printButton PRINT

New Brunswick Indian Summer Games
Nashwaaksis
Aug 2, 2017






UPDATED: 2017-08-15 10:00 ADT
New Brunswick Indian Summer Games - 02/08/2017                 
                           Nashwaaksis Middle School                           
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1    28 Augustine, Frankie   6 Eel River                11.34   1  10   
  2   270 Watson, Aoibhinn     7 Metepenagiag
           11.35   2   8   
  3   300 Brooks, Audrina      6 St. Mary's               11.63   1   6   
  4   296 Britton, Leah        6 St. Mary's               11.76   3   5   
  5    85 Augustine, Aqtamgi   6 Esgenoopetitj            12.22   3   4   
  6   226 Tomer-Davis, Ameli   6 Kingsclear               12.27   1   3   
  7   426 Shirley, Ava         6 Tobique                  12.34   2   2   
  8   393 Nicholas-Pyres, Ke   6 Tobique                  12.97   2   1   
  9   487 Kennedy, Kendall     5 Woodstock                13.45   3 
  9   217 Solomon, Jasmine     5 Kingsclear               13.45   2 
 11    41 Simonson, Haydee     5 Eel River                13.65   2 
 12    89 Bonnell, Aliyana     5 Esgenoopetitj            13.67   2 
 13   450 Lannigan, Ella       5 Welamoktuk               14.24   3 
 14    27 Ward-Sark, Mya       6 Eel Ground               14.35   1 
 15     2 Augustine, Gia       5 Eel Ground               15.10   1 
 16    84 Ward, Bobbi Sue      6 Elsipogtog               15.28   3 
 17   462 Sabattis, Paige      5 Welamoktuk               15.32   3 
 18   493 Michaud, Shae-lynn   5 Woodstock                18.43   1 
 --    23 Walker, Gianna      10 Eel Ground                 SCR     
 --   536 Anderson, Molly      6 Metepenagiag
             SCR     
 
Girls 7-8 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   293 Bear, Terryn         8 St. Mary's                9.69   1  10   
  2   190 Polchies, Faith      8 Kingsclear               10.10   1   8   
  3   454 Mallery, Payten      7 Welamoktuk               10.16   1   6   
  4    63 Joseph, Tannah       8 Elsipogtog               10.23   1   5   
  5   506 Polchies, Kyiah      7 Woodstock                10.51   3   4   
  6   346 Pictou, Gema         8 St. Mary's               10.63   3   3   
  7   128 Perley, Samaqon      7 Esgenoopetitj            10.75   1   1.50
  7   266 Ward, Sahara         7 Metepenagiag
           10.75   2   1.50
  9   540 Solomon, Willow      8 Kingsclear               10.78   3 
 10    14 Narvey, Skylar       7 Eel Ground               10.82   2 
 11    82 Swasson, Oasoeg      8 Elsipogtog               10.91   1 
 12   397 Paul-Persaud, Chel   7 Tobique                  10.94   3 
 13   492 Michaud, Angelina    7 Woodstock                11.07   2 
 14   545 Paul, Lily           8 Woodstock                11.43   2 
 15   361 Bear, Cambria        8 Tobique                  11.55   3 
 16   467 Verner, Cassidy      6 Welamoktuk               12.74   2 
 17   237 Augustine, Joe Mar   8 Metepenagiag
           13.25   3 
 --   147 Atwin, Sydney        7 Kingsclear                 SCR     
 
Girls 9-10 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   213 Sacobie, Tatum      10 Kingsclear                8.67   3  10   
  2    21 Savage, Brooklyn     8 Eel Ground                8.93   1   8   
  3   326 Henderson, Mia       9 St. Mary's                9.29   3   6   
  4   312 Brown, Mariah       10 St. Mary's                9.35   4   5   
  5   258 Ward, Dakota        10 Metepenagiag
            9.54   3   4   
  6   425 Saulis-Sappier, Al   8 Tobique                   9.62   2   3   
  7    60 Francis, Molly       9 Elsipogtog                9.81   4   2   
  8   125 Paul, Selita         9 Esgenoopetitj             9.88   1   1   
  9   179 Paul, Lily           9 Kingsclear               10.01   4 
 10    35 LaBillois, Rhianno   9 Eel River                10.02   3 
 11   276 Webb, Caylee         9 Metepenagiag
           10.09   4 
 12   488 Kennedy, Sydney      9 Woodstock                10.10   1 
 13   502 Pluff, Samantha     10 Woodstock                10.16   1 
 14   530 Wilmot, Kylie        9 Listuguj                 10.18   2 
 15   285 Peter-Paul, Alicia   9 Pabineau                 10.39   2 
 16   452 Mallery, Brooklyn    9 Welamoktuk               10.41   1 
 17   362 Bear, Chimarah       9 Tobique                  10.82   2 
 18   129 Perley, Sequoia     10 Esgenoopetitj            10.91   1 
 19   459 Polchies, Kennedy    9 Welamoktuk               10.95   4 
 20   543 Harquail, Nora       9 Eel River                11.18   3 
 --   287 Atwin, Myla         10 St. Mary's                 SCR     
 --   470 Ashbee, Jaylin      10 Woodstock                  SCR     
 --    48 Augustine, Isabell  11 Elsipogtog                 SCR     
 --   277 Aubie, Gracie        9 Pabineau                   SCR     
 
Girls 5-6 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   491 McLellan, Emma       5 Woodstock                21.08   1  10   
  2   296 Britton, Leah        6 St. Mary's               22.77   1   8   
  3   544 Harquail, Harley     6 Eel River                22.99   3   6   
  4   300 Brooks, Audrina      6 St. Mary's               24.42   2   5   
  5   393 Nicholas-Pyres, Ke   6 Tobique                  24.52   1   4   
  6   240 Bonnell, Heaven Le   6 Metepenagiag
           24.98   3   3   
  7   426 Shirley, Ava         6 Tobique                  25.08   2   2   
  8    41 Simonson, Haydee     5 Eel River                25.24   2   1   
  9   536 Anderson, Molly      6 Metepenagiag
           25.76   3 
 10   226 Tomer-Davis, Ameli   6 Kingsclear               26.49   3 
 11   217 Solomon, Jasmine     5 Kingsclear               26.54   2 
 12    85 Augustine, Aqtamgi   6 Esgenoopetitj            26.69   2 
 13   467 Verner, Cassidy      6 Welamoktuk               28.38   1 
 14   487 Kennedy, Kendall     5 Woodstock                29.83   1 
 15   122 Mitchell, Blake      6 Esgenoopetitj            39.56   1 
 16   493 Michaud, Shae-lynn   5 Woodstock                41.27   2 
 
Girls 7-8 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   390 Nicholas, Ariauana   9 Tobique                  18.93   1  10   
  2   293 Bear, Terryn         8 St. Mary's               19.22   2   8   
  3   244 Flanagan, Leah       6 Metepenagiag
           19.26   2   6   
  4   323 Henderson, Aislyn    8 St. Mary's               19.39   1   5   
  5   190 Polchies, Faith      8 Kingsclear               19.92   2   4   
  6   454 Mallery, Payten      7 Welamoktuk               20.24   1   3   
  7   540 Solomon, Willow      8 Kingsclear               21.29   1   2   
  8   266 Ward, Sahara         7 Metepenagiag
           21.56   3   1   
  9   128 Perley, Samaqon      7 Esgenoopetitj            21.68   3 
 10    63 Joseph, Tannah       8 Elsipogtog               21.79   2 
 11    82 Swasson, Oasoeg      8 Elsipogtog               22.67   1 
 12   492 Michaud, Angelina    7 Woodstock                22.71   2 
 13   397 Paul-Persaud, Chel   7 Tobique                  22.87   3 
 14    14 Narvey, Skylar       7 Eel Ground               23.01   1 
 
Girls 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   213 Sacobie, Tatum      10 Kingsclear               17.15   2  10   
  2   326 Henderson, Mia       9 St. Mary's               17.36   2   8   
  3    21 Savage, Brooklyn     8 Eel Ground               17.42   1   6   
  4   542 Sacobie, Bailey      9 Kingsclear               17.73   2   5   
  5   425 Saulis-Sappier, Al   8 Tobique                  17.77   1   4   
  6   258 Ward, Dakota        10 Metepenagiag
           18.40   3   3   
  7   287 Atwin, Myla         10 St. Mary's               18.73   3   2   
  8    60 Francis, Molly       9 Elsipogtog               19.02   3   1   
  9   371 Brown-Bear, Lydia    9 Tobique                  19.09   1 
 10    35 LaBillois, Rhianno   9 Eel River                19.35   1 
 11   470 Ashbee, Jaylin      10 Woodstock                19.61   1 
 12    99 Denny, Addison      10 Esgenoopetitj            19.70   4 
 13    25 Ward, Mariah        11 Eel Ground               20.45   3 
 14   477 Cummings, Karlee     9 Woodstock                20.73   4 
 15   276 Webb, Caylee         9 Metepenagiag
           20.77   4 
 16   285 Peter-Paul, Alicia   9 Pabineau                 20.96   1 
 17   502 Pluff, Samantha     10 Woodstock                21.36   3 
 18   506 Polchies, Kyiah      7 Woodstock                21.38   2 
 19   452 Mallery, Brooklyn    9 Welamoktuk               21.42   2 
 20   129 Perley, Sequoia     10 Esgenoopetitj            22.19   4 
 21   459 Polchies, Kennedy    9 Welamoktuk               22.92   3 
 22   543 Harquail, Nora       9 Eel River                23.12   2 
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    25 Ward, Mariah        11 Eel Ground               15.98   1  10   
  2   516 Jerome, Paris       13 Listuguj                 17.13   3   8   
  3   529 Wilmot, Kate        12 Listuguj                 17.25   3   6   
  4   526 Isaac, Taya         11 Listuguj                 17.35   2   5   
  5   399 Perley, Aaliyah     11 Tobique                  17.82   2   4   
  6   189 Polchies, Elizabet  12 Kingsclear               17.99   3   3   
  7    40 Narvie, Tyra        12 Eel River                18.23   2   2   
  8    37 Mallais, Marissa    12 Eel River                18.61   1   1   
  9   486 Kennedy, Gracen     12 Woodstock                18.64   1 
 10   465 Sark, Erica         11 Welamoktuk               18.98   1 
 11   207 Sacobie, Amara      11 Kingsclear               19.17   2 
 12   444 Currie, Summer      11 Welamoktuk               19.68   1 
 13   344 Paul-Price, Aubree  11 St. Mary's               19.78   3 
 14   292 Bear, Nevaeh        11 St. Mary's               21.36   3 
 15   410 Perley, Sadie       12 Tobique                  21.55   2 
 
Girls 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   358 Wilson, Madison     13 St. Mary's               13.78   1  10   
  2   154 Francis, Helena     14 Kingsclear               15.02   1   8   
  3     3 Augustine, Juliann  14 Eel Ground               15.10   1   6   
  4   422 Sappier, Zayne      13 Tobique                  15.14   2   5   
  5   472 Bartlett, Sylvie    14 Woodstock                15.74   2   3.50
  5    57 Francis, Adrianna   13 Elsipogtog               15.74   2   3.50
  7   265 Ward, Michaella     14 Metepenagiag
           16.11   2   2   
  8   104 Francis-Savoie, Wi  14 Esgenoopetitj            16.44   1   1   
  9   254 Peter-Paul, Gabrie  13 Metepenagiag
           16.84   1 
 10    75 Simon, Tehya        13 Elsipogtog               17.41   2 
 11   140 Wilmot, Lena Marie  14 Esgenoopetitj            20.98   2 
 
Girls 15-16 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   480 Demerchant, Stevie  16 Woodstock                15.18   10   
  2   541 Saconie, Brooke     15 Kingsclear               15.27    8   
  3   484 How-Donovan, Salee  15 Woodstock                15.44    6   
  4   134 Robichaud, Megan    15 Esgenoopetitj            16.85    5   
  5   291 Bear, Montana       16 St. Mary's               17.39    4   
 
Girls 17-19 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   141 Wilmot-Joe, Kaylee  18 Esgenoopetitj            16.01   1  10   
  2   103 Francis-Savoie, Mo  18 Esgenoopetitj            16.32   1   8   
  3   360 Bear, Brooke        17 Tobique                  16.49   1   6   
  4     8 Hamilton-Ward, Bre  18 Eel Ground               17.55   2   5   
  5   512 Tomah, Jennie       19 Woodstock                17.78   2   4   
  6   328 Nash, Alyssa        18 St. Mary's               18.21   1   3   
  7   508 Sappier, Sarah      17 Woodstock                19.29   2   2   
 --    47 Augustine, Heaven   18 Elsipogtog                 SCR     
 
Girls 5-6 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   491 McLellan, Emma       5 Woodstock                48.31   10   
  2    28 Augustine, Frankie   6 Eel River                50.74    8   
  3   296 Britton, Leah        6 St. Mary's               52.87    6   
  4    85 Augustine, Aqtamgi   6 Esgenoopetitj            54.63    5   
  5   217 Solomon, Jasmine     5 Kingsclear               55.12    4   
  6   121 Metallic, Julissa    6 Esgenoopetitj            56.51    3   
  7   300 Brooks, Audrina      6 St. Mary's               57.06    2   
  8   240 Bonnell, Heaven Le   6 Metepenagiag
         1:03.86    1   
  9    84 Ward, Bobbi Sue      6 Elsipogtog             1:18.93  
 10   493 Michaud, Shae-lynn   5 Woodstock              2:18.81  
 
Girls 7-8 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   293 Bear, Terryn         8 St. Mary's               41.40   10   
  2   390 Nicholas, Ariauana   9 Tobique                  43.55    8   
  3   454 Mallery, Payten      7 Welamoktuk               45.61    6   
  4   323 Henderson, Aislyn    8 St. Mary's               48.55    5   
  5   266 Ward, Sahara         7 Metepenagiag
           49.38    4   
  6    82 Swasson, Oasoeg      8 Elsipogtog               53.65    3   
  7   540 Solomon, Willow      8 Kingsclear               55.16    2   
  8   361 Bear, Cambria        8 Tobique                  56.15    1   
  9   492 Michaud, Angelina    7 Woodstock              1:02.88  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   312 Brown, Mariah       10 St. Mary's               38.97   2  10   
  2   326 Henderson, Mia       9 St. Mary's               39.13   2   8   
  3    21 Savage, Brooklyn     8 Eel Ground               40.14   1   6   
  4   483 Hall, Charlee       10 Woodstock                40.99   2   5   
  5   371 Brown-Bear, Lydia    9 Tobique                  41.07   1   4   
  6   214 Solomon, Alara       9 Kingsclear               41.66   1   3   
  7   258 Ward, Dakota        10 Metepenagiag
           42.32   1   2   
  8   470 Ashbee, Jaylin      10 Woodstock                42.64   2   1   
  9    99 Denny, Addison      10 Esgenoopetitj            43.49   1 
 10    60 Francis, Molly       9 Elsipogtog               45.67   1 
 11    97 Dedam, Makayla      10 Esgenoopetitj            46.62   2 
 12   452 Mallery, Brooklyn    9 Welamoktuk               46.94   1 
 13   158 Francis, Mircea      9 Kingsclear               47.27   1 
 14   459 Polchies, Kennedy    9 Welamoktuk               49.87   2 
 15   285 Peter-Paul, Alicia   9 Pabineau                 51.65   2 
 16   468 Verner, Dakota      10 Welamoktuk               52.90   2 
 17   543 Harquail, Nora       9 Eel River                55.43   2 
 --   211 Sacobie, Jorja      12 Kingsclear                 SCR     
 
Girls 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   292 Bear, Nevaeh        11 St. Mary's               36.12   2  10   
  2    25 Ward, Mariah        11 Eel Ground               36.99   1   8   
  3   529 Wilmot, Kate        12 Listuguj                 37.75   2   6   
  4   189 Polchies, Elizabet  12 Kingsclear               38.51   1   5   
  5   286 Peter-Paul, Olivia  11 Pabineau                 38.75   1   4   
  6   274 Webb, Carly         12 Metepenagiag
           38.93   2   3   
  7    40 Narvie, Tyra        12 Eel River                39.26   2   2   
  8   399 Perley, Aaliyah     11 Tobique                  40.47   2   1   
  9    37 Mallais, Marissa    12 Eel River                41.39   1 
 10   444 Currie, Summer      11 Welamoktuk               42.43   1 
 11   127 Paul, Zoe           11 Esgenoopetitj            43.94   1 
 12   175 Moore, Purity       12 Kingsclear               45.90   1 
 13   268 Ward, Tamara        11 Metepenagiag
           46.19   2 
 14   139 Ward, Kikpesan      11 Esgenoopetitj            49.72   1 
 --   411 Perley, Sariyah      8 Tobique                    SCR     
 
Girls 13-14 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   260 Ward, Haylee        13 Metepenagiag
           35.19   10   
  2   472 Bartlett, Sylvie    14 Woodstock                35.39    6   
  3   265 Ward, Michaella     14 Metepenagiag
           35.62    8   
  4     3 Augustine, Juliann  14 Eel Ground               35.93    5   
  5   485 How-Donovan, Shelb  13 Woodstock                38.27    4   
  6   116 Larry-Dedam, Lana   13 Esgenoopetitj            39.40    3   
  7   115 Larry, Cassandra    14 Esgenoopetitj            40.60    2   
  8   453 Mallery, Paris      13 Welamoktuk               41.52    1   
 
Girls 15-16 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   484 How-Donovan, Salee  15 Woodstock                33.85   10   
  2    34 Harquail, Kianna    15 Eel River                37.87    8   
  3   131 Price, Karissa      15 Esgenoopetitj            42.70    6   
 
Girls 17-19 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Wilmot-Joe, Kaylee  18 Esgenoopetitj            37.99   10   
  2   103 Francis-Savoie, Mo  18 Esgenoopetitj            40.30    8   
  3   508 Sappier, Sarah      17 Woodstock                42.68    6   
  4     8 Hamilton-Ward, Bre  18 Eel Ground               47.93    5   
 
Girls 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    21 Savage, Brooklyn     8 Eel Ground             1:34.40   1  10   
  2   371 Brown-Bear, Lydia    9 Tobique                1:35.59   1   8   
  3   470 Ashbee, Jaylin      10 Woodstock              1:38.13   1   6   
  4   258 Ward, Dakota        10 Metepenagiag
         1:43.55   1   5   
  5    97 Dedam, Makayla      10 Esgenoopetitj          1:45.38   1   4   
  6   287 Atwin, Myla         10 St. Mary's             1:45.89   1   3   
  7   214 Solomon, Alara       9 Kingsclear             1:46.76   2   2   
  8   488 Kennedy, Sydney      9 Woodstock              1:47.48   2   1   
  9    99 Denny, Addison      10 Esgenoopetitj          1:55.54   2 
 10   452 Mallery, Brooklyn    9 Welamoktuk             1:56.48   2 
 11   326 Henderson, Mia       9 St. Mary's             1:58.71   2 
 12   468 Verner, Dakota      10 Welamoktuk             2:06.23   2 
 13   285 Peter-Paul, Alicia   9 Pabineau               2:11.03   3 
 14   425 Saulis-Sappier, Al   8 Tobique                2:17.38   3 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    25 Ward, Mariah        11 Eel Ground             1:22.26   1  10   
  2   516 Jerome, Paris       13 Listuguj               1:30.54   1   8   
  3   526 Isaac, Taya         11 Listuguj               1:31.17   1   6   
  4    39 Narvie, Shanika     12 Eel River              1:31.60   1   5   
  5    37 Mallais, Marissa    12 Eel River              1:37.40   1   4   
  6   127 Paul, Zoe           11 Esgenoopetitj          1:40.42   1   3   
  7   207 Sacobie, Amara      11 Kingsclear             1:46.33   2   2   
  8   139 Ward, Kikpesan      11 Esgenoopetitj          1:54.47   2   1   
  9   312 Brown, Mariah       10 St. Mary's             1:56.51   2 
 10   303 Brooks, Felecia     10 St. Mary's             2:00.32   2 
 11   250 McPhail, Sadie      11 Metepenagiag
         2:23.02   2 
 12   268 Ward, Tamara        11 Metepenagiag
         2:23.29   2 
 
Girls 13-14 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    57 Francis, Adrianna   13 Elsipogtog             1:19.54   10   
  2   260 Ward, Haylee        13 Metepenagiag
         1:20.40    8   
  3     3 Augustine, Juliann  14 Eel Ground             1:22.23    6   
  4   485 How-Donovan, Shelb  13 Woodstock              1:29.82    5   
  5   472 Bartlett, Sylvie    14 Woodstock              1:37.53    4   
  6   116 Larry-Dedam, Lana   13 Esgenoopetitj          1:46.02    3   
 
Girls 15-16 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   131 Price, Karissa      15 Esgenoopetitj          1:25.64   10   
  2   480 Demerchant, Stevie  16 Woodstock              1:26.99    8   
 
Girls 17-19 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Wilmot-Joe, Kaylee  18 Esgenoopetitj          1:30.21   10   
  2   103 Francis-Savoie, Mo  18 Esgenoopetitj          1:39.49    8   
  3     8 Hamilton-Ward, Bre  18 Eel Ground             1:47.81    6   
 
Girls 11-12 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    25 Ward, Mariah        11 Eel Ground             3:06.17   10   
  2   292 Bear, Nevaeh        11 St. Mary's             3:20.06    8   
  3   371 Brown-Bear, Lydia    9 Tobique                3:31.89    6   
  4   287 Atwin, Myla         10 St. Mary's             3:41.16    5   
  5   274 Webb, Carly         12 Metepenagiag
         3:46.35    4   
  6   189 Polchies, Elizabet  12 Kingsclear             3:56.21    3   
  7   483 Hall, Charlee       10 Woodstock              4:02.02    2   
  8   273 Waye, Gracie        12 Metepenagiag
         4:09.59    1   
  9   139 Ward, Kikpesan      11 Esgenoopetitj          4:18.46  
 
Girls 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   260 Ward, Haylee        13 Metepenagiag
         3:02.45   10   
  2   315 Carty, Sadie        13 St. Mary's             4:03.22    8   
  3   517 Isaac, Emma         13 Listuguj               4:11.19    6   
 --   131 Price, Karissa      15 Esgenoopetitj              SCR  
 --    29 Caplin, Bailey      15 Eel River                  SCR  
 
Girls 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   131 Price, Karissa      15 Esgenoopetitj          3:10.87   10   
  2    29 Caplin, Bailey      15 Eel River              3:12.18    8   
  3   541 Saconie, Brooke     15 Kingsclear             3:17.80    6   
 
Girls 17-19 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Wilmot-Joe, Kaylee  18 Esgenoopetitj          3:22.82   10   
  2   103 Francis-Savoie, Mo  18 Esgenoopetitj          3:39.34    8   
  3   360 Bear, Brooke        17 Tobique                3:46.46    6   
  4     8 Hamilton-Ward, Bre  18 Eel Ground             3:58.62    5   
  5   512 Tomah, Jennie       19 Woodstock              4:05.08    4   
 
Girls 10-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Mary's First Nation  'A'                        1:22.41    6   
  2 Esgenoopetitj First Nation  'A'                     1:24.41    8   
  3 Woodstock First Nation  'A'                         1:25.83    5   
  4 Tobique First Nation  'A'                           1:41.51   10   
 
Girls 13-15 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Esgenoopetitj First Nation  'A'                     1:13.16   10   
  2 Metepenagiag
  'A'                                 1:15.62    8   
 
Girls 16-19 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodstock First Nation  'A'                         1:08.55   10   
  2 Esgenoopetitj First Nation  'A'                     1:10.64    8   
 
Girls 5-6 Long Jump (Standing)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   454 Mallery, Payten      7 Welamoktuk               1.35m   10   
  2   270 Watson, Aoibhinn     7 Metepenagiag
           1.30m    7   
  2   491 McLellan, Emma       5 Woodstock                1.30m    7   
  4   300 Brooks, Audrina      6 St. Mary's               1.25m    4.50
  4   296 Britton, Leah        6 St. Mary's               1.25m    4.50
  6   467 Verner, Cassidy      6 Welamoktuk               1.20m    3   
  7   226 Tomer-Davis, Ameli   6 Kingsclear               1.15m    1.50
  7   544 Harquail, Harley     6 Eel River                1.15m    1.50
  9   450 Lannigan, Ella       5 Welamoktuk               1.10m  
  9   393 Nicholas-Pyres, Ke   6 Tobique                  1.10m  
  9   240 Bonnell, Heaven Le   6 Metepenagiag
           1.10m  
 12    85 Augustine, Aqtamgi   6 Esgenoopetitj            1.05m  
 13    28 Augustine, Frankie   6 Eel River                0.90m  
 13   217 Solomon, Jasmine     5 Kingsclear               0.90m  
 15   426 Shirley, Ava         6 Tobique                  0.85m  
 15   493 Michaud, Shae-lynn   5 Woodstock                0.85m  
 15    27 Ward-Sark, Mya       6 Eel Ground               0.85m  
 18   487 Kennedy, Kendall     5 Woodstock                0.80m  
 19    89 Bonnell, Aliyana     5 Esgenoopetitj            0.65m  
 
Girls 7-8 Long Jump (Standing)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    21 Savage, Brooklyn     8 Eel Ground               1.45m   10   
  2   425 Saulis-Sappier, Al   8 Tobique                  1.40m    7   
  2   390 Nicholas, Ariauana   9 Tobique                  1.40m    7   
  4    82 Swasson, Oasoeg      8 Elsipogtog               1.20m    5   
  5   190 Polchies, Faith      8 Kingsclear               1.15m    4   
  6    63 Joseph, Tannah       8 Elsipogtog               1.10m    3   
  7   492 Michaud, Angelina    7 Woodstock                1.00m    2   
  8   540 Solomon, Willow      8 Kingsclear               0.90m    1   
  9    14 Narvey, Skylar       7 Eel Ground               0.85m  
 --   111 Lambert, Kayden      8 Esgenoopetitj              SCR  
 
Girls 9-10 Long Jump (Standing)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   542 Sacobie, Bailey      9 Kingsclear               1.80m   10   
  2   371 Brown-Bear, Lydia    9 Tobique                  1.70m    6.33
  2   324 Henderson, Asia      9 St. Mary's               1.70m    6.33
  2   483 Hall, Charlee       10 Woodstock                1.70m    6.33
  5   312 Brown, Mariah       10 St. Mary's               1.65m    4   
  6   258 Ward, Dakota        10 Metepenagiag
           1.55m    2.50
  6    99 Denny, Addison      10 Esgenoopetitj            1.55m    2.50
  8   213 Sacobie, Tatum      10 Kingsclear               1.50m    0.33
  8    21 Savage, Brooklyn     8 Eel Ground               1.50m    0.33
  8    35 LaBillois, Rhianno   9 Eel River                1.50m    0.33
 11   285 Peter-Paul, Alicia   9 Pabineau                 1.40m  
 11    60 Francis, Molly       9 Elsipogtog               1.40m  
 13   129 Perley, Sequoia     10 Esgenoopetitj            1.35m  
 13   543 Harquail, Nora       9 Eel River                1.35m  
 13   452 Mallery, Brooklyn    9 Welamoktuk               1.35m  
 13   362 Bear, Chimarah       9 Tobique                  1.35m  
 17   530 Wilmot, Kylie        9 Listuguj                 1.30m  
 17   477 Cummings, Karlee     9 Woodstock                1.30m  
 17   276 Webb, Caylee         9 Metepenagiag
           1.30m  
 20   459 Polchies, Kennedy    9 Welamoktuk               1.25m  
 --   470 Ashbee, Jaylin      10 Woodstock                  SCR  
 
Girls 11-12 Long Jump (Running)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    37 Mallais, Marissa    12 Eel River                2.68m   10   
  2   189 Polchies, Elizabet  12 Kingsclear               2.64m    8   
  3    39 Narvie, Shanika     12 Eel River                2.62m    6   
  4   344 Paul-Price, Aubree  11 St. Mary's               2.53m    5   
  5    40 Narvie, Tyra        12 Eel River                2.40m    4   
  6   292 Bear, Nevaeh        11 St. Mary's               2.36m    3   
  7   399 Perley, Aaliyah     11 Tobique                  2.15m    2   
  8   444 Currie, Summer      11 Welamoktuk               2.10m    1   
  9   465 Sark, Erica         11 Welamoktuk               1.85m  
 10   139 Ward, Kikpesan      11 Esgenoopetitj            1.80m  
 11   486 Kennedy, Gracen     12 Woodstock                1.65m  
 
Girls 13-14 Long Jump (Running)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   358 Wilson, Madison     13 St. Mary's               4.00m   10   
  2    57 Francis, Adrianna   13 Elsipogtog               3.42m    8   
  3   265 Ward, Michaella     14 Metepenagiag
           3.23m    6   
  4   254 Peter-Paul, Gabrie  13 Metepenagiag
           3.16m    5   
  5     3 Augustine, Juliann  14 Eel Ground               3.10m    4   
  6   472 Bartlett, Sylvie    14 Woodstock                2.90m    3   
  7   398 Paul-Persaud, Lucy  13 Tobique                  2.82m    2   
  8   228 Wikes, Crystal      13 Kingsclear               2.78m    1   
  9   154 Francis, Helena     14 Kingsclear               2.40m  
 10    75 Simon, Tehya        13 Elsipogtog               2.25m  
 11   140 Wilmot, Lena Marie  14 Esgenoopetitj            1.53m  
 --   526 Isaac, Taya         11 Listuguj                   SCR  
 
Girls 15-16 Long Jump (Running)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Caplin, Bailey      15 Eel River                3.50m   10   
  2    34 Harquail, Kianna    15 Eel River                3.17m    8   
  3   541 Saconie, Brooke     15 Kingsclear               3.15m    6   
  4   291 Bear, Montana       16 St. Mary's               3.13m    5   
  5   134 Robichaud, Megan    15 Esgenoopetitj            2.30m    4   
 
Girls 17-19 Long Jump (Running)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Wilmot-Joe, Kaylee  18 Esgenoopetitj            3.45m   10   
  2   103 Francis-Savoie, Mo  18 Esgenoopetitj            3.28m    8   
  3   508 Sappier, Sarah      17 Woodstock                2.75m    6   
  4   471 Bartlett, Kassy     19 Woodstock                2.67m    5   
 
Girls 11-12 Shot Put 3 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   399 Perley, Aaliyah     11 Tobique                  6.23m   10   
  2    39 Narvie, Shanika     12 Eel River                6.22m    8   
  3    37 Mallais, Marissa    12 Eel River                5.60m    6   
  4   410 Perley, Sadie       12 Tobique                  5.48m    5   
  5   175 Moore, Purity       12 Kingsclear               5.44m    4   
  6    25 Ward, Mariah        11 Eel Ground               4.99m    3   
  7   444 Currie, Summer      11 Welamoktuk               4.97m    2   
  8   465 Sark, Erica         11 Welamoktuk               4.93m    1   
  9   351 Sappier, Chelsey    11 St. Mary's               4.84m  
 10   312 Brown, Mariah       10 St. Mary's               4.80m  
 11   268 Ward, Tamara        11 Metepenagiag
           4.52m  
 12   507 Polchies, Saige     11 Woodstock                4.18m  
 13   286 Peter-Paul, Olivia  11 Pabineau                 4.13m  
 14   139 Ward, Kikpesan      11 Esgenoopetitj            4.10m  
 15   207 Sacobie, Amara      11 Kingsclear               3.48m  
 16   273 Waye, Gracie        12 Metepenagiag
           2.01m  
 
Girls 13-14 Shot Put 3 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   531 Vicaire, Hannah     14 Listuguj                 9.38m   10   
  2   321 Hayes, Breanne      13 St. Mary's               8.09m    8   
  3   116 Larry-Dedam, Lana   13 Esgenoopetitj            7.71m    6   
  4   104 Francis-Savoie, Wi  14 Esgenoopetitj            7.59m    5   
  5     3 Augustine, Juliann  14 Eel Ground               7.56m    4   
  6   422 Sappier, Zayne      13 Tobique                  7.36m    3   
  7   358 Wilson, Madison     13 St. Mary's               7.15m    2   
  8   154 Francis, Helena     14 Kingsclear               7.11m    1   
  9   517 Isaac, Emma         13 Listuguj                 7.03m  
 10   265 Ward, Michaella     14 Metepenagiag
           6.14m  
 11   228 Wikes, Crystal      13 Kingsclear               5.81m  
 12   398 Paul-Persaud, Lucy  13 Tobique                  5.74m  
 13   254 Peter-Paul, Gabrie  13 Metepenagiag
           3.69m  
 --    28 Augustine, Frankie   6 Eel River                  SCR  
 
Girls 15-16 Shot Put 3 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    34 Harquail, Kianna    15 Eel River                9.38m   10   
  2   480 Demerchant, Stevie  16 Woodstock                9.16m    8   
  3   541 Saconie, Brooke     15 Kingsclear               8.38m    5.50
  3   291 Bear, Montana       16 St. Mary's               8.38m    5.50
  5   100 Emran, Aisha        15 Esgenoopetitj            7.14m    4   
  6   134 Robichaud, Megan    15 Esgenoopetitj            6.80m    3   
  7   535 Augiche, Jenna      15 Eel Ground               6.02m    2   
  8   484 How-Donovan, Salee  15 Woodstock                0.80m    1   
 --   106 Joe, Jada           10 Esgenoopetitj              SCR  
 
Girls 17-19 Shot Put 4 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   123 Mitchell, Kaylee    18 Esgenoopetitj            7.75m   10   
  2   328 Nash, Alyssa        18 St. Mary's               7.40m    8   
  3   508 Sappier, Sarah      17 Woodstock                7.26m    6   
  4   103 Francis-Savoie, Mo  18 Esgenoopetitj            7.05m    5   
  5   471 Bartlett, Kassy     19 Woodstock                5.92m    4   
  6   360 Bear, Brooke        17 Tobique                  5.16m    3   
 
Girls 5-6 Super Weight Softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    89 Bonnell, Aliyana     5 Esgenoopetitj           36.00m   10   
  2   128 Perley, Samaqon      7 Esgenoopetitj           10.30m    8   
  3   296 Britton, Leah        6 St. Mary's               9.40m    6   
  4   491 McLellan, Emma       5 Woodstock                9.10m    5   
  5    28 Augustine, Frankie   6 Eel River                8.60m    4   
  6   506 Polchies, Kyiah      7 Woodstock                8.00m    3   
  7   467 Verner, Cassidy      6 Welamoktuk               7.60m    2   
  8    85 Augustine, Aqtamgi   6 Esgenoopetitj            7.20m    1   
  9   244 Flanagan, Leah       6 Metepenagiag
           6.90m  
 10   300 Brooks, Audrina      6 St. Mary's               6.50m  
 11     2 Augustine, Gia       5 Eel Ground               5.80m  
 12   226 Tomer-Davis, Ameli   6 Kingsclear               5.50m  
 13   462 Sabattis, Paige      5 Welamoktuk               4.80m  
 14    41 Simonson, Haydee     5 Eel River                4.50m  
 15   493 Michaud, Shae-lynn   5 Woodstock                4.20m  
 16   393 Nicholas-Pyres, Ke   6 Tobique                  4.10m  
 17   426 Shirley, Ava         6 Tobique                  3.90m  
 18   536 Anderson, Molly      6 Metepenagiag
           3.40m  
 19   450 Lannigan, Ella       5 Welamoktuk               3.30m  
 20   122 Mitchell, Blake      6 Esgenoopetitj            3.10m  
 21    84 Ward, Bobbi Sue      6 Elsipogtog               2.80m  
 22    27 Ward-Sark, Mya       6 Eel Ground               0.50m  
 
Girls 7-8 Super Weight Softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   214 Solomon, Alara       9 Kingsclear              13.30m   10   
  2   190 Polchies, Faith      8 Kingsclear              12.00m    8   
  3   293 Bear, Terryn         8 St. Mary's              11.60m    6   
  4   397 Paul-Persaud, Chel   7 Tobique                  9.40m    4.50
  4   337 Paul, Jane           8 St. Mary's               9.40m    4.50
  6   390 Nicholas, Ariauana   9 Tobique                  8.80m    3   
  7   540 Solomon, Willow      8 Kingsclear               8.20m    2   
  8   454 Mallery, Payten      7 Welamoktuk               8.00m    1   
  9   266 Ward, Sahara         7 Metepenagiag
           7.20m  
 10    14 Narvey, Skylar       7 Eel Ground               7.10m  
 11   237 Augustine, Joe Mar   8 Metepenagiag
           6.20m  
 12   492 Michaud, Angelina    7 Woodstock                5.20m  
 
Girls 9-10 Super Weight Softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   312 Brown, Mariah       10 St. Mary's              22.70m   10   
  2   303 Brooks, Felecia     10 St. Mary's              17.60m    8   
  3   371 Brown-Bear, Lydia    9 Tobique                 17.20m    6   
  4   158 Francis, Mircea      9 Kingsclear              16.60m    5   
  5   258 Ward, Dakota        10 Metepenagiag
          16.40m    4   
  6   483 Hall, Charlee       10 Woodstock               15.70m    3   
  7   276 Webb, Caylee         9 Metepenagiag
          14.90m    2   
  8    35 LaBillois, Rhianno   9 Eel River               14.70m    1   
  9   129 Perley, Sequoia     10 Esgenoopetitj           14.30m  
 10   543 Harquail, Nora       9 Eel River               12.80m  
 11    21 Savage, Brooklyn     8 Eel Ground              12.40m  
 12    99 Denny, Addison      10 Esgenoopetitj           12.20m  
 13   477 Cummings, Karlee     9 Woodstock               12.00m  
 13   285 Peter-Paul, Alicia   9 Pabineau                12.00m  
 15    60 Francis, Molly       9 Elsipogtog              10.10m  
 16   452 Mallery, Brooklyn    9 Welamoktuk              10.00m  
 17   173 Matthews, Pixie      9 Kingsclear               6.40m  
 18   459 Polchies, Kennedy    9 Welamoktuk               4.40m  
 
Boys 5-6 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   364 Bear, Harper         6 Tobique                  10.46   1  10   
  2    42 Simonson, Ryder      6 Eel River                10.51   2   8   
  3   327 Johnson, Jase        5 St. Mary's               10.79   2   6   
  4   442 Chambers, Dawson     5 Welamoktuk               11.27   3   5   
  5   505 Polchies, Kale       6 Woodstock                11.40   1   4   
  6   275 Webb, Carson         6 Metepenagiag
           11.54   1   2.50
  6   253 Paul, Jace           6 Metepenagiag
           11.54   1   2.50
  8   227 VanNorden, Lane      6 Kingsclear               12.25   1   1   
  9    96 Dedam, Danley        6 Esgenoopetitj            12.80   2 
 10   438 Atwin, Tye           5 Welamoktuk               12.83   3 
 11   330 Nash-Paul, Aiden     6 St. Mary's               12.84   3 
 12   130 Perley, Xander       5 Esgenoopetitj            14.04   3 
 13   499 Paul, Leylan         6 Woodstock                14.05   1 
 14   176 Narvey, Lennox       5 Kingsclear               14.55   2 
 --   437 Atwin, Gavin         6 Welamoktuk                 SCR     
 --    30 Dana, Petak         14 Eel River                  SCR     
 
Boys 7-8 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   325 Henderson, Kaden     8 St. Mary's                9.49   3  10   
  2   166 Ginnish-Sabattis,    8 Kingsclear                9.59   1   8   
  3   310 Brooks, Matthew      8 St. Mary's                9.68   3   6   
  4   461 Sabattis, Max        8 Welamoktuk                9.94   2   5   
  5   111 Lambert, Kayden      8 Esgenoopetitj             9.96   2   4   
  6   537 Anderson, Max        8 Metepenagiag
            9.98   2   3   
  7   416 Sappier, Alex        7 Tobique                  10.02   2   2   
  8    72 Simon, Connor        7 Elsipogtog               10.41   1   1   
  9   500 Paul, Liam           7 Woodstock                10.48   1 
  9   284 Peter Paul, Landon   8 Pabineau                 10.48   1 
 11   136 Taylor, Cruz         7 Esgenoopetitj            10.50   3 
 12   466 Sark, Tyler          7 Welamoktuk               10.55   3 
 13   195 Price, Graydon       9 Kingsclear               11.08   2 
 14   238 Augustine, Matthew   8 Metepenagiag
           11.41   2 
 15    55 Copage, Karigan      7 Elsipogtog               11.58   1 
 16   389 Muckler, Colton      8 Tobique                  11.68   1 
 17   481 Depow, Gorge         8 Woodstock                11.72   3 
 --   233 Augustine, Aaron     8 Metepenagiag
             SCR     
 --     5 Francis, Preston    11 Eel Ground                 SCR     
 
Boys 9-10 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    36 Mallais, Bryden      9 Eel River                 8.82   1  10   
  2   446 Green, Chace         9 Welamoktuk                8.86   1   8   
  3    93 Chiasson, Travis    11 Esgenoopetitj             8.92   1   6   
  4   439 Bourque, Emery      10 Welamoktuk                8.99   1   5   
  5    31 Dedam, Easton        9 Eel River                 9.25   2   4   
  6   262 Ward, Kegan         11 Metepenagiag
            9.31   1   3   
  7   383 Martin, Dain         9 Tobique                   9.32   2   2   
  8   231 Young, Owen         10 Kingsclear                9.40   2   1   
  9   118 Linklater, Joel      9 Esgenoopetitj             9.46   2 
 10    17 Patles, Fisher       5 Eel Ground                9.57   3 
 11    53 Clair, Dixon        10 Elsipogtog                9.58   2 
 12   418 Sappier, Coley      10 Tobique                   9.79   4 
 13   356 Underhill, Sawyer    9 St. Mary's                9.83   3 
 14   494 Paul, CJ             9 Woodstock                 9.88   4 
 15   283 Jacques, Ethan      10 Pabineau                  9.89   3 
 16   532 Augustine, Broden   10 Elsipogtog               10.05   2 
 17   263 Ward, Kingston       9 Metepenagiag
           10.09   4 
 18   504 Polchies, Kaiden    10 Woodstock                10.15   4 
 19   282 Jacques, Brandon     9 Pabineau                 10.34   3 
 20    19 Sark, Joshua        10 Eel Ground               12.69   1 
 --   514 Barnaby, Ayden       9 Listuguj                   SCR     
 --   363 Bear, Darien         9 Tobique                    SCR     
 --   469 Alain, Kale          9 Woodstock                  SCR     
 
Boys 5-6 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    42 Simonson, Ryder      6 Eel River                21.16   2  10   
  2   442 Chambers, Dawson     5 Welamoktuk               21.67   2   8   
  3   364 Bear, Harper         6 Tobique                  22.78   1   6   
  4   194 Price, Dalton        6 Kingsclear               22.88   1   5   
  5   110 Joe, Tobias          6 Esgenoopetitj            22.92   1   4   
  6   327 Johnson, Jase        5 St. Mary's               23.66   1   3   
  7   227 VanNorden, Lane      6 Kingsclear               23.82   1   2   
  8   275 Webb, Carson         6 Metepenagiag
           24.26   2   1   
  9   253 Paul, Jace           6 Metepenagiag
           24.46   2 
 10    33 Esliger, Jack        5 Eel River                31.78   2 
 11   133 Robichaud, Dalen     6 Esgenoopetitj            33.57   1 
 
Boys 7-8 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   446 Green, Chace         9 Welamoktuk               17.64   1  10   
  2   325 Henderson, Kaden     8 St. Mary's               17.95   1   8   
  3   310 Brooks, Matthew      8 St. Mary's               18.50   1   6   
  4   166 Ginnish-Sabattis,    8 Kingsclear               18.80   1   5   
  5   245 Gorman, Braydon      8 Metepenagiag
           19.75   3   4   
  6   416 Sappier, Alex        7 Tobique                  19.78   2   3   
  7    54 Clement, Bryler      7 Elsipogtog               19.87   2   2   
  8   510 Tomah, Gabriel       7 Woodstock                19.99   1   1   
  9   136 Taylor, Cruz         7 Esgenoopetitj            20.91   3 
 10    68 Peters, Lane         7 Elsipogtog               21.91   2 
 11   195 Price, Graydon       9 Kingsclear               23.13   3 
 12   389 Muckler, Colton      8 Tobique                  26.54   2 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    36 Mallais, Bryden      9 Eel River                17.22   2  10   
  2   498 Paul, Landon        10 Woodstock                17.37   2   8   
  3    64 Joseph, Zander      10 Elsipogtog               17.58   3   6   
  4    31 Dedam, Easton        9 Eel River                17.69   3   5   
  5   239 Augustine, Xavier   11 Metepenagiag
           17.89   2   4   
  6   177 Paul, Cassius        9 Kingsclear               17.97   3   3   
  7    93 Chiasson, Travis    11 Esgenoopetitj            18.17   1   2   
  8    83 Swasson, Ryan        9 Elsipogtog               18.49   1   1   
  9   383 Martin, Dain         9 Tobique                  18.53   1 
 10   272 Watson, Peter       10 Metepenagiag
           18.75   3 
 11   165 Ginnish-Sabattis,    9 Kingsclear               18.84   2 
 12   118 Linklater, Joel      9 Esgenoopetitj            20.30   2 
 13   369 Bear-Moulton, Layn   8 Tobique                  20.53   1 
 14   443 Chambers, Kye        9 Welamoktuk               20.62   1 
 15   474 Brooks, Kale Alain   9 Woodstock                20.90   2 
 16   456 Paul, Douglas        9 Welamoktuk               20.98   1 
 17   356 Underhill, Sawyer    9 St. Mary's               21.08   3 
 18    91 Breau, Lucas         8 Esgenoopetitj            23.48   3 
 
Boys 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    26 Ward, Xavier        11 Eel Ground               15.41   3  10   
  2    58 Francis, Cameron-M  12 Elsipogtog               16.13   3   8   
  3   309 Brooks, Marshall    11 St. Mary's               16.15   2   6   
  4   355 Underhill, Isaac    11 St. Mary's               16.35   1   5   
  5   163 Francis Jr, Mark    11 Kingsclear               16.77   2   4   
  6   229 Wikes, Jason        11 Kingsclear               16.79   2   3   
  7   420 Sappier, Hunter     11 Tobique                  16.80   1   2   
  8   546 Christian, Takota   12 Woodstock                17.11   3   1   
  9   109 Joe, Perley         11 Esgenoopetitj            17.21   1 
 10   413 Perley, Zander      10 Tobique                  17.98   1 
 11     5 Francis, Preston    11 Eel Ground               18.21   3 
 12   475 Bull, Craig         11 Woodstock                18.28   3 
 13    88 Bartiboque, Sokoet  11 Esgenoopetitj            18.89   1 
 14   445 Deveau, Xavier      11 Welamoktuk               18.92   1 
 15   256 Tenass, Casey       11 Metepenagiag
           19.28   2 
 16   259 Ward, Hayden        12 Metepenagiag
           19.57   2 
 17   279 Aubie, Tommy        12 Pabineau                 23.02   2 
 
Boys 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   520 Bernard, Gavin      14 Listuguj                 14.03   3  10   
  2   202 Sabattis, Mitchell  14 Kingsclear               14.26   1   8   
  3   455 Mallery, Peter      14 Welamoktuk               14.49   2   6   
  4    38 Martin, Harley      14 Eel River                14.50   2   5   
  5    30 Dana, Petak         14 Eel River                14.63   2   4   
  6    81 Sock, Tanner        13 Elsipogtog               14.72   1   3   
  7   251 O'Bomsawin, Eugene  14 Metepenagiag
           15.16   1   2   
  8    87 Augustine-Cloud, C   3 Esgenoopetitj            15.41   3   1   
  9   522 Wilmot, Blake       14 Listuguj                 15.47   3 
 10    56 Copage, Teagan      14 Elsipogtog               15.71   1 
 11    92 Chiasson, Cody      13 Esgenoopetitj            15.85   3 
 12   288 Bear, Cyrus         14 St. Mary's               16.88   1 
 13   370 Bear-Moulton, Mcka  13 Tobique                  17.21   1 
 14   403 Perley, Josh        13 Tobique                  21.63   2 
 
Boys 15-16 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   513 Weston, Austin      17 Woodstock                13.02   10   
  2    79 Sock, Keenan        16 Elsipogtog               13.55    8   
  3   447 Green, Clayton      15 Welamoktuk               14.40    6   
  4   539 Caplin, Chris       15 Eel River                14.41    5   
  5    70 Sanipass, Blaid     16 Elsipogtog               15.29    4   
 
Boys 17-19 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   257 Tenass, Matthew     17 Metepenagiag
           10.69   10   
  2   305 Brooks, Jamie       17 St. Mary's               11.44    8   
  3   152 Francis, Cameron    19 Kingsclear               12.30    6   
  4   216 Solomon, Ben        19 Kingsclear               12.51    5   
  5   301 Brooks, Austin      18 St. Mary's               13.62    4   
  6   114 Larry, Alex         18 Esgenoopetitj            14.97    3   
 
Boys 5-6 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   327 Johnson, Jase        5 St. Mary's               49.48   10   
  2   105 Joe, Jace            6 Esgenoopetitj            51.37    8   
  3   194 Price, Dalton        6 Kingsclear               53.31    6   
  4   248 Kenny, Brody         6 Metepenagiag
         1:03.76    5   
  5   241 Cloud, Asher         5 Metepenagiag
         1:34.69    4   
 
Boys 7-8 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   343 Paul-Price, Aderle   8 St. Mary's               40.63   1  10   
  2   166 Ginnish-Sabattis,    8 Kingsclear               41.55   2   8   
  3    69 Peters, Tyrus        7 Elsipogtog               42.68   1   6   
  4   416 Sappier, Alex        7 Tobique                  43.09   1   5   
  5   500 Paul, Liam           7 Woodstock                43.10   2   4   
  6   510 Tomah, Gabriel       7 Woodstock                43.57   1   3   
  7   537 Anderson, Max        8 Metepenagiag
           44.85   2   2   
  8   354 Underhill, Haidyn    8 St. Mary's               46.48   1   1   
  9   111 Lambert, Kayden      8 Esgenoopetitj            46.67   2 
 10   284 Peter Paul, Landon   8 Pabineau                 47.25   2 
 11    68 Peters, Lane         7 Elsipogtog               48.24   2 
 12   443 Chambers, Kye        9 Welamoktuk               51.70   1 
 13   195 Price, Graydon       9 Kingsclear             1:00.78   1 
 14   389 Muckler, Colton      8 Tobique                1:06.53   2 
 
Boys 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   420 Sappier, Hunter     11 Tobique                  36.56   2  10   
  2    36 Mallais, Bryden      9 Eel River                36.67   1   8   
  3   165 Ginnish-Sabattis,    9 Kingsclear               38.38   2   6   
  4    64 Joseph, Zander      10 Elsipogtog               38.54   1   5   
  5    31 Dedam, Easton        9 Eel River                39.27   2   4   
  6   498 Paul, Landon        10 Woodstock                39.50   1   3   
  7    83 Swasson, Ryan        9 Elsipogtog               39.59   2   2   
  8   239 Augustine, Xavier   11 Metepenagiag
           40.18   2   1   
  9   439 Bourque, Emery      10 Welamoktuk               40.65   1 
 10   408 Perley, Monte        8 Tobique                  41.06   2 
 11   476 Bull, Jesse         10 Woodstock                41.33   1 
 12   262 Ward, Kegan         11 Metepenagiag
           42.51   2 
 13   283 Jacques, Ethan      10 Pabineau                 45.53   1 
 14   172 Leduc, Migel           Kingsclear               48.55   1 
 
Boys 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   309 Brooks, Marshall    11 St. Mary's               34.99   1  10   
  2   546 Christian, Takota   12 Woodstock                36.72   2   8   
  3   355 Underhill, Isaac    11 St. Mary's               36.91   1   6   
  4    20 Sark, Rylan         12 Eel Ground               37.47   1   5   
  5     5 Francis, Preston    11 Eel Ground               38.86   2   4   
  6   109 Joe, Perley         11 Esgenoopetitj            40.13   1   3   
  7   279 Aubie, Tommy        12 Pabineau                 42.04   2   2   
  8   475 Bull, Craig         11 Woodstock                42.82   2   1   
  9    88 Bartiboque, Sokoet  11 Esgenoopetitj            44.07   1 
 10    58 Francis, Cameron-M  12 Elsipogtog               44.98   1 
 11   196 Price, Timothy      11 Kingsclear               48.68   1 
 12   235 Augustine, Brady    12 Metepenagiag
           53.39   1 
 13   246 Haddad, David       11 Metepenagiag
           53.71   2 
 
Boys 13-14 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   520 Bernard, Gavin      14 Listuguj                 31.13   10   
  2   202 Sabattis, Mitchell  14 Kingsclear               31.97    8   
  3    30 Dana, Petak         14 Eel River                32.83    6   
  4    38 Martin, Harley      14 Eel River                33.97    5   
  5    81 Sock, Tanner        13 Elsipogtog               34.23    4   
  6    56 Copage, Teagan      14 Elsipogtog               34.40    3   
  7   288 Bear, Cyrus         14 St. Mary's               37.34    2   
 --   455 Mallery, Peter      14 Welamoktuk                  DQ  
 --   212 Sacobie, Phabien    10 Kingsclear                 SCR  
 
Boys 15-16 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   513 Weston, Austin      17 Woodstock                27.97   10   
  2    79 Sock, Keenan        16 Elsipogtog               29.02    8   
  3   447 Green, Clayton      15 Welamoktuk               31.91    6   
  4   338 Paul, John          15 St. Mary's               32.51    5   
  5    70 Sanipass, Blaid     16 Elsipogtog               40.50    4   
 
Boys 17-19 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    98 Dedam, Mathew       18 Esgenoopetitj            26.93   10   
  2   305 Brooks, Jamie       17 St. Mary's               27.11    8   
  3   257 Tenass, Matthew     17 Metepenagiag
           28.82    6   
  4   210 Sacobie, Isaac      17 Kingsclear               30.31    5   
  5   132 Robichaud, Brandon  17 Esgenoopetitj            30.48    4   
 
Boys 9-10 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   420 Sappier, Hunter     11 Tobique                1:23.83   10   
  2   230 Wilkes, Blake       10 Kingsclear             1:26.43    8   
  3    36 Mallais, Bryden      9 Eel River              1:27.48    6   
  4   418 Sappier, Coley      10 Tobique                1:31.77    5   
  5   439 Bourque, Emery      10 Welamoktuk             1:34.95    4   
  6    83 Swasson, Ryan        9 Elsipogtog             1:38.14    3   
  7   494 Paul, CJ             9 Woodstock              1:40.53    2   
  8   446 Green, Chace         9 Welamoktuk             1:45.16    1   
  9   283 Jacques, Ethan      10 Pabineau               1:45.43  
 10    53 Clair, Dixon        10 Elsipogtog             1:47.57  
 11   263 Ward, Kingston       9 Metepenagiag
         2:27.91  
 12   252 Paul, Evan          10 Metepenagiag
         3:13.37  
 
Boys 11-12 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   355 Underhill, Isaac    11 St. Mary's             1:21.88   10   
  2   309 Brooks, Marshall    11 St. Mary's             1:26.44    8   
  3    24 Ward, Cameron       12 Eel Ground             1:28.61    6   
  4   229 Wikes, Jason        11 Kingsclear             1:29.01    5   
  5    93 Chiasson, Travis    11 Esgenoopetitj          1:33.61    4   
  6    12 Lynch, Ayden        12 Eel Ground             1:35.17    3   
  7   109 Joe, Perley         11 Esgenoopetitj          1:37.29    2   
  8   246 Haddad, David       11 Metepenagiag
         1:44.82    1   
  9   475 Bull, Craig         11 Woodstock              2:06.98  
 10   247 Haddad, Thomas      12 Metepenagiag
         2:10.00  
 --   227 VanNorden, Lane      6 Kingsclear                 SCR  
 
Boys 13-14 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   455 Mallery, Peter      14 Welamoktuk             1:07.30   10   
  2    30 Dana, Petak         14 Eel River              1:12.83    8   
  3    81 Sock, Tanner        13 Elsipogtog             1:13.63    6   
  4    71 Sanipass, Lance     14 Elsipogtog             1:18.39    5   
  5   202 Sabattis, Mitchell  14 Kingsclear             1:21.21    4   
  6    92 Chiasson, Cody      13 Esgenoopetitj          1:22.53    3   
  7   538 Labillois, Jacob    14 Eel River              1:22.97    2   
  8   251 O'Bomsawin, Eugene  14 Metepenagiag
         1:26.78    1   
  9    87 Augustine-Cloud, C   3 Esgenoopetitj          1:46.56  
 10   523 Mitchell, Brayden   14 Listuguj               1:48.50  
 
Boys 15-16 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   539 Caplin, Chris       15 Eel River              1:18.94   10   
  2   447 Green, Clayton      15 Welamoktuk             1:21.67    8   
  3   338 Paul, John          15 St. Mary's             1:37.99    6   
  4   409 Perley, Riley       15 Tobique                1:40.79    5   
 
Boys 17-19 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   257 Tenass, Matthew     17 Metepenagiag
         1:07.76   10   
  2   210 Sacobie, Isaac      17 Kingsclear             1:09.85    8   
  3    98 Dedam, Mathew       18 Esgenoopetitj          1:14.34    6   
 --   539 Caplin, Chris       15 Eel River                  SCR  
 
Boys 11-12 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   420 Sappier, Hunter     11 Tobique                3:04.30   10   
  2    24 Ward, Cameron       12 Eel Ground             3:06.87    8   
  3   309 Brooks, Marshall    11 St. Mary's             3:09.12    6   
  4   498 Paul, Landon        10 Woodstock              3:11.07    5   
  5   355 Underhill, Isaac    11 St. Mary's             3:14.31    4   
  6   246 Haddad, David       11 Metepenagiag
         3:49.03    3   
  7   408 Perley, Monte        8 Tobique                3:50.09    2   
  8   196 Price, Timothy      11 Kingsclear             4:06.96    1   
  9   256 Tenass, Casey       11 Metepenagiag
         4:13.18  
 
Boys 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   455 Mallery, Peter      14 Welamoktuk             2:37.99   10   
  2    30 Dana, Petak         14 Eel River              2:54.44    8   
  3   251 O'Bomsawin, Eugene  14 Metepenagiag
         3:00.29    6   
  4    92 Chiasson, Cody      13 Esgenoopetitj          3:00.59    5   
  5    87 Augustine-Cloud, C   3 Esgenoopetitj          3:09.38    4   
  6   538 Labillois, Jacob    14 Eel River              3:11.08    3   
  7   449 Hogan, Ethan        14 Welamoktuk             3:41.31    2   
  8   223 Solomon-Scott, Ave  13 Kingsclear             4:14.10    1   
 
Boys 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   513 Weston, Austin      17 Woodstock              2:34.89   10   
 
Boys 17-19 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    98 Dedam, Mathew       18 Esgenoopetitj          2:38.82   10   
  2   257 Tenass, Matthew     17 Metepenagiag
         2:39.74    8   
 
Boys 10-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Eel Ground First Nation  'A'                        1:14.45   10   
  2 St. Mary's First Nation  'A'                        1:15.73    3   
  3 Woodstock First Nation  'A'                         1:20.37    4   
  4 Esgenoopetitj First Nation  'A'                     1:21.49    5   
  5 Elsipogtog First Nation  'A'                        1:22.54    6   
  6 Tobique First Nation  'A'                           1:23.43    2   
  7 Metepenagiag
  'A'                                 1:24.99    8   
 
Boys 13-15 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Elsipogtog First Nation  'A'                        1:13.72   10   
  2 Tobique First Nation  'A'                           1:15.45    8   
 
Boys 16-19 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Esgenoopetitj First Nation  'A'                     1:07.92   10   
 
Boys 5-6 Long Jump (Standing)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    42 Simonson, Ryder      6 Eel River                1.35m   10   
  2   194 Price, Dalton        6 Kingsclear               1.20m    7   
  2   364 Bear, Harper         6 Tobique                  1.20m    7   
  4   227 VanNorden, Lane      6 Kingsclear               1.15m    4   
  4   327 Johnson, Jase        5 St. Mary's               1.15m    4   
  4   458 Paul, Tripp          6 Welamoktuk               1.15m    4   
  7   473 Bear, Noel           6 Woodstock                1.10m    1   
  7   110 Joe, Tobias          6 Esgenoopetitj            1.10m    1   
  7   434 Tremblay, Kinsley    6 Tobique                  1.10m    1   
 10   234 Augustine, Augusti   5 Metepenagiag
           1.05m  
 10   133 Robichaud, Dalen     6 Esgenoopetitj            1.05m  
 12   348 Polchies, Jack       6 St. Mary's               0.95m  
 12   509 Swim, Colton         6 Woodstock                0.95m  
 14   241 Cloud, Asher         5 Metepenagiag
           0.90m  
 
Boys 7-8 Long Jump (Standing)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   166 Ginnish-Sabattis,    8 Kingsclear               1.65m    9   
  1    93 Chiasson, Travis    11 Esgenoopetitj            1.65m    9   
  3   369 Bear-Moulton, Layn   8 Tobique                  1.50m    6   
  4    54 Clement, Bryler      7 Elsipogtog               1.45m    5   
  5   436 Atwin, Brayden      16 Welamoktuk               1.40m    2   
  5   461 Sabattis, Max        8 Welamoktuk               1.40m    2   
  5   481 Depow, Gorge         8 Woodstock                1.40m    2   
  5   466 Sark, Tyler          7 Welamoktuk               1.40m    2   
  5   416 Sappier, Alex        7 Tobique                  1.40m    2   
 10    69 Peters, Tyrus        7 Elsipogtog               1.35m  
 11   233 Augustine, Aaron     8 Metepenagiag
           1.30m  
 11   238 Augustine, Matthew   8 Metepenagiag
           1.30m  
 13   284 Peter Paul, Landon   8 Pabineau                 1.25m  
 13   111 Lambert, Kayden      8 Esgenoopetitj            1.25m  
 15   195 Price, Graydon       9 Kingsclear               1.20m  
 16   503 Polchies, Justin     7 Woodstock                0.90m  
 
Boys 9-10 Long Jump (Standing)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   532 Augustine, Broden   10 Elsipogtog               1.77m   10   
  2   272 Watson, Peter       10 Metepenagiag
           1.70m    7   
  2    36 Mallais, Bryden      9 Eel River                1.70m    7   
  4   439 Bourque, Emery      10 Welamoktuk               1.65m    4.50
  4    93 Chiasson, Travis    11 Esgenoopetitj            1.65m    4.50
  6   383 Martin, Dain         9 Tobique                  1.60m    3   
  7   356 Underhill, Sawyer    9 St. Mary's               1.55m    1   
  7    31 Dedam, Easton        9 Eel River                1.55m    1   
  7   177 Paul, Cassius        9 Kingsclear               1.55m    1   
 10    53 Clair, Dixon        10 Elsipogtog               1.50m  
 10   504 Polchies, Kaiden    10 Woodstock                1.50m  
 10   456 Paul, Douglas        9 Welamoktuk               1.50m  
 13   418 Sappier, Coley      10 Tobique                  1.45m  
 13   263 Ward, Kingston       9 Metepenagiag
           1.45m  
 15   231 Young, Owen         10 Kingsclear               1.35m  
 16   283 Jacques, Ethan      10 Pabineau                 1.30m  
 17   474 Brooks, Kale Alain   9 Woodstock                1.25m  
 18    19 Sark, Joshua        10 Eel Ground               1.20m  
 --   469 Alain, Kale          9 Woodstock                  SCR  
 
Boys 11-12 Long Jump (Running)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   309 Brooks, Marshall    11 St. Mary's               3.40m   10   
  2    93 Chiasson, Travis    11 Esgenoopetitj            2.93m    8   
  3   546 Christian, Takota   12 Woodstock                2.92m    6   
  4   355 Underhill, Isaac    11 St. Mary's               2.85m    5   
  5   441 Burns, Jacob        12 Welamoktuk               2.82m    4   
  6    20 Sark, Rylan         12 Eel Ground               2.80m    2.50
  6   163 Francis Jr, Mark    11 Kingsclear               2.80m    2.50
  8    12 Lynch, Ayden        12 Eel Ground               2.72m    1   
  9   445 Deveau, Xavier      11 Welamoktuk               2.44m  
 10   279 Aubie, Tommy        12 Pabineau                 2.40m  
 10   196 Price, Timothy      11 Kingsclear               2.40m  
 12   247 Haddad, Thomas      12 Metepenagiag
           2.37m  
 13   413 Perley, Zander      10 Tobique                  2.28m  
 14   475 Bull, Craig         11 Woodstock                2.13m  
 15   392 Nicholas-Pyres, Ka  12 Tobique                  1.80m  
 16   259 Ward, Hayden        12 Metepenagiag
           1.65m  
 17   394 Paul, Andrew        11 Tobique                  1.60m  
 18   118 Linklater, Joel      9 Esgenoopetitj            1.50m  
 --   539 Caplin, Chris       15 Eel River                  SCR  
 --   436 Atwin, Brayden      16 Welamoktuk                 SCR  
 
Boys 13-14 Long Jump (Running)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   455 Mallery, Peter      14 Welamoktuk               4.18m   10   
  2    38 Martin, Harley      14 Eel River                4.10m    8   
  3    59 Francis, Lex        13 Elsipogtog               4.02m    6   
  4   202 Sabattis, Mitchell  14 Kingsclear               3.55m    5   
  5   222 Solomon-Scott, Aus  13 Kingsclear               3.50m    4   
  6   523 Mitchell, Brayden   14 Listuguj                 3.35m    3   
  7    87 Augustine-Cloud, C   3 Esgenoopetitj            3.34m    2   
  8    92 Chiasson, Cody      13 Esgenoopetitj            3.29m    1   
  9   538 Labillois, Jacob    14 Eel River                3.12m  
 10    81 Sock, Tanner        13 Elsipogtog               3.10m  
 11   370 Bear-Moulton, Mcka  13 Tobique                  3.07m  
 12   251 O'Bomsawin, Eugene  14 Metepenagiag
           3.00m  
 13   288 Bear, Cyrus         14 St. Mary's               2.00m  
 14   403 Perley, Josh        13 Tobique                  1.42m  
 
Boys 15-16 Long Jump (Running)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    79 Sock, Keenan        16 Elsipogtog               4.00m   10   
  2   447 Green, Clayton      15 Welamoktuk               3.90m    8   
  3   539 Caplin, Chris       15 Eel River                3.80m    6   
  4   457 Paul, Joshua        16 Welamoktuk               3.65m    5   
  5    70 Sanipass, Blaid     16 Elsipogtog               3.60m    4   
  6   302 Brooks, Bryson      17 St. Mary's               3.37m    3   
  7   409 Perley, Riley       15 Tobique                  2.90m    2   
 
Boys 17-19 Long Jump (Running)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    98 Dedam, Mathew       18 Esgenoopetitj            4.53m   10   
  2   305 Brooks, Jamie       17 St. Mary's               4.50m    8   
  3   257 Tenass, Matthew     17 Metepenagiag
           4.07m    6   
  4   301 Brooks, Austin      18 St. Mary's               3.80m    5   
  5   210 Sacobie, Isaac      17 Kingsclear               3.45m    4   
 
Boys 11-12 Shot Put 3 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   235 Augustine, Brady    12 Metepenagiag
           6.82m   10   
  2   236 Augustine, Hayven   12 Metepenagiag
           6.69m    8   
  3   413 Perley, Zander      10 Tobique                  6.05m    6   
  4    26 Ward, Xavier        11 Eel Ground               5.86m    5   
  5   229 Wikes, Jason        11 Kingsclear               5.84m    4   
  6   295 Berube, Jordan      12 St. Mary's               5.80m    3   
  7   546 Christian, Takota   12 Woodstock                5.69m    2   
  8     5 Francis, Preston    11 Eel Ground               5.49m    1   
  9   279 Aubie, Tommy        12 Pabineau                 5.48m  
 10    20 Sark, Rylan         12 Eel Ground               5.40m  
 11    93 Chiasson, Travis    11 Esgenoopetitj            5.09m  
 12   475 Bull, Craig         11 Woodstock                5.03m  
 13   309 Brooks, Marshall    11 St. Mary's               4.95m  
 14    58 Francis, Cameron-M  12 Elsipogtog               4.63m  
 15   445 Deveau, Xavier      11 Welamoktuk               4.26m  
 15   196 Price, Timothy      11 Kingsclear               4.26m  
 15   135 Somerville, Marqui  11 Esgenoopetitj            4.26m  
 18   109 Joe, Perley         11 Esgenoopetitj            3.89m  
 --   342 Paul, Tyrese        18 St. Mary's                 SCR  
 --   392 Nicholas-Pyres, Ka  12 Tobique                    SCR  
 --   246 Haddad, David       11 Metepenagiag
             SCR  
 
Boys 13-14 Shot Put 4 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    30 Dana, Petak         14 Eel River                9.64m   10   
  2   288 Bear, Cyrus         14 St. Mary's               7.77m    8   
  3   449 Hogan, Ethan        14 Welamoktuk               7.55m    6   
  4   538 Labillois, Jacob    14 Eel River                6.66m    5   
  5   370 Bear-Moulton, Mcka  13 Tobique                  6.40m    4   
  6   251 O'Bomsawin, Eugene  14 Metepenagiag
           5.48m    3   
  7   403 Perley, Josh        13 Tobique                  4.49m    2   
 --    49 Augustine, Jericho   8 Elsipogtog                 SCR  
 
Boys 15-16 Shot Put 5 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   495 Paul, Cordell       16 Woodstock               11.22m   10   
  2    70 Sanipass, Blaid     16 Elsipogtog              10.95m    8   
  3   457 Paul, Joshua        16 Welamoktuk              10.39m    6   
  4    79 Sock, Keenan        16 Elsipogtog               9.76m    5   
  5   447 Green, Clayton      15 Welamoktuk               9.03m    4   
 
Boys 17-19 Shot Put 6 kg
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    98 Dedam, Mathew       18 Esgenoopetitj           11.59m   10   
  2   305 Brooks, Jamie       17 St. Mary's               9.88m    8   
  3    76 Simon, Treydon      17 Elsipogtog               9.86m    6   
  4   301 Brooks, Austin      18 St. Mary's               9.10m    5   
  5   117 Linklater, Dylan    18 Esgenoopetitj            8.36m    4   
  6   257 Tenass, Matthew     17 Metepenagiag
           8.32m    3   
  7   210 Sacobie, Isaac      17 Kingsclear               7.36m    2   
 
Boys 5-6 Super Weight Softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    42 Simonson, Ryder      6 Eel River               11.70m   10   
  2   458 Paul, Tripp          6 Welamoktuk              10.10m    8   
  3   364 Bear, Harper         6 Tobique                  9.50m    6   
  4   438 Atwin, Tye           5 Welamoktuk               9.40m    5   
  5   161 Francis, Samuel      5 Kingsclear               8.50m    4   
  6   253 Paul, Jace           6 Metepenagiag
           8.20m    3   
  7   248 Kenny, Brody         6 Metepenagiag
           7.90m    2   
  8   473 Bear, Noel           6 Woodstock                5.70m    1   
  9   327 Johnson, Jase        5 St. Mary's               5.20m  
 10   130 Perley, Xander       5 Esgenoopetitj            5.00m  
 11   133 Robichaud, Dalen     6 Esgenoopetitj            4.90m  
 12   348 Polchies, Jack       6 St. Mary's               4.70m  
 13   176 Narvey, Lennox       5 Kingsclear               4.60m  
 
Boys 7-8 Super Weight Softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   243 Flanagan, Aiden      8 Metepenagiag
          23.00m   10   
  2   310 Brooks, Matthew      8 St. Mary's              22.90m    8   
  3   325 Henderson, Kaden     8 St. Mary's              21.40m    6   
  4   466 Sark, Tyler          7 Welamoktuk              18.20m    5   
  5   464 Sark, Brody          8 Welamoktuk              18.10m    4   
  6   166 Ginnish-Sabattis,    8 Kingsclear              17.40m    3   
  7   245 Gorman, Braydon      8 Metepenagiag
          17.30m    2   
  8   284 Peter Paul, Landon   8 Pabineau                17.10m    1   
  9   500 Paul, Liam           7 Woodstock               15.30m  
 10   195 Price, Graydon       9 Kingsclear              14.90m  
 11    69 Peters, Tyrus        7 Elsipogtog              14.30m  
 12   111 Lambert, Kayden      8 Esgenoopetitj           12.60m  
 13    68 Peters, Lane         7 Elsipogtog              11.40m  
 14    91 Breau, Lucas         8 Esgenoopetitj           10.20m  
 15   416 Sappier, Alex        7 Tobique                 10.10m  
 16   482 Depow, Noah          7 Woodstock                9.40m  
 17   461 Sabattis, Max        8 Welamoktuk               9.20m  
 18   389 Muckler, Colton      8 Tobique                  5.20m  
 
Boys 9-10 Super Weight Softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    36 Mallais, Bryden      9 Eel River               32.50m   10   
  2   262 Ward, Kegan         11 Metepenagiag
          28.30m    8   
  3   239 Augustine, Xavier   11 Metepenagiag
          27.10m    6   
  4   498 Paul, Landon        10 Woodstock               26.80m    5   
  5   165 Ginnish-Sabattis,    9 Kingsclear              26.50m    4   
  6   476 Bull, Jesse         10 Woodstock               25.00m    2.50
  6   456 Paul, Douglas        9 Welamoktuk              25.00m    2.50
  8   532 Augustine, Broden   10 Elsipogtog              24.20m    0.50
  8    53 Clair, Dixon        10 Elsipogtog              24.20m    0.50
 10   418 Sappier, Coley      10 Tobique                 23.10m  
 11   230 Wilkes, Blake       10 Kingsclear              22.40m  
 12   369 Bear-Moulton, Layn   8 Tobique                 18.20m  
 13   356 Underhill, Sawyer    9 St. Mary's              16.80m  
 14   446 Green, Chace         9 Welamoktuk              16.70m  
 15    31 Dedam, Easton        9 Eel River               16.20m  
 16   282 Jacques, Brandon     9 Pabineau                14.10m  
 17   283 Jacques, Ethan      10 Pabineau                10.40m  
 
                    Combined Team Scores - 86 Events Scored
===============================================================================
    1) St. Mary's First Nation    494.33     2) Esgenoopetitj First Natio 380.50
    3) Kingsclear First Nation    319.83     4) Eel River Bar First Natio 311.83
    5) Woodstock First Nation     289.33     6) METEPENAGIAG
            274   
    7) Tobique First Nation       264.83     8) Welamoktuk Fisrt Nation   212   
    9) Elsipogtog First Nation    190.50    10) Eel Ground First Nation   184.83
   11) Listuguj First Nation       78       12) Pabineau First Nation       7   

Close window