printButton PRINT

SJTC/SJHS Invitational Xc - High Schools
Saint John
Sep 19, 2017


				SJTC Invitational Cross Country Meet - Sept. 19, 2017
Junior Girls - 3200m
Place Name School Time Team Scores:
1 Emily Trites FHS 12:18.52 1 BMHS 36
2 Shleby MacIsaac Riverview 12:28.30 2 SJHS 51
3 Hannah Levysson BMHS 12:34.30 3 GMCS 55
4 Erin Ingalls Fundy 12:57.01 4 HHS 74
5 Maia Grant SJHS 13:11.61
6 Lydia Pearson HHS 13:50.00
7 Nora Feeney 13:53.61
8 Katie Smith BMHS 14:24.55
9 Nadège Rioux GMCS 14:46.13
10 Megan Costain KVHS 14:49.88
11 Love Séguin GMCS 14:51.29
12 Lauren Hopper BMHS 15:32.38
13 Ella Campbell BMHS 15:33.91
14 Niehma Hussain SJHS 15:36.84
15 Sophie Dumouchel SJHS 15:48.46
16 Mya McLaughlin GMCS 16:02.32
17 Sarah Jackson SJHS 16:06.78
18 Megan McAuley BMHS 16:51.77
19 Peyton Huckins GMCS 16:59.86
20 Evelyn Emerson SJHS 17:18.71
21 Rebecca Winter HHS 17:19.62
22 Anastasia Bourakova BMHS 17:58.49
23 Mary Gallagher HHS 19:04.70
24 Bridget Honeyman HHS 19:05.24
25 Mattigan MacLean BMHS 19:25.64
26 Jesse Kelly Harvey 19:40.15
27 Madison Banks Harvey 19:41.75
28 Alyssa Goodine BMHS 19:44.47
29 Haley Rossignol BMHS 20:30.33
30 Sierra Brown GMCS 20:38.01
31 Tasia King BMHS 22:28.25
32 Caitlin Clowater BMHS 23:00.19
33 Angela Robinson GMCS 24:28.50


Junior Boys - 3200m
Place Name School Time Team Scores:
1 Owen Enstrom JMA 11:14.69 1 KVHS 47
2 Kai LeBlanc RHS 11:37.57 2 BMHS 56
3 Justin Byers HHS 11:38.25 3 SJHS 75
4 Adam Stultz BMHS 11:42.29 4 HHS 84
5 David Fox HVHS 11:43.13 5 Riverview 106
6 Ethan Crowley HVHS 11:44.80 6 St. Mac's 112
7 Cameron Harris KVHS 11:45.73
8 Jake MacPhee 11:55.58
9 Jonah Dysart SJHS 11:56.34
10 Alex Humphrey BMHS 11:56.94
11 Zachary Martin KVHS 12:02.91
12 Matthew Watson St. Mac's 12:03.69
13 London White SJHS 12:05.53
14 Jay Driscoll KVHS 12:06.31
15 Chris Tait KVHS 12:07.79
16 Davis O'Brien BMHS 12:16.40
17 Rajan Punna BMHS 12:22.53
18 Kaiden Goudreau St. Mac's 12:28.09
19 Eli Ford BMHS 12:30.11
20 Nic Scheffers-Roy Harvey 12:43.08
21 Ben Wilson SJHS 12:47.34
22 Tyler Dolland 12:47.67
23 Devon Seeley 13:04.70
24 Robert P. HHS 13:11.28
25 Padraig Murphy BMHS 13:26.45
26 Isaac Cogswell BMHS 13:27.09
27 Chandler Hurlburt HHS 13:41.31
28 Garnett Carr 13:43.23
29 Gabe Lamanna BMHS 13:45.84
30 Isaac Willett HHS 13:54.00
31 Kyle Hayward BMHS 13:58.99
32 Gregor Stewart SJHS 14:15.33
33 Aiden Hatchard Riverview 14:18.31
34 Elijah Steeves Riverview 14:43.42
35 Connor Donaldson KVHS 14:43.94
36 Austin Porter Harvey 15:11.49
37 Ryan Carson Riverview 15:31.99
38 Matt Gionet St. Mac's 15:32.96
39 Jun Lee Riverview 16:00.79
40 Lucky Lee Riverview 16:01.89
41 Ethan Weir Riverview 16:14.14
42 Michael Watson McAdam 16:33.70
43 Adam Hourihan HHS 16:47.26
44 Mitchell O'Brien St. Mac's 17:24.09
45 Kiernan Watts HVHS 17:27.61

Senior Girls - 3200m
Place Name School Time Team Scores:
1 Hannah Trites FHS 12:00.34 1 SJHS 26
2 Charlie Kavanaugh St. Mac's 13:04.76 2 BMHS 34
3 Sophie Inkpen SJHS 13:15.57 3 Riverview 82
4 Amelia Welch SJDA 13:07.03
5 Alyssa Evans SJHS 14:01.32
6 Kathleen O'Keefe SJHS 14:52.18
7 Sarah Kroschinski BMHS 14:56.63
8 Abbie Gengles BMHS 15:13.15
9 Annie Patterson BMHS 15:35.69
10 Alex Schweinzer BMHS 15:42.33
11 Thea Button BMHS 15:55.51
12 Julia LeBlanc SJHS 16:21.91
13 Rosemary Herron HHS 16:33.91
14 Hailey McBrine HHS 16:34.21
15 Deborah Sprang BMHS 16:40.51
16 Regan Merserau Riverview 16:44.89
17 Rachel Manning SJHS 16:50.32
18 Lily Coffin SJHS 16:57.54
19 Cassidy Park Riverview 17:10.12
20 Zoe Ingalls GMCS 17:20.17
21 Rachel Wilson SJHS 17:21.23
22 Alexa Crawford SJHS 17:31.42
23 Charlotte LeBlanc Riverview 18:59.34
24 Faye Schambach 20:52.85
25 Heilynn Clinh GMCS 23:10.02

Senior Boys - 3200m
Place Name School Time Team Scores:
1 Alexandre Banks HVHS 10:25.11 1 BMHS 26
2 Andrew LeBlanc St. Mac's 11:07.94 2 SJHS 46
3 Nick Fletcher BMHS 11:18.64 3 HHS 77
4 Aiden Donnelly Harvey 11:21.56 4 St. Mac's 94
5 Keegan Slater BMHS 11:22.21 5 Riverview 110
6 Shane Brown Fundy 11:22.92
7 Isaiah Downey BMHS 11:30.83
8 Rylan Gendron HHS 11:32.11
9 Collin Niles SJHS 11:35.05
10 Dennis Emerson SJHS 11:40.50
11 Alex Hisey BMHS 11:42.01
12 Will Roderick SJHS 12:13.91
13 Jarrett Gendron HHS 12:23.20
14 Alejandro Crespo BMHS 12:26.41
15 Owen Campbell SJHS 12:31.90
16 Luke Chapman HHS 12:35.15
17 Nathan Law SJHS 12:35.88
18 12:43.47
19 Willem Millett SJHS 12:44.02
20 Will Orozco BMHS
21 Drew Linton GMCS
22 Dylan Domres Fundy
23 John Morkey Fundy
24 Brett Folkins St. Mac's
25 Isaac Reynolds Riverview
26 Cameron Burns BMHS
27 Matthew Dupuis Riverview
28 Logan Melanson Riverview
29 Ben Moyatt BMHS
30 Alex Lee Riverview
31 Devin Connelly St. Mac's
32 Shervin Sharifi Riverview
33 Brandon Saulnier BMHS
34 Ritchie Fowler Riverview
35 Peter An BMHS
36 Henry Yang SJHS
37 Sang Nguyen St. Mac's
38 Colin LeBlanc BMHS
39 Jomao Altamaro Harvey
40 Lucas Broderick HHS
41 Josh Blanchet BMHS

Close window