3.20m   NWI 
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.15m   NWI 
  4 Mackinley, Regan             Saint John T                      3.15m   NWI 
  6 McCarthy, Marlee             Saint John T                      2.57m   NWI 
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Macpherson, Marin            Saint John T                      3.34m   NWI 
  2 Dysart, Lauren               Saint John T                      2.92m   NWI 
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      2.91m   NWI 
  4 McAuliffe, Madeline          Saint John T                      2.66m   NWI 
  5 Ryan, Isabelle               Saint John T                      2.41m   NWI 
 
Girls 9 & Under Shot Put 2kg
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                      4.07m  
  2 Roberts, Brooke              Saint John T                      3.81m  
  3 Gray, Megan                  Saint John T                      3.53m  
 
Girls 10-11 Shot Put 2kg
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan             Saint John T                      5.48m  
  2 Roberts, Libby               Saint John T                      5.28m  
  3 Marr, Caitlyn                Saint John T                      4.49m  
  4 Brow, Jackie                 Saint John T                      3.69m  
 
Girls 12-13 Shot Put 3kg
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingston, Olivia             Saint John T                      6.02m  
  2 Macpherson, Marin            Saint John T                      5.47m  
  3 Brow, Kiley                  Saint John T                      5.44m  
 
Girls 14-15 Shot Put 3kg
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                      6.02m  
 
Girls 30-99 Shot Put 4kg
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      5.49m  
 
Girls 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jenah                 Saint John T                     12.34m  
  2 Gray, Megan                  Saint John T                     11.63m  
 
Girls 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marr, Caitlyn                Saint John T                     21.75m  
  2 Mackinley, Regan             Saint John T                     20.13m  
  3 Smith, Taylor                Saint John T                     19.73m  
  4 McCarthy, Marlee             Saint John T                     19.11m  
  5 Brow, Jackie                 Saint John T                     14.52m  
 
Girls 12-13 Javelin Throw 400g
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brow, Kiley                  Saint John T                     10.45m  
 
Women 14-15 Javelin Throw 400g
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumouchel, Sophie            Saint John T                     12.89m  
 
Women 30-99 Javelin Throw 500g
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dunn, Tracey                 Saint John T                      9.00m  
 
Boys 9 & Under 60 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                       9.97   NWI  1 
  2 Bent, James                  Saint John T                      10.75   NWI  1 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                      11.03   NWI  2 
  4 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      11.05   NWI  1 
  5 Campbell, Evan               Saint John T                      11.26   NWI  2 
  6 Stephen, William             Saint John T                      12.00   NWI  1 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                      12.84   NWI  1 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                      13.71   NWI  1 
  9 Stacey, Atticus              Saint John T                      15.71   NWI  2 
 
Boys 10-11 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      12.54   3.4 
  2 Cormier, Will                Saint John T                      12.94   3.4 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                      13.48   3.4 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                      13.54   3.4 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                      15.51   3.4 
 
Boys 12-13 80 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T           13.17      12.09   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                      12.26   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                      12.36   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                      12.42   2.6 
  5 Hindle, James                Saint John T                      12.83   2.6 
 
Boys 16-17 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McCoy, Ben                   Saint John T                      12.12   3.2 
 
Boys 18-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Marin, Tyrell                Fredericton            11.23      11.00   3.2 
 
Boys 20-29 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kinney, Adrian               Unattached-N           11.07      10.88   3.2 
  2 Hayes, Jacob                 Saint John T           11.50      12.15   3.2 
 
Boys 30-99 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                      14.95   3.2 
 
Boys 9 & Under 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Anderson, Hunter             Saint John T                      25.56   NWI 
  2 Bent, James                  Saint John T                      27.22   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                      28.88   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      28.92   NWI 
  5 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      29.85   NWI 
  6 Stephen, William             Saint John T                      33.62   NWI 
  7 Mackinley, Caden             Saint John T                      37.05   NWI 
  8 Eisner, Cohen                Saint John T                      39.18   NWI 
 
Boys 10-11 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      24.74   NWI 
  2 Cormier, Will                Saint John T                      24.93   NWI 
  3 Hunter, Lucas                Saint John T                      26.36   NWI 
  4 Melanson, Darren             Saint John T                      26.42   NWI 
  5 Van Kessel, Sasha            Saint John T                      28.36   NWI 
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 McAuliffe, Christian         Saint John T                      22.67   2.6 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                      23.42   2.6 
  3 Van Kessel, Isaac            Saint John T                      23.80   2.6 
  4 Ryan, Kellan                 Saint John T                      24.26   2.6 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                      24.36   2.6 
  6 Hindle, James                Saint John T                      26.55   2.6 
 
Boys 14-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cameron              Saint John T                    1:06.07  
 
Boys 20-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brennan, Timothy             Unattached-N           51.15      52.62  
  2 McMillan, Danny              Saint John T                    1:55.03  
  3 McNamara, Jeremy             Saint John T                    2:33.23  
 
Boys 30-99 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dysart, Jonah                Saint John T                    1:08.24  
 
Boys 12-13 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Evan                 Saint John T                    3:04.46  
  2 Hindle, James                Saint John T                    3:16.19  
 
Boys 30-99 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosvall, Bruce               Saint John T         2:20.00    2:24.04  
  2 Marr, Brent                  Saint John T         2:31.00    2:30.33  
 
Boys 9 & Under Long Jump Standing
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      1.90m   NWI 
  1 Stephen, William             Saint John T                      1.90m   NWI 
  3 Arsenault, Simon             Saint John T                      1.72m   NWI 
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      1.67m   NWI 
  5 Mackinley, Caden             Saint John T                      1.47m   NWI 
  6 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.30m   NWI 
  7 Stacey, Atticus              Saint John T                      1.25m   NWI 
 
Boys 10-11 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      3.50m   NWI 
  2 Melanson, Darren             Saint John T                      3.25m   NWI 
  3 Van Kessel, Sasha            Saint John T                      3.10m   NWI 
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Van Kessel, Isaac            Saint John T                      3.90m   NWI 
  2 Kilpatrick, Owen             Saint John T                      3.85m   NWI 
  3 McAuliffe, Christian         Saint John T           3.47m      3.73m   NWI 
  4 Hindle, James                Saint John T                      3.62m   NWI 
  5 Martin, Evan                 Saint John T                      3.48m   NWI 
  6 Ryan, Kellan                 Saint John T                      3.43m   NWI 
  7 Hunter, Jack                 Saint John T                      2.90m   NWI 
 
Boys 9 & Under Shot Put 2kg
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                      4.52m  
  2 Stephen, William             Saint John T                      3.83m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                      3.63m  
  4 Campbell, Evan               Saint John T                      3.06m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      1.81m  
 
Boys 10-11 Shot Put 2kg
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                      6.04m  
  2 Cormier, Will                Saint John T                      5.22m  
  3 Melanson, Darren             Saint John T                      4.85m  
 
Boys 16-17 Shot Put 2kg F52 Wheelchair
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      3.35m  
 
Mens 30-99 Shot Put 4kg
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                      7.92m

	Men 30-99 Shot Put 7.26kg 
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 
  2 Klein, erik                  Saint John T                      7.35m  
 
Boys 16-17 Discus Throw 1kg F52 Wheelchair
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arsenault, Max               Saint John T                      6.68m  
 
Boys 9 & Under Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eisner, Anderson             Ecole Millid                     22.93m  
  2 Campbell, Evan               Saint John T                     14.52m  
  3 Mackinley, Caden             Saint John T                     14.08m  
  4 Stephen, William             Saint John T                     12.12m  
  5 Eisner, Cohen                Saint John T                      5.05m  
 
Boys 10-11 Soft Ball Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Benjamin               Saint John T                     26.51m  
 
Men 14-15 Javelin Throw 700g
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dempster, Brody              Saint John T                     21.30m  
 
Men 30-99 Javelin Throw 500g
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson, David             Saint John T                     19.83m  
 
Mixed 9 & Under 300 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Hunter           M Saint John T                      58.20  
  2 Grant, Stella              W Saint John T                    1:02.33  
  3 Manson, Abigail            W Saint John T                    1:03.14  
  4 Bent, James                M Saint John T                    1:03.31  
  5 Brown, Olivia              W Saint John T                    1:04.48  
  6 Macfarlane, Quinn          W Saint John T                    1:04.64  
  7 Jones, Jenah               W Saint John T                    1:12.04  
  8 Kiervin, Julia             W Saint John T                    1:13.47  
  9 Gray, Megan                W Saint John T                    1:14.28  
 10 Mackinley, Caden           M Saint John T                    1:20.69  
 
Mixed 10-11 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackinley, Regan           W Saint John T                    2:09.99  
  2 Mortimer, Felicia          W Saint John T                    2:15.40  
  3 Gray, Benjamin             M Saint John T                    2:17.08  
  4 Marr, Caitlyn              W Saint John T                    2:25.31  
  5 Brow, Jackie               W Saint John T                    2:30.59  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graves, Brady                Saint John T         3:55.00    4:04.52  
 
Men 20-29 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
1 Shanks, Joshua Saint John T 4:06.33
	

Close window