printButton PRINT

SJTC Invitational Xc - Middle Schools
Saint John
Sep 19, 2017

SJTC Invitational Cross Country Meet - Sept. 19, 2017
Grade 6 Girls - 1100m
Place Name School Time Team Scores:
1 Anna Somers SSMS 3:55.17 1 BMS 42
2 Jamie Richard Barnhill 3:57.92 2 PES 45
3 Alison LeBlanc PES 3:58.61 2 SSMS 45
4 Hannah MacDougall HMMS 3:59.20 3 Barnhill 52
5 Reagan McKinley Millidgeville 4:03.65
6 Abigail Scott BMS 4:12.70
7 Leah Grenon HMS 4:20.72
8 Brooke Mason Barnhill 4:24.69
9 Beth Harris SSMS 4:27.66
10 Eva Hargraves BMS 4:28.40
11 Abby Doiron PES 4:32.14
12 Taylor Smith BMS 4:32.80
13 Anna Dysart PES 4:34.54
14 Molly Noade BMS 4:41.03
15 Sarah Orr HMMS 4:41.56
16 Bronwyn Hatt SSMS 4:42.95
17 Abby Costello HMMS 4:45.50
18 Eva Rocca PES 4:46.16
19 Georgie Hare SSMS 4:48.96
20 Kayley Lomax Barnhill 4:49.91
21 Kenzie Marshall PES 4:56.61
22 Madison Cullihan Barnhill 4:59.34
23 Clancey MacIntyre BMS 5:06.63
24 Brianna Sinclair 5:08.88
25 Amiyah Williams Beaconsfield 5:22.84
26 Madison Huskins BMS 5:23.61
27 Riley Dower Barnhill 5:24.08
28 Reese Pitman BMS 5:25.68
29 Rebecca Williams-Summer Barnhill 5:31.10
30 Jamie Mazerole Barnhill 5:36.51
31 Keely Flannagan Beaconsfield 5:43.08
32 Georgie Anderson Beaconsfield 5:46.43
33 Maggie Kiley 5:50.50
34 Ainsley Meahan BMS 5:55.12
35 Evelynn Johnston Barnhill 6:00.12
36 Marsha Vest BMS 6:06.91
37 Lydia Williams SSMS 6:07.92
38 Brenna Drost Harvey 6:13.60
39 Aaliyah Loatman Millidgeville 6:20.01
40 Riley Campbell BMS 6:29.16
41 Ashlynn Cyr-West BMS 6:29.49
42 Angel Cass PES 7:08.51
43 Suzie Doucette Barnhill 7:45.58


Grade 6 Boys - 1100m
Place Name School Time Team Scores:
1 Gabe Smith SJDA 3:37.93 1 Barnhill 48
2 Choen Bagkey HMMS 3:48.92 2 BMS 55
3 Ethan Stoddart BMS 3:55.71 3 SSMS 66
4 Guy Lambert Barnhill 3:57.90 4
5 Jamal Sahyoun PES 3:59.11
6 Eli Roderick Millidgeville 3:59.63
7 Arlo Roy BMS 4:00.28
8 Anders Grant Millidgeville 4:02.66
9 Jeremiah Cormier Beaconsfield 4:04.04
10 Caleb MacPhee 4:04.68
11 Ryan O'Connell SSMS 4:05.03
12 Cole Kerr Barnhill 4:06.00
13 Baylor White SSMS 4:06.43
14 Sawyer Russell SSMS 4:07.03
15 Ethan Kane Barnhill 4:08.01
16 Matt Wallace Barnhill 4:08.50
17 Thomas Estabrooks Barnhill 4:08.80
18 Brad McAuliffe BMS 4:09.37
19 Zack Salmon PES 4:20.25
20 Ethan Guptil HMS 4:23.58
21 Weston MacNutt 4:29.40
22 4:30.36
23 4:32.19
24 Connor Reihard Barnhill 4:35.07
25 Joe Gregory Harvey 4:36.67
26 4:37.23
27 Willien Nelson BMS 4:40.26
28 Max Brown SSMS 4:46.79
29 Carter Reagon Harvey 4:58.90
30 Gavin Rowe BMS 5:00.67
31 Morgan Costain Barnhill 5:01.58
32 Riley Brown PES 5:35.81
33 Charlie Drew BMS 5:56.49
34 Mitchell Bosse Barnhill 7:42.78
35 George Hannah Beaconsfield 8:11.88

Grade 7 Girls - 1100m
Place Name School Time Team Scores:
1 Zoe Fullerton HMMS 3:50.09 1 Barnhill 53
2 Marin MacPherson HMMS 3:56.84 2 BMS 78
3 Brynne Leroy RPS 3:57.17
4 Payton Hamilton 4:04.98
5 Grace Henry RPS 4:07.49
6 Meg Hickey HMMS 4:08.05
7 Samantha Doiron PES 4:14.65
8 Taylor Blackmoor Hampton 4:18.23
9 Lilla Christie PES 4:20.79
10 Madison Young Barnhill 4:21.46
11 4:23.57
12 Karly Evans Beaconsfield 4:25.80
13 Lauren Lauders Barnhill 4:27.33
14 Gracie Lavigne Barnhill 4:29.07
15 Valerie Emerson BMS 4:31.27
16 Megan Rice Barnhill 4:39.25
17 Casey Flannagan Beaconsfield 4:48.24
18 Macey Hatfield Barnhill 4:48.82
19 Emma Hannah Beaconsfield 4:51.68
20 Willma Tar BMS 4:54.15
21 Ally Wade BMS 4:54.73
22 Megan Nichol BMS 4:55.30
23 Shaylyn Lomax Barnhill 4:55.85
24 Emma Coakley BMS 5:39.52
25 Abby Defazio BMS 5:40.56
26 Skylar Russell SSMS 5:43.30

Grade 7 boys - 1100m
Place Name School Time Team Scores:
1 Dylan Campbell Milledgeville 3:39.21 1 Barnhill 45
2 Ben Coates PES 3:40.53 2
3 Noah Ryan HMMS 3:45.69 3
4 Sam Voutt SSMS 3:47.48
5 Ethan Lord HMMS 3:50.70
6 Bryan Clarke SJDA 3:53.08
7 Jack Flannagan Barnhill 4:02.64
8 4:03.59
9 4:04.19
10 Aidan Carr Barnhill 4:08.42
11 Ben Hamilton 4:09.52
12 Ian Dowe Barnhill 4:12.35
13 Sequoia Sky 4:16.57
14 Tyler Griffin Bayside 4:19.35
15 Ethan McIntyre McAdam 4:25.66
16 Cody Henderson Barnhill 4:27.44
17 Jacob Roy Barnhill 4:33.82
18 Logan Stevens Barnhill 4:35.06
19 Johnson Mozempeka PES 4:51.84
20 Jaxon McCray SSMS 5:23.00
21 Zain Aleid PES 5:39.51

Grade 8 Girls 2200m
Place Name School Time Team Scores:
1 Madeline Boone Fundy 8:07.09 1 BMS 45
2 Lauren Dysart PES 8:11.51 2 Fundy 49
3 Avery Amos SSMS 8:16.99 3 Barnhill 60
4 Kiyah Henessey RPS 8:35.93
5 Emma Kelly PES 8:48.07
6 Katelyn LeBlanc BMS 8:56.76
7 Sydney Stevens HMS 9:10.05
8 Madison Hannah Harvey 9:12.91
9 Olivia Kingston Barnhill 9:18.52
10 Emma Moriarty BMS 9:22.77
11 Autmn Roy BMS 9:29.33
12 Sarah Domres Fundy 9:50.23
13 Abby Murphy HMS 9:50.92
14 9:54.26
15 Laura Nordstrom Barnhill 9:55.39
16 Jane Folkins Barnhill 10:00.88
17 Kaida Szemerda Fundy 10:01.55
18 Victoria Robert BMS 10:02.08
19 Mackenzie Domres Fundy 10:09.22
20 Evia Curry Barnhill 10:25.43
21 11:23.65

Grade 8 Boys - 2200m
Place Name School Time Team Scores:
1 Micah Landry SSMS 6:54.11 1 SSMS 20
2 Brodie Richardson SSMS 6:55.93 2 Barnhill 48
3 Keynan Harvey PES 7:44.12 3
4 Nick Abbate HMMS 7:55.80
5 James Girdwood HMMS 8:02.37
6 Yoon Kim PES 8:03.00
7 Jordan Marr Barnhill 8:15.11
8 Wyatt Caldwell SSMS 8:16.92
9 Evan Martin SSMS 8:24.06
10 Farin Abraham Barnhill 9:03.89
11 Peter Riedle Millidgeville 9:16.23
12 9:17.23
13 Owen Guptil HMS 9:20.60
14 Lochlan Watts Barnhill 9:20.88
15 Ethan Nestopuk Harvey 9:30.90
16 9:34.22
17 Nate Wallace Barnhill 11:10.70

Close window