printButton PRINT

ANB Monday Twilight no.2

Jun 12, 2017

Twilight 2 (Moncton) - 12/06/2017                       
                                 2010 Stadium                                  
                                    Results                                    
 
Female 14-15 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1   115 MacIsaac, Shelby    14 A.S.E.A.               26.58      26.21  +0.0 
  2   103 Despres, Erika      14 A.S.E.A.               29.92      28.02  +0.0 
 
Female 16-17 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   111 Leger, Joelle       17 A.S.E.A.               26.76      26.98  +0.0 
 
Female 20-34 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   109 Leblanc, Monika     22 A.S.E.A.               27.24      28.12  +0.0 
 
Female 16-17 400 Meter Hurdles 0.76m/30"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   117 Mekonnen, Magkda    17 A.S.E.A.             1:09.33    1:08.53  
  2   105 Gagnon, Caroline    16 A.S.E.A.             1:11.00    1:09.10  
  3   119 Pfiffer, Jana       16 A.S.E.A.             1:09.62    1:09.54  
 
Female 18-19 400 Meter Hurdles 0.76m/30"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   121 Richard, Lisa       19 A.S.E.A.             1:10.00    1:15.02  
 
Female 20-34 400 Meter Hurdles 0.76m/30"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   123 St-Arnauld, Mirioo  21 A.S.E.A.                        1:09.60  
 
Female 16-17 2000 Meter Steeplechase 0.76m/30"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   135 Burke, Tanna        16 Yhz Track &                     7:29.31  
 
Female 18-19 2000 Meter Steeplechase 0.76m/30"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   136 Flaim, Marina       18 Yhz Track &                     8:27.73  
 
Female 14-15 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   115 MacIsaac, Shelby    14 A.S.E.A.                          1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
 
Female 20-34 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   134 Morris, Isabelle    21 Unattached             1.51m      1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O  XXO  XXX 
  2   113 MacDonald, Sydney   21 A.S.E.A.               1.45m      1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
        O   XO  XXX 
 
Female 16-17 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   132 Fraser, Denver      17 Unattached                        5.50m   2.0 
     FOUL      FOUL      5.25m(1.0) 5.50m(2.0) 5.30m(-0.1) 5.41m(0.5)
  2   133 Fraser, Gabrielle   17 Unattached                        4.79m  +0.0 
     4.66m(-0.6) 4.79m(+0.0) 4.63m(0.8) FOUL      4.49m(1.2) PASS     
 
Female 20-34 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   113 MacDonald, Sydney   21 A.S.E.A.               5.34m      5.35m  -0.2 
     5.15m(-1.0) 4.96m(-0.6) 5.18m(-0.1) FOUL      5.15m(0.5) 5.35m(-0.2)
  2   109 Leblanc, Monika     22 A.S.E.A.               4.91m      4.84m  -0.6 
     4.64m(-2.4) FOUL      4.84m(-0.6) 4.84m(-1.2) 4.74m(-0.4) 4.69m(-1.2)
 
Female 14-15 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   103 Despres, Erika      14 A.S.E.A.               9.12m      9.21m   1.2 
     9.21m(1.2) FOUL      9.17m(0.6) FOUL      8.52m(-0.6) 8.94m(-0.8)
 
Female 16-17 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   133 Fraser, Gabrielle   17 Unattached                       10.87m  -1.0 
     10.59m(-0.2) FOUL      10.67m(0.4) FOUL      FOUL      10.87m(-1.0)
  2   117 Mekonnen, Magkda    17 A.S.E.A.              10.58m     10.55m  -0.4 
     10.36m(-0.9) FOUL      10.55m(-0.4) 10.39m(+0.0) 10.46m(-0.6) FOUL     
  3   132 Fraser, Denver      17 Unattached                       10.09m   0.1 
     FOUL      10.09m(0.1) PASS      PASS      PASS      PASS     
 
Female 18-19 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   104 Forbes, Brianna     18 A.S.E.A.                         10.77m   0.6 
     10.50m(0.4) 10.65m(1.1) 10.77m(0.6) 9.58m(-0.3) FOUL      FOUL     
 
Female 20-34 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   131 McDonald, Tess      22 Fredericton           11.72m     11.87m   0.5 
     11.80m(0.7) FOUL      11.87m(0.5) 11.65m(+0.0) FOUL      PASS     
 
Female 20-34 Shot Put 4kg
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   102 Bell, Jennifer      22 A.S.E.A.              14.10m     13.24m  
      12.86m  12.98m  12.54m  13.19m  13.24m  FOUL
 
Female 18-19 Javelin Throw 600g
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   118 Pellerin, Melissa   19 A.S.E.A.                         39.70m  
      36.42m  38.20m  39.70m  36.10m  36.90m  36.28m
 
Female 20-34 Javelin Throw 600g
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   134 Morris, Isabelle    21 Unattached            39.72m     37.79m  
      33.56m  36.66m  37.79m  35.45m  36.18m  37.28m
  2   113 MacDonald, Sydney   21 A.S.E.A.              33.33m     34.96m  
      32.63m  32.75m  33.04m  32.94m  34.90m  34.96m
 
Male 16-17 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   107 Henri, Jordan       16 A.S.E.A.               22.52      22.08   1.2 
  2   126 Welsh, Mickyle      17 A.S.E.A.               23.11      22.95   1.2 
 
Male 18-19 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   122 Robichaud, Samuel   19 A.S.E.A.               24.50      23.85   1.2 
  2   127 Zangio, Emmanuel    19 A.S.E.A.                          30.16   1.2 
 
Male 20-34 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   130 Harrison, Braden    20 Fredericton            22.38      22.39   1.2 
 
Male 18-19 400 Meter Hurdles 0.91m/36"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   110 LeBlanc, Sebastien  19 A.S.E.A.                          56.91  
  2   124 Steeves, Clint      19 A.S.E.A.                        1:01.76  
 
Male 20-34 400 Meter Hurdles 0.91m/36"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   129 Leblanc, Brandon    22 Fast Tracks            56.89    1:00.64  
 
Male 18-19 3000 Meter Steeplechase 0.91m/36"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   125 Terry, Ryan         19 A.S.E.A.                       11:17.29  
 
Male 20-34 3000 Meter Steeplechase 0.91m/36"
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   114 Macintosh, Angus    21 A.S.E.A.                        9:51.56  
  2   128 Thomas, Bryan       22 Athlétisme C        10:38.00   10:33.27  
 
Male 18-19 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   116 Maclean, Nicholas   19 A.S.E.A.                          1.76m  
     1.71 1.76 1.81 
       XO    O  XXX 
 
Male 20-34 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   101 Bastarache, Jean-L  21 A.S.E.A.                          1.81m  
     1.71 1.76 1.81 1.86 
        O    O    O  XXX 
  1   106 Grant, Evan         24 A.S.E.A.                          1.81m  
     1.71 1.76 1.81 1.86 
        O    O    O  XXX 
 
Male 20-34 Long Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   108 Landry, Pierre      29 A.S.E.A.               6.87m      6.21m   0.4 
     5.36m(-1.5) 6.01m(-1.5) 6.15m(-0.7) 6.21m(0.4) 6.03m(-0.7) 6.03m(-0.9)
 
Male 18-19 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   120 Poirier, Tim        18 A.S.E.A.                         11.20m   0.2 
     11.20m(0.2) FOUL      9.71m(-0.1) PASS      9.24m(-0.4) PASS     
 
Male 20-34 Triple Jump
==============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   112 Leger, Julien       22 A.S.E.A.                         12.29m  -0.1 
     12.10m(1.0) 12.29m(-0.1) FOUL      FOUL      FOUL      11.32m(-0.7)
 
Male 20-34 Shot Put 7.26kg
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   108 Landry, Pierre      29 A.S.E.A.              11.04m     10.29m  
      10.29m  9.32m  FOUL  FOUL  9.71m  10.25m
 
Male 20-34 Javelin Throw 800g
=========================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   101 Bastarache, Jean-L  21 A.S.E.A.                         44.44m  
      39.51m  42.74m  FOUL  44.44m  42.15m  40.88m
  2   108 Landry, Pierre      29 A.S.E.A.              46.50m     42.74m  
      40.79m  42.74m  40.21m  40.87m  37.85m  PASS
	

Close window